luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

tymtus    42

Siemka. Co polecacie jako dodatek na apetyt dla bydła (żeby pobierały więcej paszy)? Coś w stylu sanbull, tylko tańsze i najlepiej z sano :)

Może jakaś gliceryna czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

w 100 kg paszy

11kg soji

1kg kredy pastewnej

6 kg drożdży piwnych

reszta zboże

teraz jeszcze będę dawał 20 kg śruty z qq, bo nie daje kiszonki.

Byczki mają około 250 kg i przypada około 1,7-2,2kg paszy/sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ile drożdży ? Piwnych ? Pogięło ? Wywal całkowicie te drożdże i będzie git. Kup im witaminy bullenmast - 25 kg na tone idzie , koszt 79 zeta.

 

Ja z drożdżami raz eksperymentowałem , dałem za dużo i też treściwa im nie szła. Poza tym dla bydła są specjalne a nie piwne kolego. Jestem pewien że przez to nie chcą jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czemu tak mało bullenmastu? A piwne czemu nie dobre, dawka może troszkę duża, ale wszystko ładnie trawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Słuchaj wiem co mówię , jeśli wiesz lepiej to po co pytasz na forum ??

 

Tyle bullena bo taka jest zalecana dawka - 2,5%.

 

Kombinujesz jak koń pod górę a rozwiązania twoich problemów są prostsze niż myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Spoko :) Nie wiem lepiej, tylko pytam z ciekawości :)

A drożdże jakieś dawać, bo w teamcie żywienia cieląt mi napisali, że mam dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Dla cieląt tak ale byk 250 kg to nie cielak i drożdże są zbędne. Znasz rolę drożdży w żywieniu bydła ? Możesz je odpuścić tym bardziej PIWNE . Odstaw i zobaczysz zmianę na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek12346    0

witam wszystkich.

chciałbym sie dowiedzieć czy krowa zachciewa nawet jeżeli poii cielaka. Czy trzeba go odsadzić aby zachciała.Jeżeli tak to po ilu miesiącach od ocielenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

zachciewać zachciewa, u mnie po około 6 tygodniach.

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

proszę o radę;od jakiego wieku można zadawać cielętom surowe ziemniaki.

 

My dajemy juz po miesiącu i jest ok. Trzeba wyczuć moment w którym zaczynaja same jeść ospę lub pasze i na to im drobniutko kroić

 

Cytowanie poprzedniego posta + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRYNIA    0

Nasze byczki maja już 3 miesiące,jedzą siano i srutę z koncentratem,pija jeszcze mleko,myslisz, żę mozna podawac im już ziemniaki,ale chyba odstawić juz mleko.Surowe ziemniaki dawać czy może parować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

tak od 3 miesięcy to już podaję ziemniaki, ale gotowane, generalnie wogóle nie daję surowych nawet dużym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

U nas daje się surowe i piją jeszcze mleko i nie ma problemów :) radziłabym zacząć tylko od małych ilości i po troszeczku zwiększać stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

u mnie mleko dostają tak do 2,5 miesiąca, teraz gotowana śruta z lnem, ziemniaki gotowane i siano... a od ilu dajecie sianokiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

witam panowie mam pytanie jak ulozyc dawke pokarmowa dla byczkuw w przedziale wagowym od 130kg do 300kg? zrobilem pasze z san bulla dalem 150kg jeczmienia-50kg przenzyta-50kg otrebuw przennych i worek sann bulla? co o tej dawce sadzicie daje na dzien ok 1.5kg na sztuke

 

panowie pomurzcie mi bo zaczolem dopiero przygode z bydle miesnym i niewiem jaka dawke ulozyc zeby byly durze przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Prawdę mówiąc nie chce mi się od a-z pisać o dawce żywieniowej jak ją ułożyć.Trzeba wziąść dużą kartkę, długopis i od np roku 2012 zrobić przegląd wszystkich wypowiedzi w tym temacie i tematach pokrewnych.Jak karmić takie byczki bez problemu znajdziesz odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj