luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

emef3080    0

200 ton to juz super w tamtym roku tak mielismy ale byla wyzsza niz sieczkarnia odmiana taxxoa w tym roku juz nie mogłem znalezc tej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

wszystko można! :) tylko tutaj chodzi o dobre przirosty! :rolleyes: a u cielaków bez siana się nie obejdzie! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

heh niech nikt nikt nie pomysli ze mam 90 sztuk. tylko tam wczesniej emef3080

pytal o 90 sztuk to nie chcialem mieszac.

350 ton QQ to ok 7ha wiec to chyba troche nalo jak na 90 opasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

8 ha na 90 opasow +sruta+ sloma lub siano da rade? bez grama sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ale pewnie za to tega siana msialo by byc bardzo bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

co lepszego jest w tej sianokiszonce od siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Jelcz wiekszej breni nie słyszałem o wytrzepaniu minerałów z siana :) minerały są wbudowywane w tkanke roślinną i nie da się ich wytrzepac :lol: . Co najwyżej odparuje woda z siana a minerały zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ale za to koszty zbierania sianokiszonki wyzsze niz zbior siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

po sianokiszonce krowy daja niby wiecej mleka, ale tu temat o opasach, co dla nich jest lepszym i tanszym rozwiazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sama kukurydza i śruta nie można karmić bydła bo do trawienią muszą mieć coś długiego. Chociaż trochę słomy trzeba dawać. U nas na 50szt w tym 20 dojnych siejemy 7-10ha kukurydzy i około 300 beli sianokiszonki + około 60 ton zboża.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

oczywiste ze jakas slome lub siano musza dostawac, tylko czy przy opasach ekonomiczniej wychodzi siano czy sianokiszonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Siano jest bardziej problematyczne tzn jesteś bardziej uzalezniony od pogody na te 5 dni a sianokiszonka 24 godziny i pozamiatane masz. Osobiscie uważam że na samym sianie i dobrej treściwej spokojnie można 1300 gr/dobe przy mieszancu osiągnąć. A jak jeszcze kiszonka z qq to juz wg bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

tez koszty zbioru sianokiszonki sa wieksze. cos za cos. ale chodzi mi ogolnie o to co jest wartiosciowsze dla opasa i biorac pod uwage koszt zbioru jednego i drugiego co wychodzi lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj