luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

krzysiek79w    31

podzespoły od rozrzutnika i cęgi yato? można i tak ja kupiłem w sieci grene całe 71 zł rozkolczykownica i 64 kolczykownica bardzo często trzeba przełożyć kolczyki przy sprzedaży na życzenie kupującego grupy bydła ustawia się według wieku paszportu żadne oszustwa (export)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

sanbull drogi lepiej już jak chcesz z sano to primasan worek na tonę zboża + śruta rzepakowa

Dawałem Primasan ze śrutą rzepakową do czasu jak przyjechał doradca i mówił że stosowanie jego u byka powyżej 450 kg mija się z celem. Ja wole dać słabą dawkę sanbulla, śruta rzepakowa i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jaki mocznik i w jakiej ilości dajecie bykom takim ok. 500-600 kg. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Damianklat a co obecnie dajesz?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianklat    0

właśnie że w obecnej chwili nic ale dawałem sanbulla ale stwirdzilim że za drogo wychodzi

Edytowano przez damianklat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a mocznik to po prostu najwyklejszy nawóz sypiecie czy w jakiejś postaci do zwierząt kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

sklad na 1 tone paszy

soja 100kg

rzepak 150kg

drozdze 50kg

mocznik 25kg

witaminy 25kg

reszta sruta z roznych zboz

 

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

 

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

Nie zadawaj tego samego pytania w kilku tematach. Wystarczy w jednym

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tak na wstępie to pytaj w jednym temacie,a nie pytasz też w innym.moderator nie śpi.

 

nie za dużo tych pasz białkowych masz.jeśli dajesz soję,rzepakową to po co mocznik.

jakie zboża do tego dodajesz.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

na ile ci tej paszy starcza.nie dodajesz chociaż otrąb.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Dawałem Primasan ze śrutą rzepakową do czasu jak przyjechał doradca i mówił że stosowanie jego u byka powyżej 450 kg mija się z celem. Ja wole dać słabą dawkę sanbulla, śruta rzepakowa i mocznik

Uważaj z mocznikiem żebyś nie przesadził z dawką dając jednocześnie Sanobull bo w tym koncentracie zawarty jest mocznik u mnie kolega tak załatwił dwie sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0

mam problem z żywieniem byków rano dostają kiszonkę z kukurydzy około 40 litrów na byka od 300kg 20 litrów na mniejszego niż 300 kg. Na to dostają ospę z owsa i pszenicy kredę pastewną oraz sanbul. Na południe dostają znów ospę z owsa i pszenicy. około godziny 16 dostają słomę. Przy wieczornym oprzątku dostają siano. Rasy byków to simentale i limuzyny. Gdy sprzedajemy byka który ma około 22 miesięcy waży około 600 kg :( 1 litr kiszonki waży 0.5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kukurydzę dawaj rano taką ilość żeby do 12 wyjadły. W południe siano tyle żeby do 16 zjadły. Wieczorem tyle samo kukurydzy co rano i na noc słomę tyle żeby do rana większość zjadły. Treściwe dawaj na kukurydzę. Trzymaj je do 24 miesięcy bo cielaki za drogie żeby takie małe byki sprzedawać. A od lm za wiele się nie spodziewaj bo rosną słabo. Sm, mo albo ch na tym samym jedzeniu będzie 150kg cięższy w 24 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WISNIAPOL    0

Co Ty gadasz, że LM słabo rośnie?! Jak ktoś słabo daje, to wszystko słabo rośnie..

rolnik3512- nie wiem ile dajesz tej śruty, ale wydaje mi się, że jest jej za mało w stosunku do qq. Zwiększ dawkę, a najlepiej gdyby byki miały cały czas dostęp do treściwej- oczywiście jeśli masz możliwości- (chów intensywny). Skróci się czas opasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Kolego przy chowie intensywnym po takim samym okresie tuczu/hodowli byki MM(z lm) były lżejsze o co najmniej 150 kg od jałówek MM(z ch i sm)!!!!byki mieszańce tych ras co jałówki były ponad 200kg cięższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj ważyłem swoje byki SM wiek 23 miesiące 820kg LM 21 miesięcy ok 650kg bo nie chciał stać na wadze .Jeśli chodzi o wagę żywą to będzie duża różnica , zaś na WBC trochę się zmniejszy ,LM jest rasą o słabszych przyrostach i niekiedy mieszaniec daje lepsze wyniki. Moje bydło nie dostaje śruty , mocznika , koncentratu itp. Mieszkam 8km od browaru i biorę wysłodziny 90zł/tonę i jest to 30% udziału w żywieniu pozostałe to odpad z rzepaku po pektusie , ziemniaki po wykopkach , kiszonka z kukurydzy i siano-kiszonka .Nie uważam żeby byk musiał urosnąć za wszelką cenę w 15miesięc . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

może i słabo karmie bo kiszonka z kukurydzy ile chcą i śruta z pszenżyta i jęczmienia tyle że czasem zostawiają. Do tego słoma gorsza sianokiszonka i liście z buraków cukrowych. Na takim żywieniu 3 mieszańce z lm niecałe 800kg w 26 miesięcy. 2 Mieszańce z mo 840kg i 750kg w 24 miesiące mieszaniec z sm 920kg 27miesięcy. Hf 25 miesięcy 740kg. To te co sprzedawałem w ostatnio czasie. W poprzednich latach też mieszańce lm wychodziły słabiej niż inne mieszańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Nie patrz na cenę tylko na ilość drożdży a niestety tam niema tego napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

wychodzą stosunkowo tanio ale to są drożdże paszowe czyli metabolity drożdży. Dostarczą Ci białko i witaminy z grupy B ale na trawienie specjalnie nie pomogą, W przypadku bydła głównie chodzi o żywe kultury drożdży, które regulują trawienie a co za tym idzie wchłanianie wartości odżywczych. Więc jeśli chodzi Ci tylko o białko to ok ale tu z kolei zastanowiłbym się nad śrutą rzepakową albo mocznikiem. Sądzę, że taniej by wyszło.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj