luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorex14    2

Czy byki są grubsze gdy są na wysokiej ściółce proszę o odpowiedz na pw

Edytowano przez zetorex14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

Jeśli o to chodzi to możliwe bo podane jest w SM czyli 4,7kg kiszonki to tak naprawdę 13,4kg, kukurydzy ponad 2,5kg i ok 1kg soi. Niecałe 8kg SM na 400kg wagi też da radę. Na czerwono jest poziom Ca więc na pewno go jest mało bo 30%, więc pasza jest nie kompletna. A te drugie z 3,33kg SM koncentratu czyli tak naprawdę 3,7kg to zależy od składu koncentratu, jak jakieś 20-25%białka to realne bo ponad 30% to już nie bardzo

Edytowano przez Spartakiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

@karolr2 te 5kg premiksu i 50kg rzepaku to wit masz tyle w kg mniej więcej co w koncentracie no i do tego 25kg koncentratu czyli zawartość witamin pozostaje na podobnym poziomie. Stosujesz jako posypka w ilości ok 1kg/szt/dzień, więc nie przekraczasz poziomu i nie trujesz swoich bysiów :). Bardzo fajna pasza, życzę wysokich przyrostów

Edytowano przez Spartakiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

W jakim wieku zaczynacie dawc kiszonike z qq?

Ja mialem teraz cztery byczki zakupione w czerwcu i zaczalem im dawac qq dwa razy dziennie od listopada czy oby nie za wczesnie do tego dostaja tak po 3 kg sruty i premiks i sianokiszonka do oporu, I powiem ze te cielaki moglyby lepiej rosnac niby brzuchy maja duze ale w gore troszke słabo ida. POdsypuje tez . kg sruty rzepakowej na sztuke dzinnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

czy mozna stosowac maczkie rybna w zywieniu bydla? nie czy to jest legalne tyko czy to im szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

@edi25 najwyżej będziesz miał jakieś BSE albo jakieś inne świństwo :).

 

@Styrciak nie za wcześnie, jeśli dajesz 3+1 treściwej i objętościowej full to powinny rosnąć, w górę też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

Bo chyba właśnie dlatego jest zabroniona. Trawi, tylko że chyba głównie w żwaczu. I chyba wpływa na apetyt ale przyzwyczajaj powoli jeśli już chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietluch    0

kupiłem maszynę do cięcia słomy i daję sieczką z burakami i nie wiem czy to się opłaca dla 7 byków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

jaką rasą najlepiej pokryć krowy mleczne hf i ho by mieć dobre opasy ?

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

rano wiadro, wieczorem wiadro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

2x dziennie?? Trochę za rzadko. U mnie 600 kg dziennie pił koło 50 litrów na 3 razy. Ale z nim to była zabawa... mam 6 szt koło 260 kg to dziennie jakieś 150 litrów może więcej ale mają wodę w kasterce do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

zgadza sie wypija wiecej ale nie potrzebnie. 2 wiadra to ok 40 litrow. w upaly oczywiscie wiecej ale teraz nie ma potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to chyba wam pływają te byki jak tak dużo piją. Moim nie mierze bo leje w koryto ale zimą słabo piją myślę że około 20l dziennie średnio. Poje rano i wieczorem często odkręce a one wcale się nie interesują piciem. Może dlatego że są w stodole i nie jest tam za ciepło.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

2 wiadra to ok 24 litrów. Mało komu chce się tachać wiadro ważące 20 kg < 20 litrów>. Najlepiej niech się autor wypowie.

@peres skąd wiesz że nie potrzebnie?? U mnie bydło piło tyle ile chciało. Jeśli poisz z wiadra to jest troche inaczej bo zwierzę się nauczy że musi pić na zapas - wtedy mniej zje automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

@mickas092, sam sobie odpowiedziałeś, więcej wypije to mniej zje. Ja mam poidla i nie kontroluje ile wypija. Latem na pastwisku jalowka 300kg 1 pelne wiadro wieczorem, i zyje

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ale ja to wiem i o to nie pytałem :) Ja leje wiadrami w kasterkę 90 litrów i mniej więcej widać ile piją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

ja tak poję 2x dziennie po wiadrze plastikowym 20-to litrowym ,ale myślę że dla takich po 200-300kg teraz to za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj