luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jastrzab901    0

mam jeszcze takie pytanie mam wolny 1ha ziemi nie wiem co zasiac czy posadzic zeby bylo dla bykow zborze nie wchodzi w gre co radzicie

kartofle?

buraki?

czy moze zrobic na dobra lake?

 

pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Kukurydzę na kiszonkę -najwydajniejsza lub ziemniaki ja bym nie bawił się w buraki praco-chłonne a wartość mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak chcesz- surowe lub parowane, ja daje surowe bardzo je lubią i takiemu 500 kg. możesz i z 15 kg. dziennie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

wlasnie

ja trzymam do malej wagi...

 

mozna dawac takim malym??

i co siekasz je??

 

a moze dobra lake??

ale to malo... coto hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Najlepiej dwa razy i obsypać ale i same chętnie wciągną tylko jedna miarka na sztukę nie więcej i więcej jak wyjedzone bo po np. tygodniu na koryto nawet nie spojrzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

dzieki za pomoc juz ogladam sadzarki do ziemniakow.

 

 

chyba ze ma ktos inne pomysly??

 

cos slyszalem o brukwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Czy opłaca sie wchodzic w porządna produkcje opasów.Jak z opłacalnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

opłacalność jest jak uda ci się sprzedać w odpowiednim czasie. Nie ma stabilizacji tak żeby sobie zaplanować że co miesiąc sprzedasz partie. Stale trzeba się dowiadywać o cenę bo raz na kilka miesięcy jest dobra ale tylko tydzień dwa a potem 1zł na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

w systemie zywienia opasów pasza czy mozna zastosowac same kiszone ziarno kukurydzy z dodatkiem białka np.soi lub sruty rzepakowej z witaminami to obnirzyło by koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

Mówisz o żywieniu wyłącznie treściwymi? przy intensywnym opasie jesli zbilansujesz odpowiednio śrutę kukurydzianą i soję to należałoby dodać np siana żeby dawka miała jako taką strukturę...to nie zwierzę monogastryczne.


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście,że nie można,to przeżuwacz i potrzebuje paszy objętościowej,a to ziarno kiszone to masz na myśli to w rękawie?bo jak tak to nie wydaje mi się,że to obniży koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Mówisz o żywieniu wyłącznie treściwymi? przy intensywnym opasie jesli zbilansujesz odpowiednio śrutę kukurydzianą i soję to należałoby dodać np siana żeby dawka miała jako taką strukturę...to nie zwierzę monogastryczne.

 

Oczywiśzcie ze nie wyłącznie treściwymi moim celem jest zbijanie kosztów.Skład sianokiszonka z traw,wysłodki buraczane,słoma lub siano oraz kiszone ziarno kukurydziane z rekawa z soja lub sruta rzepakowa z witaminami.Moje pytanie brzmi ile tej kukurydzy opas zje od 150 kg do około 750 kg w zywieniu tak jak podałem wyzej.A moze wywar gorzelniany (tani)podawac do dawki zmiejszajac ilość soji?.Prosze o wasze podpowiedzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiszone ziarno kuku to tania pasza dla swin, dla opasów to raczej droga pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

a mi babka jak sprzedawala to muwila 15 kg na 5ookg paszy

 

a bedzie im cos jak tyle dalem

 

to i tak na kosci jest tylko mi sie wydaje ze niepowinlo im byc nic a wy co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

muwila - ludzie czy wy aż takimi analfabetami jesteście ?

10 kg max 12 na tone śruty kredy się daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj