luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mayi96    2

masz racje ale nie mam dobrego sprzetu i nie ma kto sie przytym bawic taczkami z kukurydza a ja sie jeszcze ucze a ojciec pracuje i jestesmy tylko sobotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

@mickas092 ,właśnie ojciec dziś mówił że tego sku....a trzeba będzie dodatkowo za rogi, narazie nie wiązaliśmy . Stoją na łańcuchach pionowych i łańcuch jest ok tylko te jażma coś słabe, jestem ciekawy czy ktoś ma te pasy z jednym kółkiem i jak to się sprawdza. Za rogi to stary-lecz też i skuteczny spośób natakie warjaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayi96    2

ja byki czepiam za rogi i za szyję ale ostatnio miałem angusa i on nie maił rogów i uczepilem go podwojnie za szyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro1    2

witam mam pytanie na razie mam 2 jałówki za miesiąc ma się ocielić i chciałbym dokupić byczka na 100 kg chciałbym się zapytać jak dajecie jeść swoim bykom 1 raz grys czy 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Witam, byki mięsne od kilku dni stracily apetyt, jedzą tylko siano i wode, ma ktoś podobny problem? Czego im może brakować ? Może je przewiało albo duchota? sam juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

Witam wszystkich mam do was pytanie czy na sianokiszonce byki by szybciej rosły? Bo narazie dostaja siano ziemniaki i srute(z owsa przenżyta i żyta) i słabo rosną w rok do 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

żyta nie dawaj więcej niż 20% w tej treściwej.Daj białka do tych pasz -jakiś koncentrat. A jeśli masz czas i chęci to te ziemniaki dawaj parowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

kolego tego nie da się powiedzieć tak dokładnie, na samej kiszonc też ci nie urośnie ,a czy szybciej ? to zależy jaka będzie sianokiszonka i jakie inne pasze. Lepiej dasz w koryto-lepsze przyrosty.... zależne też od cielaka -geny ,lecz hfa można ładnie poonić. Nikt nie wie jak i czym je karmisz,lecz w rok 300kg to słabo idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

Baartekk moze sie przechlały i tyle daj im pół porcji jakiej dawałeś a jak to nie zadziała to wcale(tylko siano i wode) ja tak bynajmniej robiłem i po kilku dniach apetyt im wracał !!

 

c360c330 byki do roku zawsze wolniej rosna a jak przerzucą rok to potem ruszają z kopyta i tak jak tam kolega wyżej pisał na samej kiszonce to szału nie bedzie jak chceszby ci szybko i dobrze rosły to wiecej białka . Ale to też tam nie wiadomo jak ci nie chlasną w rok bo to nie tylko od tego zależy przyrost masy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Koledzy, ja w zeszłym roku nakosiłem troche gryki, a że cena gryki jest mniejsza od przenicy i jeszcze problem ze sprzedaniem to postanowiłem podczas śrutowania dodawać im grykę. Czy ktoś z was już coś takiego praktykował, jak to takiej mieszance rosną ? Ja osobiście uważam że efekty powinienem mieć dobre bo przecież gryka to białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

daje z miesiąc czasu, jeść jedzą, negatywynch efektów nie widze, a jeśli chodzi o pozytywne to czas pokaże.

Sprzedałem właśnie krowe karmioną taką mieszanką i miłe zaskoczenie na wadze, miała więcej niż na to wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

panowie gdzie moge kupić drożdze dla bydła? bo u mnie w mieszalniach nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

panowie gdzie moge kupić drożdze dla bydła? bo u mnie w mieszalniach nie ma

Jak ktos w okolicy handluje joserą to napewno ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam sporo żyta hybrydowego zastanawiam sie nad żywieniem nim opasów łącznie ok 30 sztuk w wieku od 200 do 600kg ile w procentach można im podawać do śruty w której wchodzi jęczmien pszenica owies łubin i koncentrat czytałem gdzieś ze do opasu można dawać nawet do 50% zyta hybrydowego i czy można podawać młodym cielaką w wieku 5 miesiecy

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mi jak się kończy jęczmień i pszenżyto to dla dużych opasów robię śrutę tylko z owsa i żyta, pół na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

odsylam do tematu "Hodowla opasow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

żyto hybrydowe ma mniej substancji antyżywieniowych niż pszenżyto więc możesz je spokojnie stosować w żywieniu, ale co do cieląt to nie polecałbym


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Tylko nie za duże ilości radzę i żeby żaden przypadkiem nie zjadł za dużo. U nas raz tak zjadły i jeden odjechał, a drugi problemy z kończynami i sprzedaż na ubój z konieczności (miał ok 500 kg dostaliśmy chyba ok 500 zł-10 lat temu). Czy robi różnice czy żyto hybrydowe czy zwykłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

żyto jest bardzo dobre do opasów lecz nie można go dać zadużo


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj