luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

rami    18

wcale nie trzeba kastrować u nas nikt tego nie robi bo kupują buhaje a nie wolce najlepiej je mieć w za siegu wzroku bo jak daleko będą same chodziły to to jak przyjedziesz pewnego ranka atu pusto może być bo nie którzy tylko patrzą jak zarobić i sięzbytnio nie narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam432    0

Koledzy mam takie pytanie do was a mianowicie chciałbym zamienić sie z kimś obornik bydlęcy na słome tylko nie wiem jak to przeliczyć ile ton obornika na tone słomy czy ile ton obornika na np baloty 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Stosował ktoś z was koncentrat firmy Piast bo maja teraz promocje worek 25kg 40zł. Wczesniej bazowałem na nutrenie worek 70zł.Ma 33% białka napisane jest też że to dla krów ale myśle że dla opasów też sie bedzie nadawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Raczej tak tylko ta cena. A z doświadczenia wiem że jak jest zdechlak to żaden koncentrat nie pomoże :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

najważniejsze żeby cielak był dobrze odchowany, bo jak bedzie zabiedzony cielak, to i byka z niego dobrego nie bedzie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dobrze sie pisze tylko że jak sie doczepi jakaś choróbsko typu zapalenie płuc i biegunka to weż go odchowaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

polećcie jakis dobry premiks dla opasow. kupilem teraz lubin i robie pasze na lubinie. wzialem premiks z nutreny nazywa sie nutraminka 25kg 77zł na tone paszy. Sklad nie powala a na dodatek wgl nie zawiera lizyny, ani zadnych buforów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jaki koszt jest tego DOLFOSU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Witam, czy jest możliwość karmienia bydła bez paszy tzn. hoduję trzodę ale mam 3ha łąki i chcę ją jakoś wykorzystać i stawiam obore na około 30 sztuk byków i czy jest możliwość by karmić je np kukurydzą, kiszonką z buraków wywarem i może jeszcze jakimiś roślinami z poplonu np. gorczyca ??


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Bez objętościowych typu siano i sianokiszonka będzie ciężko . Kiszonkę z buraków odpuść bo to sama woda i tylko przeleci przez te byki bez wiekszego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Witam. A co powiecie na zrobienie dla bykow kiszonki-wsiana w poplon saradela z lubinem, z drugiego pola posiany sam owies w poplon i troche trawy do tego. Zrobic z tego jedna pryzme,nakryc folia do kiszonek i zakisic razem. Do tego oczywiscie mam srute.siano i ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no czyli bez liści z buraków ok.

ale czy bez paszy może być? to by było Kukurydza,siano,sianokiszonka,i jescze myśle kiszonke z np gorczycy i oczywiście wywar :) starczy im czy nie?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

wymyślajcie receptury kiszonek jakie tylko chcecie ale bez treściwej paszy tu się nie da !!!!!!!byki to nie krowy ze na samej objętościówce pociągną żeby były efekty trzeba karmić tresciwie czas tuczu też ma znaczenie no i oczywiscie na budowe wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no ale to i tak mi by sie bardziej oplaccalo trzymac je 30 miesiecy i niedawac paszy bo niechcialbym bym zmniejszac stada trzody :/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale bez treściwej taki nie będzie. Dużo też zależy od sztuki bo słaby hf co byś mu nie dał nie urośnie w 2 lata do 800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

w tej chwili jest cena na bydło chociaz już trachę urwali a jaką masz gwarancję ze będzie cena po takim czasie a jak będziesz miał bydło w wadze nijakiej a cena będzie spadać co wtedy ? gdzie widzisz opłacalność w tak długim okresie tuczu .inną sprawą jest budowa byka damian40000 ma racje. wysokie kościste i z długąsierścią tak ja i dużymi rogami to widzę za takie coś nikt nie napłaci a Ty sie szybko zniechęcisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ja to twierdze że byk ja w 18mieś nie urośnie ponad 700do 800 to hu nie byk w 24mieś to powinien mieć ponad 900 a wtedy jak byczek pójdzie w cenie 8czy 9zł to prosto policzyć a jak ma 600 kg i 24 mieś to już za samo karmienie się nie wróci im krótszy tucz tym bardziej opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj