Gość Profil usunięty

Dobre wapno nie jest złe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, czy ktoś z was może spotkał się z tym wapnem ? 

 

 

 

Wapniak

Nawóz wapniowy 

Wapno nawozowe - kredowe 

Granulowane 

Wysokoreaktywne 

z dadatkami  

 

Skład: 

Caco3          ok.  90%

MgCo3         ok. 15%

CaO             ok.  50%

Zawiera także mikroelementy: mangan, bor, miedź, molibden, żelazo.

 

 

Firma Agro-Rus 

Działoszyn 

 

 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

No fajny skład, tylko dziwny CaCO2 ??? pierwsze słyszę i MgCO2 ???? Coś tutaj nie pasuje bo choćby to było CaCO3 i MgCO3  to 90 %+15% = 105 % To musi być jakiś nowy związek chemiczny zawierający w sumie ponad 100 % węglanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No fajny skład, tylko dziwny CaCO2 ??? pierwsze słyszę i MgCO2 ???? Coś tutaj nie pasuje bo choćby to było CaCO3 i MgCO3  to 90 %+15% = 105 % To musi być jakiś nowy związek chemiczny zawierający w sumie ponad 100 % węglanów.

 

wielki plus dla Cb kolego ;) bystre oko i inteligencja. 

pomyliłem się, przepisując, zrobiłem niewyraźne zdjęcia i z tego moja pomyłka. 

pozdrawiam. 

Czy to Wapniak Koszelowski

 

http://www.kzkpolska.com/strona.php/7

 

 

nie, nie to nie to. 

 

wstawie fotki worka. 

 

 

post-144008-0-85510800-1443727834_thumb.jpg

post-144008-0-92638000-1443727847_thumb.jpg

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Bzdety na worku napisane, prokuratura powinna się takimi sprawami zająć.Skąd ponad 100 % ? Choćby nawet w tym było 90% CaCO3 to żeby było 50 % CaO musiało by mieć 0% wilgotności.Jest prosty wzór na wyliczenie CaO ( CaCO3 - H2O  ) x 0,56. A gdzie jeszcze MgO ma się niby zmieścić ?Po drugie rozpuść sobie to w wodzie i zobacz czy tam nie ma kamyczków ;) .O ile wogóle się rozpuści. Żeby spełniało normę zwykłego węglanu z kopalni który kosztuje loco kopalnia 26 zł na sicie 0,5 mm powinno przejść minimum 50%. Jeżeli tak nie jest to jest kruszywo i VAT 23%. Widziałem już takie wynalazki.Zawiera także mikroelementy, ale ile ? Ustawa o pakowaniu i znakowaniu nawozów to wszystko reguluje.Widziałem już produkty na których pisało że zawiera fosfor(P)  0% :D . Pewnie jeszcze zapłaciłeś za ten wynalazek grubo ponad 300 zł i kupiłeś z samochodu :D . Zadzwoń do nich to na sygnale przyjadą po zwrot towaru.

 

Ale najlepsze są opisy OKOŁO :D

Edytowano przez farmer1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rozpuściłem w occie - rezultat bardzo dobry, 

w wodzie również dało rade - dobry efekt. 

jeśli chodzi o cene to gościu sprzedaje coś ponad 300 zł/tona, ja właśnie w ubiegłym roku kupiłem po 300, teraz znacznie poniżej 300zł/tona ;) cena wynika z ilości, stały klient, oraz to że już wracali na baze i nie opłacało im się tego taszczyć z powrotem. 

 

Na worku wypisane, cos tam o certyfikatach i coś o Puławach. 

Dziś doczytam i dam znać. 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten tekst z wracaniem na bazę to już gdzieś słyszałem  :) Kiedyś u nas jeździli z wap-magiem chyba, kruszone dziadostwo a opisywali jako pół granulat - chcieli za to 300zł - powiedziałem że załatwię im po 30zł/tona, zworkują sobie i interes życia - spojrzeli się na siebie, uśmiechnęli i odjechali. Lokalny punkt ze środkami do produkcji rolnej kazał dzwonić jak tylko się pokażą i z policją zrobią porządek z nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Tekst że im zostało i wracają na bazę to stały bajer obwoźnych sprzedawców , słyszałem to już kilkanaście razy.Tak jak napisałeś kolego, jak się pokażą to dzwonić na policję.Znam kilkunastu rolników którzy kupili sobie kamień workowany od objazdowych sprzedawców bo akurat im resztka została i na baze wracają więc okazyjna cena :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

hehe tak jest rzeczywiscie,albo ''wez pan jeszcze tone bo samochod przeładowany'' :D co do efektow to sie nie wypowiadam bo zastosowalem raz i ich nie ma :D tylko ze dalem miesiac przed siewem a ze bylo bardzo sucho to moglo dlatego nie zadzialac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja różne wapna sypałem, i ze sklepu i z obwozu, i pyliste i i mielone, i wapnagi i nawozy wapniowo magnezowe. Ale jak spróbowałem drogiej granulowanej kredy z Huszlewa i z Kornicy to żadnego innego nie chcę przewalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tym gościem współpracuje już 3 rok i nie mam zastrzeżeń, tylko teraz przywiózł mi coś nowego w workach 40 kg ;) 

on do mnie dzownił rano, że ma wapno i czy nie chce i że po tyle, ale ja powiedziałem mu że nie potrzebuje, on okej, po południu do mnie przyjeżdża i mówi że mu zostało trochę na aucie i czy tego nie wezme po promocyjnej cenie bo nie opłaca mu sie tego taszczyć do domu no i wziałem i jestem zadowolony z zakupy. Wapno ma jakieś tam certyfikaty. Dokładnie napisze wieczorem za za papierki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli zapłaciłeś za to więcej niż 50 zł/t to dałeś się wyrolować.

 

Rolnik 1973 to nie lepiej kupić rozsiewacz taśmowy, np. RCW, a broń cię Panie Boże amazone lub inne germańskie dziadostwo i kredę polską rodowitą ojczystą luzem kupować zamiast granulowanej? Weź pod uwagę że granulowana może być pakowana w germańskie tworzywo sztuczne w dodatku germańskimi pakowarkami. A taką luzem z dołka jest nadzieja że ostrówkiem kopia i jelczem przywożą, ale w każdym bądź razie dużo taniej i inwestycja zwraca się już przy 15 t. Gdyż granulat w najtańszej opcji 300 zł/t sypka 100 zł/t więc różnica to 200 zł/t x 15 t = 3000 zł = RCW do delikatnych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli zapłaciłeś za to więcej niż 50 zł/t to dałeś się wyrolować.

 

Rolnik 1973 to nie lepiej kupić rozsiewacz taśmowy, np. RCW, a broń cię Panie Boże amazone lub inne germańskie dziadostwo i kredę polską rodowitą ojczystą luzem kupować zamiast granulowanej? Weź pod uwagę że granulowana może być pakowana w germańskie tworzywo sztuczne w dodatku germańskimi pakowarkami. A taką luzem z dołka jest nadzieja że ostrówkiem kopia i jelczem przywożą, ale w każdym bądź razie dużo taniej i inwestycja zwraca się już przy 15 t. Gdyż granulat w najtańszej opcji 300 zł/t sypka 100 zł/t więc różnica to 200 zł/t x 15 t = 3000 zł = RCW do delikatnych poprawek.

 

czemu dałem się wyrolować ? 

rozpuściłem to w 2 roztworach :

woda i ocet. Rozpuściło się totalnie. zostawiłem na 24h. nie ma mowy o kamyczkach. Współpracuje z tym gościem 3 rok, jak do tej pory nie miałem z nim i jego wapnem problemów. Teraz napisałem bo miał coś nowego i chciałem spytać czy ktoś z tym miał do czynienie. 

Mam to dać do badań ? Gdzie takowe robią i jaki koszt ? orient ktoś coś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest tak jak mówisz to powinno być dobre wapno, szybko reaktywne. Tylko jeszcze raz sprawdź w wodzie czy nie było żadnych drobinek nawet wielkości ziarenek piasku. Powinien być w 100% sam pył jak cement/mąka.

 

Jeśli są ziarenka jak piasku cena max 80zł/t

jeśli są kamyki jak tłuczeń cena max 50 zł/t

 

Jak wsypałeś do octu wyraźnie się pieniło?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja różne wapna sypałem, i ze sklepu i z obwozu, i pyliste i i mielone, i wapnagi i nawozy wapniowo magnezowe. Ale jak spróbowałem drogiej granulowanej kredy z Huszlewa i z Kornicy to żadnego innego nie chcę przewalać.

Ok, ale 400 zł za granulację na tonie daje taki efekt? Ziemia wierzy w homeopatię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli jest tak jak mówisz to powinno być dobre wapno, szybko reaktywne. Tylko jeszcze raz sprawdź w wodzie czy nie było żadnych drobinek nawet wielkości ziarenek piasku. Powinien być w 100% sam pył jak cement/mąka.

 

Jeśli są ziarenka jak piasku cena max 80zł/t

jeśli są kamyki jak tłuczeń cena max 50 zł/t

 

Jak wsypałeś do octu wyraźnie się pieniło?

 

Reaktywność w teorii 88%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W teorii może tak. Odpowiedz na poprzednie pytania to będzie wiadomo. Piasek czy mąka, to jest zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego up, dziś zrobiłem kolejną próbę i trochę jestem wkur.. 

wsypałem do słoika to wapno granulowane i wlałem octu i tak mieszałem i mieszałem pieniło się dość intensywnie, wylałem to co się rozpuściło i ponownie wlewałem tym razem wode i tak powtarzałem aż do momentu aż wszystko się rozpuści, no i to co miało się rozpuścić to się rozpuściło na dnie zostały takie jakby kamyczki, mieszałem aż do momentu uzyskania czystej wody co by oznaczało że to co miało się rozpuścić to się rozpuściło. to doświadczenie mnie dziś trochę wyprowadziło z równowagi - efekt doświadzczenia. w pierwszej próbie rozpuściło się prawie wszystko, teraz zostały kamyczki na dnie. Przy trzeciej próbie efekt był taki sam jak w 2, czyli te kamyczki. Za to 'wapno płaciłem 260zł/tona. Oto fotka co zostało na dnie słoika: 

post-144008-0-70592500-1443879844_thumb.jpg

post-144008-0-89011100-1443880171_thumb.jpg

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Czyli tak jak pisałem na początku.To jest kamień a nie wapno.Kamień na kopalni kosztuje 20 zł i jest na 23% VAT a nie tak jak wapno na 8%. Wcale nie jestem tym zdziwiony.Normalka od większości producentów z tamtych okolic i obwoźnych sprzedawców. Jak zobaczycie to na policje dzwonić bo to nic innego jak oszustwo.Szkoda nawet paliwa do traktora żeby to wysiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

up

a powiedz mi jak to wygląda z tym składem dokłądie ? dobrze jest ? bo coś wspominałeś że dziwnie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Dziwnie to mało powiedziane.Jak coś może mieć więcej niż 100% ? Od razu mówiłem że to ściema.Wcześniej napisałem też wzór jak wyliczyć CaO z wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

policzysz mi to ? albo wyjaśnisz jak to się robi ? będę wdzięczny. muszę mieć niepodważalne dowody że to jakaś ściema z tymi danymi. wtedy się wezmę za tego gościa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiek97
      Czy moge polać gnojówką rżysko które było wapnowane kilka dni temu 
    • Przez crystal169
      Witam, chciałbym zapytać czy ktoś stosował już może na swoich polach wapno z celulozy, pocelulozowe to chyba to samo. Mam możliwość zakupu  takiego właśnie wapna, takie wapno wygląda jak z cukrowni, lecz po zbadaniu próbki wychodzi 48- 50 %  metali ciężkich prawie brak,no coś tam jest ale mniej niż norma. I teraz zachodzi pytanie czy takie wapno coś da na pola czy nie za bardzo. Jest mokre to chyba tyle co mogę powiedzieć na ten temat. Bardzo proszę o to aby wypowiedzieli się na ten temat ci co już może stosowali takie cuda.
      Pozdrawiam
    • Przez czaro
      Panowie stosował lub będzie ktoś stosował to wapno? Prawda czy jakiś kit?
       
      http://sklep.agrosynteza.pl/nawozy-stale/florabacter-anty-dzik-p-192.html?osCsid=mftnlhc11e85ti2uubdq8pm550
    • Przez Agraplant
      Witam, zapraszam do lektury,
      nowy katalog innowacyjnej firmy AGRAPLANT:
       
      https://agraplant.pl/katalog_v6v2.pdf
       
      Produkty kupisz tutaj:
       
      www.agraplant.pl - w zakładce e-skelp 

    • Przez BartekZawadzki
      Witam panowie.Mam pytanie jakie wapno wybrać na 5 klasę ziemi i ile jego sypać na ha. Pole ma 5 ha.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj