luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

To skąd jest ten Koczynasz???

Ja słyszałem, że mieszańce mają lepsze przyrosty, a może podobne, ale czyste na pewno będą miały większą mięsność. A odstawiając do Sokołowa np. tak tam podano 60 szt. naraz można wynegocjować większą cenę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

http://arkoczynasz.strony.pl/

 

Tu masz stronę Koczynasza. On jest spod Rzeszowa. Mi w poprzednim poście chodziło o to, że kupując byczki od Koczynasza można negocjować cenę. Sokołów skupuje po cenie dnia, jednak w ramach umowy dodaje do niej 3 % i 10 groszy, więc się wychodzi lepiej, niż zwykli śmiertelnicy ;-) którzy odstawiają swoje bydło bez umowy. Nie wiem, czy jakoś dodatkowo można negocjować cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

hmm ja płaciłem 13,5 za mieszańca i 15,5 za czyściochy wiec cena troszkę spadła.

Negocjować nie dało rady cena sztywna nieistotna ilość jeśli bierzesz powyżej 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meko    0

Witam! Chcę kupić 200szt szt cielaków w wadze 70-90kg MM ile mogę zapłacić za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam potrzebuje preparatu lub jakiegoś dodatku do paszy w którym jest dużo miedzi ... Może ktoś zna taki środek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nie jestem pewna, ale sprawdź skład lizawek dla bydła LIZAL lub pisze się LISAL,wejdż na stronę sano, lnb lub innej firmy i spr też skład mieszanek mineralno-witaminowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, mam takie pytanie: ile trzeba śruty, kuku i sianokiszonki aby wyżywić 1 byczka do około 700kg? Byczek miałby rosnąć jakieś 18miesięcy. Mam zamiar w przyszłości (3-4lata) wybudowac oborę i rocznie sprzedawać 100sztuk. Co 5 miesięcy wstawiałbym te 40 sztuk cieląt. Tak się zastanawiam ile potrzeba paszy na wykarmienie 1 sztuki. Mam zamiar zadawać paszę paszowozem i ciekawi mnie jak rozwiązać problem różnego wieku byków. Cielęta do 150kg, do 300kg, do 500kg. - takie grupy wiekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Witam wszystkich.

Mam pytanie: jakich można spodziewać sie przyrostów byka, mieszańca 50%LM,żywiąc go wyłącznie kiszonką z kuku i sianokiszonką z traw i kończyny?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

To pytanie to pewno ma związek z wysoką cena zbóż ja kiedyś też oszczędzałem na treściwej paszy hf słabo rosną bez śruty mieszańce i mięsne dadzą rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

O tak na HF-ach lepiej nie oszczędzać wiem z własnego doświadczenia. Jak dasz porządną paszę treściwą to i przyrosty będą większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekg888    0

Witam,

Mam pytanie. Czy mógłby ktoś zdradzić dobrą receptę żywieniową na opas buhajów? Moje buhaje żywię kiszonką z kukurydzy, raz dziennie dostają ok. 15 kg. Wieczorem 15 kg. buraków pastewnych, 2 kg. śruty zbożowej, witaminy do bydła opasowego według zalecanych norm, słoma jęczmienna do woli. Problem tkwi w tym, iż widzę, że mam małe przyrosty. Byki ważą ok. 550 kg i więcej już nie dadzą rady zjeść.

 

Czekam na radę.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepik    1

Proponuje rano podawać opasom kanapki z wędliną i z ogórkiem, oczywiście do tego pomidorek z cebulką. Ok, 12 sucharki ale tak porządnie żeby całe opakowanie zjadł, do tego szczypiorek. Wieczorem proponuje ugotować im ziemniaki i podać razem z pasztetem z królika oraz jajkiem na miękko. Należy podawać również herbatę do woli. U mnie na takiej diecie po 12 miesiącach ważą 1000-1200kg jak nie więcej bo mnie handlarze oszukują na wadze. Warzywa muszą być świeże szczególnie zimą bo jak będą stare to będą zwracać. Dobrze jest również w niedziele po obiedzie dać im 0,5l na łeb. To pobudzi trawienie i sprawi że będą spokojniejsze przez najbliższy tydzień. Od czasu do czasu usmaż im jajecznice albo ugotuj zupę. Najlepiej lubią burą zupę tzw, kartoflankę. Nie dawaj im często chipsów i coca-coli bo od tego się gorzej niosą.

 

Pozdrawiam Pepik ;)

 

hee bardzo śmieszne

 

ja dorzucę od siebie jeszcze 10 %

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

kuku na max na tym etapie opasu,a te buraki -daj żyć, trzeba pleć, przerywać, kopać i mało efektu z nich, dodaj z 1-2 kila paszy kolega trochę tego miał to mocznik mielił ze zbożem, tylko delikatnie-100gram na sztukie i apropo treściwej-jest w składzie rzepakowa itp, jak jest deficyt białka lub mikro-makro słabo jedzą i lipa, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nawóz który w małych ilościach może być jako pasza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

Przy obecnej cenie soji i rzepaku-alternatywa, można i krowom-ale sam nie próbuje-skład aminokwasowy też jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Podać sterydy stosowane przez pseudo sportowców.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Przeczytałem twój post ''red'' ten z marca i chciałbym zapytać jak te cielaki co kupiłeś u koczynasza w sumie to mają już rok prawie. Duże już są mają z 500kg wagi. Pytam bo mam zamiar kupić być może od koczynasza. Cena na teraz 1500zł za simentala i 1350zł za mieszańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

http://dobek.com.pl/index.html

 

Ja mogę Ci polecić Dobka. Mam od niego cielaki (od grudnia, 25 szt). Kupiłem simentale, za sztukę wyszło około 1400 zł. Przywieźli na wskazany adres, rozładowali, bez najmniejszych problemów. Dla bezpieczeństwa odrobaczyłem i zaszczepiłem na płuca i biegunkę. Obecnie żadnych problemów z chowem, brak biegunek i innych schorzeń, widać przyrosty gołym okiem. Możesz zadzwonić i się dopytać o szczegóły. Ja naprawdę polecam!

Stronkę masz u góry.

 

W razie pytań wal śmiało na forum, priva czy GG :)

Edytowano przez tombar123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj