Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Deny    0

Witam!
Mam zamiar budować oborę na około 100 sztuk bydła , zastanawiam się czy budować oborę wolno-wybiegową czy uwieziową.
Chciałbym się dowiedzieć opinii forumowiczów na ten temat .
Również zastanawia mnie kwestia , jeśli miała by to być obora wolno-wybiegowa to na "rusztach" czy na "płytkiej ściółce" .
Czy ewentualni użytkownicy mogli by przytoczyć jakieś wady i zalety poszczególnych rodzai obór oraz przybliżony koszt.
Pozdrawiam.

rolnik90_01    5

My mamy wolnostanowiskową na ściółce  z oddzielnym pomieszczeniem ze stołem paszowym. i wybiegiem wokoło obory.  Zaletą niewątpliwie jest łatwiejsze wykrywanie rui, i lepszy stan kopyt. Wadą jest ogromne zapotrzebowanie na słomę. Zanim dobudowaliśmy oddzielne stanowiska na stół paszowy(dostawały tam gdzie mają legowisko) na same krowy dojne(50 stuk) szły dwie bele słomy dziennie. Teraz idzie jedna latem, a w zimę dopiero dwie. Reszta stada(gdzieś drugie tyle) również trzymana na wolnowybiegowych. potrzebuje średnio 2 bel na 3 dni. Jak myślisz rozwiązać kwestię udoju? Hala udojowa jest bardzo wygodna. Zaś do systemów przy stanowiskach to ja bym już nie wrócił. 

Deny    0

@rolnik90_01
Na wolnym wybiegu to raczej hala udojowa.
Właśnie planowana jest na uwięziowa 65x16 , liczyłem że tej słomy oszczędzając i ścieląc tylko na legowiska będzie potrzeba mniej , ale teraz to już nie wiem ...
Ruszta to chyba najmniej prawdopodobna opcja ponieważ najdroższa ze wszystkich a my nie chcemy się "zadłużać" na taką skalę .
Chodź osobiście wydaje mi się ze ruszta to najlepsza opcja ze wszystkich ..

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    290

Według mnie obora uwięziowa to tylko złudzenie oszczędności Dlaczego? Zakładam oszczędność 1szt. balota słomy dziennie wiec to prawie żadna oszczędność nawet przy 2szt. według mnie to sie nie kalkuluje. Nikt nie liczy swojej pracy w oborze a w uwieżiowej spędzisz 2x tyle czasu co w wielostanowiskowej wiec te owe baloty wiec wynik jest równy 0 :P a jeśli masz braki słomy zawsze mozna dogadać sie ze zbożowcami słoma za obornik lub obornik sprzedać. Powoli w moich rejonach ludzie doceniają obornik i kupują go na swoje pola ktore nie widziały jego od dekad, a wszystkiego chemią w glebie nie utrzymamy.

Kolego jesli masz odpowiedni stan bydła aby od zaraz go wgonić na pewny stan do obory wybierz ruszta, tylko wiadomo jeśli chcesz wszystko na kredytach a zero wkładu własnego to juz mozesz sie pakować 

Tani traktor, tania inwestycja, Dlaczego tania ? Nie ma promocji, są tylko ludzie którzy w nie wierzą :P Taka mała aluzja.....

zyzio405    13

buduj na kracie hale udojowa i tyle jezeli chodzi o zdrowotnosc to bez porównania z uwieziuwka slome daj do wozy i daj dla nich lepiej zrobisz na wolnostanowiskowej mozesz podzielic latwiej na grupy i np dla krowek ktore maja problem z zacieleniem wegnsc razem byka byk wyczuje ruje i sam zalatwi sprawe . budowa obory koszt napewno duzy wiec jak masz juz zainwestować to zrob sobie wygode i tyle sam stalem przed takim dylematem i teraz niezaluje stanowiskowa obora dobra ale dla 10 sztuk przy 100 katastrofa moim zdaniem teraz sie zastanow czy 100 sztuk przez caly rok na stanowisku jaka kasa na korekcje itp tutaj chociaz plukanie racic codzienne bardziej realne a ile daje pozdrawiam
janczar z tym traktorem madrze powiedzane pozdrawiam naprawde zlota prawda

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez leszek1981
      Witam .zaczynam budowe opryskiwacza zaczepianego 2000 l wacham sie co do rozmiaru koł . Jak myslicie lepsze 9.5 36 czy 12.4 28 a morze jakies inne pomysły  ?????
    • Przez szczawik93
      Witam jestem nowym userem, na wstępię dodam iż co do hydrauliki siłowej nie mam zbyt wielkiego doświadczenia.
      Mam się zamiarem budowy tuza do mojego c360, i mam parę pytań:
      Zasilanie siłownika do tuza jest z tylnych gniazd hydrauliczych ciągnika?
      Ma ktoś jakiś schemat? Fotoleracje?
      Jakich przewodów użyć?
      Jaki siłownik?
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam, Marcin.
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam
    • Przez AnnaOrienta
      OPIS OFERTY

Agencja Pracy Orienta Polska dla swojego klienta z branży budowlanej, poszukuje kandydatów na stanowisko Operator Ciągnika
      Praca przy budowie odcinka drogi S5, woj. Kujawsko-Pomorskie
      Rozpoczęcie pracy marzec lub kwiecień

Idealny kandydat:
      Doświadczenie w drogownictwie
      Licencja do obsługi ciągnika ,,T” lub ,,C”
      Główne zadania:
      Obsługiwanie ciągnika
      Wykonywanie ziemnych prac budowlanych
      Kontrolowanie stanu technicznego urządzania

Oferujemy:
      Zatrudnienie bezpośrednio u klienta (agencja pośredniczy tylko w procesie rekrutacyjnym)
      Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w rozwijającej się, na polskim rynku firmie międzynarodowej o ustabilizowanej pozycji na rynku,
      Możliwość rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń,
      Pracę na terenie woj. Kujawsko-Pomorskiego

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie CV na adres mailowy warszawa@orientapolska.pl w temacie maila: Operator Ciągnika
      W CV należy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).
      Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
      Agencja Pracy Orienta działa na podstawie wpisu do rejestru agencji zatrudnienia nr 13347
        Niniejsze ogłoszenie skierowane jest do obu płci. Kandydaci proszeni są o zapoznanie się z polityką prywatności ORIENTA.
    • Przez azzadek
      Witam, mam pytanie odnośnie budowy wałów posiewnych, Mianowicie chodzi mi o różnicę między wałem całym a wałem talerzowym, który jest lepszy? Czy jest jakaś spora różnica w ugniataniu? Przesyłam zdjęcia przykładowe oraz filmiki z YT z budowy obu typu wałów.
      LINK: 
      -wał cały z rury 500mm  - 
      - wał z talerzami  -  https://www.youtube.com/watch?v=A9PtxXoTmDM

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.