luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

syberol    5

Dolcell 20kg - 120zł, koncentracja 900*10^9 CFU. Dawkowanie 50g/szt dziennie


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Witam, co sądzicie o takiej paszy treściwej dla opasów - w 100 kg.

 

50 kg - śruta z mieszanki jęczmienia i owsa,

20 kg - śruta żytnia,

15 kg - otręby pszenne,

15 kg - śruta rzepakowa,

+

2 kg - mieszanka mineralno witaminowa

1 kg - kreda pastewna

 

Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

wg mnie będziesz miał trochę za mało białka


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Też mi się tak wydawało właśnie, że ciut przy mało. Zamiast 15 kg otrębów i 15 kg śruty rzepakowej dam 10 kg otrębów i 20 rzepakowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja prócz śruty rzepakowej stosuje wywar gorzelniany suszony, śruty sojowej nie kupuje bo to za drogi interes jak na byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paturs330    0

Witam wszystkich .Mam do was takie pytanie czy mam jakieś szansę na rozpoczęcie hodowli bydła mięsnego i ile potrzebował bym zł na start . Mam 20 lat jak do tej pory nie hodowałem jeszcze byków .Posiadam 7ha ornego i 5ha łąk u mnie klasa pola waha się od ll do lV klasy .Posiadam również podstawowe maszyny do produkcji siana i stajnie na ok 16 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

zamiast otrąb mógłbyś mieszanki odjąć. Będzie lepiej jak tak zrobisz jak piszesz choć odrobinę jeszcze by się przydało. Tak jak mówi drzewis pomyśl o DDGSie z kukurydzy, dużo energii i białka też nie mało w zależności od partii towaru ale około 28% białka jest. Smakowitość też lepsza no i cena około 1200/t.

  • Like 1

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Podstawowy koszt to zakup byczków. Jesli uprawiasz tą ziemię to myślę, że zaplecze paszowe byłoby wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

tylko że zyski trzeba liczyć ze sprzedaży za dwa lata od wstawienia jak jakieś będą bo jak nigdy nie miałeś doczynienia z tą produkcją to będzie ciężko.przy zakupie cieląt będzie problem bo ktoś może ci sprzedać lichy towar za dużą kasę z żywieniem będzie problem...to nie jest tak że kupujesz rośnie i sprzedajesz i liczysz zyski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paturs330    0

Więc jaki zapas pieniędzy bym musiał posiadać i ile bym był w stanie utrzymać byków .Co do zakupu cieląt myślałem po nie jeździć w góry bo by mnie wyszły taniej z tego co się orientowałem i na początku zapewne chciał bym zabrać ze sobą osobę która się na tym zna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja stosuje drożdże paszowe 8kg na 1T paszy powinno się 12kg. Na początku zauważyłem że więcej jadły i wyjadały teraz po jakimś miesiącu jest podobnie jak przed tym zanim podawałem drożdże.

 

Myślę żeby kupić DDGS kukurydziany i do tego premiks.

 

dla gorszych sztuk może te żywe drożdże kupie i np rano będę im dodawać do paszy.

 

I może co któreś śrutowanie tylko te drożdże zwykłe paszowe dla wszystkich, bo albo mi się wydaje albo przestały działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Do tego momentu aż przestanie je trawić i zauważysz całe ziarna w odchodach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Do jakiego wieku dla byka można dawać całe ziarka owsa,kukurydzy,

 

 

6-8 tygodni ale o ile dobrze pamiętam to jest 6tygodni później już nie trawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

panowie zamierzam zajac sie hodowla opasow do wagi 320kg

mam budynki odpowiednie, z tym ze mam tylko 6ha łąki i 6 ha ornego ile waszym zdaniem dam rady wyrzywic sztuk rocznie biorac pod uwage ze zamierzam dokupic jeczmien poprodukcyjny z okolicznego browaru i mysle nad wyslodkami...

z lak oczywiscie sianokiszonka w baloty to byla by jako glowna pasza obietosciowa bez qq...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian95545    0

pytanie mam do cb czy chcesz trzymać bydło opasowe?czy chcesz chodować bydło mięsne?z jakiego rejonu kraju jesteś że chcesz w góry jeżdzić po cielaki, w górach po pierwsze są simentale ale mleczne które nie mają nic wspólnego z bydłem mięsnym,po drugie jak chcesz rozpocząć hodowle bydła mięsnego to trza zacząć od zakupu jałówek chodowlanych plus byk do krycia (jałówki zaczynają się od 4500 do 20000 złotówek)za sztukę,zaletą chodowli czystorasowej jest cena za ile sprzedajesz towar w granicach 2 złotych na kilogramie więcej niż za hf czy mieszańca ,wadą zaś ogromne koszty jakie trzeba ponieść przy zakładaniu chodowli,przemyśl moje sugestie w razie pytań chętnie odpowiem na twoje pytania ,mam chodowle charolaise od 10 lat (pamiętaj przy zakupie że sprzedają się tylko 2 rasy charolaise i limusine z tym że limusiny wolniej rosną)3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

marian 20 tysi za jałówke to chyba przesadziłeś, co to za rasa za tą kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Pewnie że będzie opłacalna jeśli w dodatku wszystko będziesz miał z własnego gospodarstwa. Tylko za czysto rasę charolaisów to parę złotyche będziesz musiał poświęcić. Nie wiem czy chcesz kupować z pochodzeniem udokumentowanym czy raczej tak na "słowo"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paturs330    0

Raczej bym chciał mieć wszystko udokumentowane aby później nie było żadnych problemów ze sprzedażą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

na takim areale nie bawił bym się w zakup jałówek.kupować cielęta i chować do ciężkiej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj