luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

edi25    0

niedobory bialka jak uzupelnic zeby zaspokojic w pelni ich potrzeby a nie przedobrzyc? niektórzy daja sama qq i slome i rosna, inni srute ze zboz jeszcze inni dodaja koncentrat. ile bialka w paszy zeby ani zamalo ani za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Akurat jestem w PZHiPBM już dłuższy czas więc się tak nie unoś i mógł bym ci powiedzieć dużo więcej o nim niż ty sobie wyczytałeś. Rozmawiałem kiedyś z kumplem, który pracuje w konradzie i powiedział mi tak na pewien temat ,, nie ma problemu u nas to się i byki cielą,, i stąd ten mój tekst na temat tej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

reklama dzwignią handlu znasz to powiedzenie?przestań tak slepo wierzyć w to co piszą każdy sprzedający ma swój najlepszy towar wszystkie inne są beeeeeee .co mi z Twoich kolczyków i zdjęć, widziałes kiedyś jak się szykuje bydło na wystawe?tak samo i do katalogu nastroszony umyty fotoszop kilka kilo dopiszą i naiwniak złapany masz takie byczki nigdy nie będziesz miał bo wytłumaczenie będzie: poszedł po lini matki a nasienie kosztuje im wyżej na liscie tym droższe .oceniasz moją paszę a podstawowych produktów nie znasz gdzie liznołeś trochę wiedzy też kolorowe pisemka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

Przystancie sie klucic o glupoty i zajmijcie sie czyms porzytecznym. Moze mi którys doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

@edi25 sama qq i sloma czy też zboża- są to pasze energetyczne, pewnie że urosnąć urośnie ale będzie rósł wolniej i zużyje więcej paszy. Konieczne jest biało. w suchej masie ok 14-15% BO

Edytowano przez Spartakiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

sorry ze wam przerywam ale rzadko tu bywam a jak juz jestem to chcialbym sie czegos dowiedziec na temat od lepszych od siebie a nie, oglądać kłótnie czyi byk dzisiaj więcej przyrósł

 

@edi25 sama gg i sloma czy też zboża- są to pasze energetyczne, pewnie że urosnąć urośnie ale będzie rósł wolniej i zużyje więcej paszy. Konieczne jest biało. w suchej masie ok 14-15% BO

zboze to tez bialko a jak z koncentratem to wgl duzo go tam jest. tylko pytanie ile bialka w paszy ma byc a ile paszy na byka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

pisz konkrety jakie masz zboże co jeszcze oprócz zboza dla jakiego bydła w jakim wieku chcesz pomocy ale jak Ci pomóc. konkretnie mam to i to wiek taki i co za bydło

 

Błędy !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

kiszonka qq wyslodki mokre(22%) jeczmien, owies, zyto ,pszenzyto, siano sloma , koncentrat sojowo-rzepakowy 38%bialka

bydlo opasy 200-700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

w zbożu masz ok 10% Białka w suchej masie wychodzi ok 12% czasem może i więcej czyli mniej niż potrzeba za to energi ma nadmiar więc jest paszą energetyczną. koncentrat ma 30-40% czyli w suchej masie odpowiednio 35-45%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

sruta z 20%koncentratu 3kg na sztuke w kazdym wieku. qq i wyslodki do oporu siano 1kg na dzien

 

u mnie na koncie masz dawkę ustawioną tylko że na premiksie i soi -żyta raczej nie dawaj na młyny sprzedaj

 

gdzie to masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, uspokójcie trochę tą dyskusję !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

zwiększ koncentrat do jakichś 25-30% i powinno być ok. Śruty nie zwiększasz więc zwieksz białko z wiekiem. nie musisz robić oddzielnej paszy. np zrób dla tych 200-300kg a starszym dodawaj jakąś miarkę samego koncentratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

Nie, małym jak dajesz 3kg +1kg siana to qq i wysłodków wiele nie zjedzą więc powinno im starczyć te 20% czyli białka chyba 16% tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

no te male maja 200kg paszy 3kg a qq i wyslodkow 10kg zjedza

a starszym jeszcze wiecej koncentratu to ile? niedlugo to i 50% bedzie malo.

Edytowano przez edi25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

starszym 25-30% koncentratu w tych 3kg. A co źle Ci rosną bo nie rozumiem jaki masz problem? Generalnie pasza dobra i jedzą dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

rosna dobrze. Ale niektorym rosna lepiej a inni jada na samej srucie bez koncentratu i tez rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj