luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

komodo    277

a co to jest za pasza jakiej firmy?ile ma białka? bo taka cena nawet netto byloby tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

za taką kasę kupujesz kredę i otręby z niewielkimi dodatkami całej reszty - pasza pełnoporcjowa spożycie podskoczy przy opasówce do 1,3 tony jak nie więcej a jak sam zrobisz to wiesz ile czego dałes i że jest ten składnik w tej paszy a nie tylko na ulotce. wygoda nie zawsze z praktyką w parze idzie.kolego jak paszówka poniżej 8-u setek nie schodzi to po ile jakościowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

pszenica 900 plus vat ale w tym roku jest tyle dobrej jakosci zboza ze przynajmniej w mojej okolicy ceny w wytworniach pasz sa identyczne jak na młynach na pszenice

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

pasze biore z malej mieszalni pasz ,,PASZMARK' znajomy bierze juz od nich dla krów mlecznych i dla tzrody

składniki jakie są jutro wam podam dokładnie, sprawdzić zawartości w paszy w mojej okolicy niema gdzie by określić jej zawartość

dla mnie jest wazne ze jest nienajdrorzej a na byczkach widać ze rosna

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

az tak duzo dostawały by tez sienokiszonke

 

kumpel na 80 krów sieje 20 ha ale wszystkie szuki sa dojne do tego ma ok 40 młodzierzy

 

i zywi tylko kuku i sianokiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

no tak wydaje się dużo ale w perspektywie całego roku i takiej ilości sztuk to wcale nie jest tak dużo....podałem ilość tak żeby Ci na cały rok starczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

to teraz juz kompletnie nie wiem jak i co kumpel mowil ze 8 starczy drugi ze 12 a ty tutaj z 20 wyjechałes sporo uzytkownik pioter uprawial cos okolo 10 na 110 sztuk tylko nie wiem czy mu to na caly rok starczalo czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ktoś gdzieś liczył ile potrzeba, jeśli dawka 20kg na dzień to sobie pomnóż ile potrzeba. 657 ton potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

wedlug ciebie 3 miesieczny cielak zje 20 kg kiszonki z kuku i pewnie drugie tyle sianokiszonki

 

powiem CI tak 90 sztuk opasów w 18 grupach wiekowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

ja na 45 sztuk sieje 4 h qq i mam 160 siano kisz +siano około 1000kostek siana i zamierzam kupic około 100ton wysłodków buraczanych + zboża około 5kg na sztuke więc myśle że jakoś objade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

kolega osibuhaj mowi calkiem modrze polac mu ja 90 sztuk w 18 grupach wiekowych myslalem 8 kukurydzy i 12 łak

 

wedlug Ciebie da sie tylko z tych opasów wyzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

żarty sobie robisz 20 ha QQ na 120 opasa . nigdy w życiu nie przekarmisz nawet zebyś miał pełną obsade i to samych ciężkich około 1200 ton QQ powodzenia. inną sprawą jest krowa wysoko mleczna a inną byk złe porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

''żarty sobie robisz 20 ha QQ na 120 opasa . nigdy w życiu nie przekarmisz nawet zebyś miał pełną obsade i to samych ciężkich około 1200 ton QQ powodzenia. inną sprawą jest krowa wysoko mleczna a inną byk złe porównanie''

ile wedlug ciebie kuku na 90 opasów w roznym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

według mnie to z połowy masz zysk! :unsure: bo tą 2 połowę musisz zainwestować w zakup nowych cielaków! na obsianie pul,w nawożenie łąk ^^ ropa folie do siano kisz itp! a ja myśle że prawdzowa opłacalność jest przi oddawaniu rocznie na skup minimum 40 sztuk!może się mylę!jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

siałeś QQ jaką masz wydajność z ha. nie więcej niż 5 max 7 ha przeciez samą QQ nie będziesz ich żywił .różny wiek różne spożycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

jesli muwisz ze z ppolowy masz zysk to da sie tego wyzyc al jesli putasz o wdajnosc w tej cjhwili rodzice maja krowy sieja 5 ha kuku to z hektara wyszlo w tym roku 6 fortschritow nie wiem jak to tonowo sie przedstawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja w tym roku miałem lekko ponad 60ton z ha na 4-ej klasie poplon łubin potem obornik 150 fosforanu i 150 soli 200 mocznika była ładna ale u kolegi była jeszcze ładniejsza firma która kosiła wyszacowała ze wyszło mu ponad 200ton z 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj