luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

PREZES91WLKP    11

Również ziemniaki podawałem bez zbędengo parowania czy krojenia i nigdy żadnych problemów nie było.Od dość długiego czasu podaje opasom wywar gorzelniany zamiast ziemniaków i różnica jest bardzo duża na korzyść wywaru oczywiście.Nie mówiąć już o tym że taniej wychodzi,do tego kuku porządna osypka i bysie sie kwadratowe robią.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Moze ktos mi pomoc. Boje sie zeby nie przesadzic z osypka. Robie teraz z dwoch wiader owsa i wiadra pszenzyta. Dla takich ponad 500kg moj wujek robi pol na pol. Pomoze mi ktos jak je teraz przyzwyczaic do takiej tlustej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Normalnie powoli przez kilka dni do kazdej porcji dodawaj po trochu tej "nowej" i juz. Zresztą dla takich duzych to żadna róznica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie ktoś z was oriętuję się w cenie owsa , chciałem kupić dla byków a trafiła mi się okazja ale nie wiem po ile chodzi na wolnym rynku. Czy ktoś kupował z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

600/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

mi sie udało wyrwać od znajomego 3 tony po 500 za tonę i co najlepsze i ja zadowolony i on :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

czy ja wiem sam zaproponował taką cene!!! i mówi ze jeszcze z 2.5 tony przywiezie więc chyba musi być zadowolony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szota86    0

Witam serdecznie! to jest mój pierwszy post na tym forum bo jestem poprostu amatorem w tym temacie ale chciałem wejść w ten biznes czyli hodowlę bydła mięsnego rasy limousine. pytanie mam takie: mam ochotę hodować ok 50 sztuk bydła (50 jałówek + 1 lub 2 byczki) ale problem jest taki że nie posiadam na tyle dużego pastwiska by krówki mogły się tam paść, i ogólnie chciałem wiedzieć ile mniej więcej muszę posiadać pola rolnego i i co muszę na nim posadzić i ile tego? wiem że trzeba trochę kukurydzy ale właśnie.. ile? i co jeszcze muszę uprawiać? dziękuję za odpowiedź i nie wiem czy ogólnie w dobrym temacie na forum piszę tego posta, jeśli nie to proszę mnie pokierować i z góry przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jakbyś pośledził to forum troszkę to dużo można się dowiedzieć.

 

Ochotę to można mieć ale na kobietę :wub:

 

A masz wogóle gdzie to trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szota86    0

oborę mam też w planach postawić ale chodzi mi ogólnie o ilość posadzonego plonu. co i mniej więcej ile trzega posadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ile masz pola? Ile kasy zgromadzone? Bo jak nie masz nic to napisz

 

takie na szybko wyliczenia:

 

Bydło 50szt to wydatek licząc z wiatrem i z dużym żaglem = 50*3500zł= 175 000zł

Obora na 50szt z własną robotą licząc same materiały to gdzieś 60 000zł

Ziemia którą musiałbyś mieć to jakieś 35-50ha conajmniej

 

Z reszta po co ja to liczę kolejne dziecięce marzenia na forum ;)

 

Jak więc sam widzisz to nie biznes ale biznesmenem to Ty musisz być

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaka wiedza takie pytanie

  • Like 2

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Zależy jakie wymiary obory bo za 60 tyś to postawisz jedynie 8x20 nie licząc wyposażenia w środku

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Chodzi o oborę dla opasów. Spokojnie za te pieniądze postawisz ale bez jakiegoś szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No no...Moja jeszcze nie wykończona i przyszła mnie już 428tyś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szota86    0

nie mam zamiaru wyskakiwać z motyką na księżyc i to nie są jakieś dziecięce marzenia tylko mam zamiar wziąć się za TO na poważnie dlatego pytam, przebywam za granicą już ładnych trochę lat więc też liczę się z kosztami. więc jeśli chodzi o krowy to mam rozumieć że za 3500tys kupię już krówkę do zacielenia? a co do pola czyli jak mi lemysz1 napisał że potrzebuję 35-50 ha to co ma się na nim znajdować? ile czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugii09    0

  • witam . tak czytam ze zaczynacie rozmowe na temat obory na 30 opasów koszt jest 140 tys pod klucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj