luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

zbyszek8201    169

na samym zbożu/śrucie  i sianie takie super wybicie..a białko łapią z powietrza..jak strączkowe azot. z tymi 30kg dziennie na byka to się popisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

wielkim hodowca nie jestem bo dopiero trzymamy 3 lata byk i czlowiek sie ucz a bardziej handlujemy nimi niż trzymamy i u nas ciezko kupic dobrego byka do chowu z dobrym umiesnieniem zeby sie wysmienicie wybil u nas glownie to mieszanki sie dokupic

Edytowano przez mfilipek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

to nie chodzi o to czy byk hf ,mieszaniec czy czysty limuzyn,żaden byk nie zje dziennie 30kg treściwej,najwyżej pierwszego dnia,po drugie jest to nieekonomiczne. nawet sano zboże po 50gr/kg=15zł więc przyrost byka min 2kg na dobe żeby to pokryć.dalej nie muszę tłumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Kolego nie tylko na ogrofoto takie plony jak czasami z ludzmi rozmawiam to rzepak zupełnie przez grad wymłócony aż czarno na ziemii ale jeszcze 3,5t mu sypie.

Edytowano przez Geronimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

u nas zbyt dobrych ziemi nie ma i nie sypało dobrze.  Duzo ludzi rezygnuje z gospodarki  byli u mnie  gospodarze ze maja zboże  do sprzedania jak powiedzielismy ze 200zł/tona zboża to na podwórko przywieżli aby wziąć od nich

Edytowano przez mfilipek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kto taki naiwny za taką cenę sprzedaje jeszcze z dowozem :D :D :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nikt, no chyba że już na dekiel padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

200 zł za tonę to jakieś bajki, nikt normalny za tyle zboża nie odda. Ja sprzedałem pszenżyto 47 zł +Vat to przydało by się więcej ale za200 to nigdy, na chleb dzieciom jeszcze mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

w tym roku kupilismy prosto z pola od faceta 20ton po 20zl i do tego kazal slome sobie zabrac bo jemu nie potrzebna bo rezygnuje z gospodarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

kolego,napisz lokalizację skąd jesteś,morze będzie ktoś z okolic i potwierdzi/zaprzeczy... bo wydaje mi się że cały czas czarujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

eh na tym forum coraz gorzej ;/ jak słyszę takie brednie to zaczynam wątpić..... byk zjada dziennie 30 kg śruty a zboże po 20 zł za tonę to w sumie tanio karmisz, tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaja , jeszcze niektórzy próbują sobie tłumaczyć brednie dzieciaka który nawet nie specjalnie się wysila :P B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Koledzy dajcie spokój , przecież to nie możliwe z tą śrutą . Po tych wpisach robi się cyrk , a o cenie zboża nie wspomnę . Taką dawką zapchał byś krowę w jeden dzień , a na drugi nie ruszyła by nic. 30kilo na byka dziennie . Bez żadnego włókna chyba śnisz . Moje byki w ten upał nie pobierały śruty wcale ,dostały zieloną sieczkę z kukurydzy plus siano na zakładkę . Pójło na mleku. najlepsze by było ziarno gniecione ,Śruty dawałem miskę na sztukę, niech ktoś napiszę gościowi ile dawać po fachowemu żeby nie pisał bzdur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sory pewnie już14 lat no to właściwie już senior - w twojej podstawówce :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja opasy hoduję w lecie na pastwie, trochę siana i śruty też dostaną. A w zimie siano, śruta i słoma. W tym roku hodowlę powiększyłem to za rok sianokiszonki może narobię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy kilka miesiecy temu tez koleszka sprzedal 10 ton zboza (niestety nie pamietam jakiego chyba zyta lub pszenzyta) z grochem po 350 zl z dowozem i rozladunkiem. Wiec wszystko mozliwe. Bo pewnie chodzilo ze 20 zl kwintal nie tona.

A co do hodowli opasow to wspolczuje tym ktorzy powstawiali po 20-30 sztuk bo uslyszeli o doplatach. Widzac co susza zrobila z qq i jak uschly trawy to juz im wspolczuje bo klopoty z niedoborem pasz gwarantowane. QQ w niektorych miejscach ma moze po 50 cm wysokosci a o kolbach wszedzie praktycznie mozna tylko pomarzyc. U was tez taka tragedia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ostatnio zaproponowalem cene na owies 40 zl duzo chetnych :). A co do pasenia koledze moze sie pomylilo zamiast 3kg wcisło sie zero i tyle.. Bo niewieze ze zjedza wiecej u mnie dostawaja okolo 6kg dobrego srutu z koncentratem i jak daje siano z saladerą to tylko skubia albo rozdeptuja...


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

a u nas ludzie sa ze 20 i 25 to sprzedaja aby brac

Weź nie czaruj prędzej by to zboże spalili zimą w piecu i lepiej by na tym wyszli niż by za darmo oddali Chyba ze to pół woda pół zboże ale to raczej nie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tamtym roku był urodzaj u mnie to kupowałem mieszankę po 350-400zl/t :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

zetorki12 mamusia z tatusiem odpisali ci pola hektar dali ursusa c-330 i krowe a ty uwazasz sie za wielkiego gospodarza i znawce phi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mój ojciec karmi byki mieszanką własnej roboty, do oporu, ale nawet największe byki nie zjedzą 30 kg na dzień. może jakby przez tydzień nie widział osypki to by zjadł więcej niż zwykle, ale napewno nie tyle.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj