luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

marcin2057    22

mam byczka mieszańca, pod koniec stycznia skończy rok wazy ok 350-380kg i od pewnego czasu stracił apetyt, wczesniej dostawał siano, sianokiszonkę, 2x2kg ziemniaków surowych, i 2x1,5kg śruty z dodatkiem sanbull, po wcześniejszych radach odstawiłem ziemniaki, zmniejszyłem ilość śruty, odrobaczyłem, a nawet przegłodziłem i nadal je tak jakby z przymusu jak mogę temu zaradzić bo nic nie przybywa na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

ja mam tez takie 2 problematyczne byczki po hfach, ogolnie jak je uwiazałęm na łancuch jak by je cos trafiło juz ze 2msc beda uwiazane i szalu w poborze zarcia nie ma - wysłodki i qq + śrut jecz-pszenzyto zaczełem im podawac pansen pilot z josery to jak by wogole nie chciały pobierac.. moze inne drodze czy cos innego ? byczki moje z własnej obory, obok mam w takim samym wieku chyba po miesnym jest to zupełnie inaczej wyglada i żre, az mi sie wierzyc nie chce ze taka róznica w rasie moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dziwne bo co mozna powiedziec o hf to mozna ale apetyt to raczej im zawsze dopisuje a spruboj ze zwykłymi drozdzami paszowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

czyli zwykle paszowe czy jak, bo w sklepie z bajerami josery maja tylko ten pansen pilot jako drodze i po nim wogole nie maja apetytu jak by im nie smakowało, w poniedziałek jade w trase to moze po drodze gdzies znajde jakis punkt z drodzami paszowymi i ile za wora mniej wiecej? bo za te z josery płaciłem 98zl za 20kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak zwykle paszowe a nie zywe kultury drozdzy a ceny sa roznie ale miedzy 70-90zl za 25kg i tego daje sie wiecej 100-200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Witam otworzyliśmy kiszonkę z kukurydzy po 9 tygodniach i dajemy ją bykom wiadomo zawsze coś zgnitego się znajdzie ale ta kukurydza w środku nie jest zgnita ale się grzeje cały czas jest ciepła w środku zawsze wszystko było ok nigdy tak nie mieliśmy i jestem ciekaw czym to jest spowodowane ? Może wiecie dlaczego tak się dzieje? Proszę od odp i Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo7711    0

też właśnie tak mam w tym roku nie wiem ocb niby zgnitej nie mam ale caly czas jest taka lekko ciepla i to od początku a posów mam bardzo dobry


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

No u nas właśnie też w środku nic zgnita ale ciągle ciepła jak by nie wiem cały czas fermentowała nigdy tak nie mieliśmy nie wiem czy źle ubite czy co od czego to zależy ? Pomóżcie koledzy :unsure:

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex00123    0

Witam. Jak powinno wygladac odsadzenie cielaka miesnego od matki, czym zaczynac go karmic, co najlepiej podawac, zeby nie zaczal tracic na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

My kupujemy cielaki teraz ostatni zostały zakupione takie tygodniowe i zawsze przez 3 miesiące dajemy im mleko w proszku a po 2 miesiącach trochę już zaczynają dostawać troszkę kukurydzy i sianka a tak jeszcze oprócz mleka dostają paszę w granulkach a po tych 3 miesiącach normalnie zaczynają dostawać jak większe byki :)

Nie cytuj poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

No u nas właśnie też w środku nic zgnita ale ciągle ciepła jak by nie wiem cały czas fermentowała nigdy tak nie mieliśmy nie wiem czy źle ubite czy co od czego to zależy ? Pomóżcie koledzy :unsure:

A przy pobieraniu zostawiasz ją odkrytą czy zakrytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Panowie jakie macie zdanie o byczkach mieszańcach hf x angus ja tym sporo kryje bo dają bardzo łatwe porody ale hodowcy którzy to ode mnie biorą narzekają że rośnie małe jak jersey macie jakieś doświadczenia z angusami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja miałem jałówkę pokrytą angusem czarnym, lekko się sieliła jak na jałówkę a byczka sprzedałem sąsiadiowi i w wieku 19 miesięcy sprzedałi wazył 830kg i jeszcze może by i go trzymał ale miał taki kark, że co troche zdejmowałłańcuch przez głowę bo nie miał rogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Witam.posiadam kilkanasce byczków mieszanców...dysponuje srutem z zyta oraz owsa,sianem,słoma i sianokiszonka...co doradzili byscie mi za koncentrat do tego?bardziej energetyczny czy białkowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

moze jakas konkretna nazwa koncentratu energetycznego?

 

te byczki ktore zakupiłem maja od 4-6 miesiecy i waga od 130-170kg...rewelacj nie ma...ale cena dosc kuszaca była...dawałem i granulowana pasze z ferm paszu i trez co dac im?od razu koncentrat dla normalnych opasów czy od starteru zaczac?moze jakies nazwy tez podajcie...koncentratów energetycznych...sano produkuje jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak energetyczny to może zwykła gliceryna paszowa? Najczęściej jest zalecana w żywieniu krów ale opasom i młodym byczkom zaszkodzić nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kup lepiej ziarna kukurydzy i zesrutuj i dodawaj im a sanbull to tez bialko bo to koncentrat bialkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Kolego polecam ci w 100% Sanbulla widze że byki przybierają na wadze.W jakim wieku masz te byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Witam chciałbym kupić troszkę bydła w wadze 400-500kg i je hodować przez rok ile one mogą zjejśc proszę o pomoc i szukam takiego bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj