Gość Profil usunięty

Dobre wapno nie jest złe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

up 

no tak ale jak to obliczyć ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Bzdety na worku napisane, prokuratura powinna się takimi sprawami zająć.Skąd ponad 100 % ? Choćby nawet w tym było 90% CaCO3 to żeby było 50 % CaO musiało by mieć 0% wilgotności.Jest prosty wzór na wyliczenie CaO ( CaCO3 - H2O  ) x 0,56. A gdzie jeszcze MgO ma się niby zmieścić ?Po drugie rozpuść sobie to w wodzie i zobacz czy tam nie ma kamyczków ;) .O ile wogóle się rozpuści. Żeby spełniało normę zwykłego węglanu z kopalni który kosztuje loco kopalnia 26 zł na sicie 0,5 mm powinno przejść minimum 50%. Jeżeli tak nie jest to jest kruszywo i VAT 23%. Widziałem już takie wynalazki.Zawiera także mikroelementy, ale ile ? Ustawa o pakowaniu i znakowaniu nawozów to wszystko reguluje.Widziałem już produkty na których pisało że zawiera fosfor(P)  0% :D . Pewnie jeszcze zapłaciłeś za ten wynalazek grubo ponad 300 zł i kupiłeś z samochodu :D . Zadzwoń do nich to na sygnale przyjadą po zwrot towaru.

 

Ale najlepsze są opisy OKOŁO :D

 

weź wzór co w/w Kolega podał i wklep wilgotność jaką masz

a i tak raczej nic nie zdziałasz na worku nie bez powodu jest napis OKOŁO a można sie tylko czepić o ten atest bo to sciema wszystko mozna teraz wydrukować/ zapakować  ja ostatnio miałem do czynienia z kolesiem co przyjechał samochodem cież. lewa faktura VAT wydrukwana z cena 2x wyższą i że sprzeda i bajka jak wyżej już pisaliście a oczywiście ze cene obniży :D    A że kupywałem wapno kilka dni wcześniej również granulowane to coś mi juz nie grało. Dodam jeszcze ze ten "mój kombinator" sprzedawał orginalne nawozy nic nie  przepakowane ale faktury miał lewe (drukowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

up 

no tak ale jak to obliczyć ;)

 

Spróbuję mniej więcej wyjaśnić gdzie jest wprowadzanie klienta w błąd.

Węglan wapnia CaCO3 nie może mieć więcej niż 100%.W naturze bardzo czyste węglany mają max 98-99% CaCO3.Jeżeli zawiera magnez to jest to dolomit CaMg(CO3)2. Też nie może mieć w sumie więcej niż 100%.Według dolomitów występujących naturalnie w Polsce i opisu na worku ma zapewne 90% CaMg(CO3)2.Powiedzmy że według worka zawiera  sumie 90% to CaO +MgO przy suchej masie będzie ok 50%.

Zakładając że ma ok 8% wilgotności wyliczam 90 - 8 = 82 * 0,56= 45,92 CaO+MgO. Teraz zakładając że skład MgO jest podany prawdziwy to 45,92 (CaO+MgO) - 15% MgO = 30,92 CaO. I to jest możliwe i bardzo prawdopodobne. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dziwnie to mało powiedziane.Jak coś może mieć więcej niż 100% ? Od razu mówiłem że to ściema.Wcześniej napisałem też wzór jak wyliczyć CaO z wapna.

 

A u nas jednemu nie idzie wytłumaczyć ze nie może spirytus mieć wiecej niż 100%.

On twierdzi że kupił na rynku 0.5l spirytusu i rozrobił na pół i mu wyszło po 60% i za ch..ja go nie przekonasz że nie ma racji :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja różne wapna sypałem, i ze sklepu i z obwozu, i pyliste i i mielone, i wapnagi i nawozy wapniowo magnezowe. Ale jak spróbowałem drogiej granulowanej kredy z Huszlewa i z Kornicy to żadnego innego nie chcę przewalać.

 

Dla mnie to trochę dziwne, bo na stronie producenta jest napisane, że można stosować na rośliny.

Daje się tego stosunkowo małą dawkę ( 1 tona dla odkwaszania i 200 - 400 kg. dl podtrzymania).

Jeżeli by było tak skuteczne to powinno raczej szkodzić roślinom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jedna tona corocznie żeby nie było strat i tak kilka lat.... prawdę piszą , dawka 200-400kg neutralizuje zakwaszające czynniki w danym sezonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

I zastosowałeś to czy zadzwoniłeś do tego gościa co ci przywiózł?

Ja kupiłem dziś coś takiego ,,prosto od producenta"

Czy dałem się zrobić w konia?a0085e6b285b368egen.jpg

Od tego gościa

a90f6fd535312beegen.jpg

 


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiek97
      Czy moge polać gnojówką rżysko które było wapnowane kilka dni temu 
    • Przez crystal169
      Witam, chciałbym zapytać czy ktoś stosował już może na swoich polach wapno z celulozy, pocelulozowe to chyba to samo. Mam możliwość zakupu  takiego właśnie wapna, takie wapno wygląda jak z cukrowni, lecz po zbadaniu próbki wychodzi 48- 50 %  metali ciężkich prawie brak,no coś tam jest ale mniej niż norma. I teraz zachodzi pytanie czy takie wapno coś da na pola czy nie za bardzo. Jest mokre to chyba tyle co mogę powiedzieć na ten temat. Bardzo proszę o to aby wypowiedzieli się na ten temat ci co już może stosowali takie cuda.
      Pozdrawiam
    • Przez czaro
      Panowie stosował lub będzie ktoś stosował to wapno? Prawda czy jakiś kit?
       
      http://sklep.agrosynteza.pl/nawozy-stale/florabacter-anty-dzik-p-192.html?osCsid=mftnlhc11e85ti2uubdq8pm550
    • Przez Agraplant
      Witam, zapraszam do lektury,
      nowy katalog innowacyjnej firmy AGRAPLANT:
       
      https://agraplant.pl/katalog_v6v2.pdf
       
      Produkty kupisz tutaj:
       
      www.agraplant.pl - w zakładce e-skelp 

    • Przez BartekZawadzki
      Witam panowie.Mam pytanie jakie wapno wybrać na 5 klasę ziemi i ile jego sypać na ha. Pole ma 5 ha.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj