luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

mlodyhef    214

Pozdychają wszystkie :D

 

A tak poważnie nic się nie stanie, ale rób tak jak mówiłem, 1 kg kredy na 100 kg śruty, ewentualnie jak chcesz więcej to 1,5/100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam przeczytałem pare tematów odnośnie hodowli opasów i tu pojawia się moje pytanie czy opłaca się założyć hodowle dodam że maszyny wszystkie można powiedzieć że mam.(ładowarke bobcat,sieczkarnie forschnitt e 281 kosiarke, samozbierającą itp.) do tej pory miałem tylko produkcję roślinną rzepak qq i pszenica w tym roku sieje 6 ha kukurydzy i 4 ha pszenicy do tego mam z 2,5 ha łąk i 0,5 żyta na kiszonkę posiadam tuczarnie o wymiarach 22*10 m i miałbym w planach puścić do niej opasy na głęboką ściułkę ile bym był w stanie na tym areale utrzymać wyglądało by to w ten sposów że po skoszeniu pszenicy zasiał bym na jesień żyto znowu na kiszonkę i skoszone by było w maju i zasiał bym znów kukurydze na kiszonkę czyli wykożystanie areau na maksa ile opasów mogę trzymać tak od 3 miesięcy do 22 miesięcy ?


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak masz tuczarnie to zasiej kukurydze na ziarno, potem te ziarno zakis i dawaj tucznikom, do tego jakies białko i witaminy i lepiej na tym wyjdziesz jak na tych opasach

na opasach nie ma zadnego interesu, a najgorsze jest to ze ładujesz forse w kazdego opasa 2 lata

a ceny opasów bez szału, ostatnio z trudem dostałem po 7zł

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

no tak ale problem jest ten że ceny tuczników też nie za bardzo i 3 lata temu zrezygnowałem z tuczników a miałem swoje prosiaki cena słaba a z odbiorem też trudno w zeszłym roku sprzedałem pszenice z 2 lat a w tym roku robi się cena też w miarę więc wole sprzedać pszenice i kukurydze niż hodować tuczniki no może i masz racje kombajn mam przystawkę do qq też to lepiej nie ma co kombinować bo szkoda mi tylko tych 2,5 ha łąk głównie z tego powodu się myślałem pchać w opasy


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

witam lepiej kupic jalowki mm na opas czy byczki hf? posiadam 2ha traw wiec jalowki mogly by sie pasc z bykami byl by klopot pewnie..?

 

witam lepiej kupic jalowki mm na opas czy byczki hf? posiadam 2ha traw wiec jalowki mogly by sie pasc z bykami byl by klopot pewnie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Ja bym wybrala jalowki mm niz byczki hf-y. Cielak cielakowi nierowny, wiec ciezko powiedziec co bedzie lepsze, ja mam kilka jaloweczek 10-11 mcy mm i byczki hf-y w tym wieku i jalowki maja po jakies 80-120 kg wiecej niz te wyplochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja na 1T zboża daję pół worka kredy czyli 15kg i raczej nic im nie jest. Jakie będą skutki tego jak da się za dużo kredy?? daję im tak już jakieś 2 lata ale nie zastanawiałem się że to może być za dużo.

 

do tego 12,5k witamin i 8kg drożdży paszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kiedyś nie wierzyłem ktoś tu napisał że byk miał ponad 600kg w 13 miesięcy. Teraz u mnie jeden ma 610kg dzisiaj był ważony a rodził się 21.04.13 więc ma rok i 2tygodnie. Jest w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jak to ten co go odsadziłeś jak miał około 300 kg to się nie dziwie :P Ja dawno temu miałem jednego tylko bo były krowy i nie było gdzie trzymać to jak go handlowałem to miał 14 mc i 640 kg. jeszcze jedna ciekawostka byłem na skupie i dawny znajomy z jednego roku przywiózł byka , zważył się 417 kg i on mówi że to ciele każdy w śmiech tak okazało się że ciele ma nie całe 7 mc aż trudno uwierzyć nie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

Kiedyś nie wierzyłem ktoś tu napisał że byk miał ponad 600kg w 13 miesięcy. Teraz u mnie jeden ma 610kg dzisiaj był ważony a rodził się 21.04.13 więc ma rok i 2tygodnie. Jest w galerii

 

 

powiedz jakie stosujesz pasze i ile na jednego byka dziennie przypada.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Kiedyś nie wierzyłem ktoś tu napisał że byk miał ponad 600kg w 13 miesięcy. Teraz u mnie jeden ma 610kg dzisiaj był ważony a rodził się 21.04.13 więc ma rok i 2tygodnie. Jest w galerii

kolego podaj technologie jaką stosujesz. będę wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak to ten co go odsadziłeś jak miał około 300 kg to się nie dziwie :P Ja dawno temu miałem jednego tylko bo były krowy i nie było gdzie trzymać to jak go handlowałem to miał 14 mc i 640 kg. jeszcze jedna ciekawostka byłem na skupie i dawny znajomy z jednego roku przywiózł byka , zważył się 417 kg i on mówi że to ciele każdy w śmiech tak okazało się że ciele ma nie całe 7 mc aż trudno uwierzyć nie :unsure:

 

Tak to ten :) Technologi żadnej nie mam do tej pory dostawały kiszonkę z kukurydzy śrutę z owsa i żyta i śrutę rzepakową z witaminami jako posypka. Teraz doszło młóto to o rzepaku mogą zapomnieć i to tyle. Do tego mam jeszcze simentale z zakupu 22.02.13 to ma najładniejszy 560kg a najsłabszy 500kg a przyjechały w wadzę około 100kg. Ten taki się trafił a sam zeżre tyle co 2 simentale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

mozna karmic opasy sama kiszonka z QQ + pasza + sloma, bez siana i sianokiszonek.

poprostu mam wszystko orne i zadnych lak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Potrzebuję porady :) nie mogę zdecydowac się na skład paszy treściwej poradzcie co mam wybrać ;D

 

1. 25k soi, 25 śr. rzepakowej, 20 kg premiksu na 500kg mieszalnik

2. 75kg śr. rzepakowej , 20kg premiksu na 500 kg mieszalnik

3 3 worki sanbull hp na 500 kg mieszalnik

 

 

a może macie jakieś inne pomysły :)


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

4. 40kg soi, 40kg sruty rzepakowej, 18kg premiksu 4%, 10kg kredy na 500 kg mieszalnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Witam. Panowie mam pytanie. Mam wieksze gospodarstwo i mam 2 ha łaki. i zastanawiam się czy kupić jakieś byczki zeby jakoś zagospodarować tą trawe. Sieje qq na ziarno ale to mógłbym przeznaczyć coś na kiszonke, Powiedzcie mi czy jak kupię te parę cielaków, narobie tej kiszonki, przeznaczę częśc zboża na śrute to czy mi się to będzie opłacać. A może macie jakięś inne pomysły co zrobić z tą łąką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Nie pchaj się,przy tej cenie bydła co teraz jest to się tylko dopłaca do tego interesu.

Wybór należy do Ciebie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj