pawelek_jelenia

KROWY - POMYSŁ MOJEGO TEŚCIA NA BIZNES

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

1. w trakcie sezony czyli mniej więcej maj - wrzesień tak zielonka wystarczy a okres zimowy? jak by tak ładnie było to każdy by miał tylko łąki żadnych zbóż. 2. tak AR i MR. 3. może 4. cielaki w tej chwili na Lubelszczyźnie są po 11zl/kg 5. mało 6. odbiera sam 7. musisz mieć 1ha ziemi by płacić KRUS. a powiecie mi co zrobisz z mlekiem i jak chcesz je doic na pastwiska?

 

Dobre pytanie co z tym mlekiem. A krowy trzeba doić ?? Trzeba z nich spuszczać mleko ?? Co jeśli nie będę spuszczał z krów mleka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jesli po ocieleniu zostawisz przy nich cielaki to one będą doić  krowy ,ale to ma wpływ na ruje  ,czyli kolejne "potomstwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dziękuję za tak duże zainteresowanie w tym temacie.

Jeśli chodzi o ten biznes to też nie wydaje mi się że to jest takie hop siup.

 

Natomiast zauważyłem że spieracie się o to czy krowy wyżyją na samej trawie i w zimie na sianie czy też trzeba dokarmiać paszą.

Wydaje mi się że przeżyją na samej trawie i sianie bo faktycznie w tej wiosce gdzie mieszka mój teściu to jego sąsiad ma krowy i jedzą tylko trawę i siano i jakoś chodzą sobie i nie padają.

 

 

Mam dodatkowe pytania:

1) Co z porodami ?? Dlaczego należy być przy porodzie cielaka ??

WAŻNE PYTANIE:

 

2) Pytałem się teścia czy może mi wydzierżawić 1 hektar ziemi żebym mógł zostać rolnikiem ( bo podobno jak się dzierżawi to też można ) oraz pytałem się czy zamiast dzierżawy może mi sprzedać 1 hektar ziemi i teści odpowiedział mi ŻE NIE MOŻE bo:

 

-- Sprzedaż 1 Hektara nie może ( a ma 4 hektary ) bo brakuje mi 10 lat do emerytury i jak sprzeda ten jeden hektar to nie może już być rolnikiem

-- Nie może mi sprzedać 1 hektara bo bierze co roku dotacje na te hektary ( chyba na koszenie trawy bo nic innego nie uprawia na tych łąkach ani nie ma żadnych zwierząt ani nic ) i jak mi sprzeda jeden hektar to będzie musiał ZWRÓCIĆ dotacje które wziął.

 

Ogólnie zauwazyłem że teściu po prostu nie chce mi sprzedać ani wydzierżawić żadnego hektara.

Ale czy jego aegumenty są prawdziwe czy mi wali po prostu ściemę ?? Bo dziwne jest dla mnie to że jak sprzeda mi jeden hektar to będzie musiał zwrócić dotacje na koszenie trawy :)

 

3) Proszę mi jeszcze napisać ile wynosi dotacja na koszenie za jeden hektar rocznie ??

 

 

Jak czytam to co mi odpisaliście to ogólnie to zniechęca ale dlaczego wielu rolników ma krowy i handluje cielakami ?? Gdyby to było całkowicie nie opłacalne to chyba nikt by tego nie robił ...

 

Dziękuje i czekam na rady EKSPERTÓW !!

 


Jesli po ocieleniu zostawisz przy nich cielaki to one będą doić  krowy ,ale to ma wpływ na ruje  ,czyli kolejne "potomstwo"

 

 

Czyli to dobrze jak będą doiły czy źle ?? Rozumiem że jak będą doiły to wtedy krowa będzie miej produkowała cielaków w przyszłości ??

A jeśli zabiore cielaki zaraz po ocieleniu od krowy to czym je trzeba karmić ?? One będą umiały jeść od razu trawę lub siano ??


Tomasz78, w 02 Paź 2015 - 21:13, powiedział:snapback.png

Jesli po ocieleniu zostawisz przy nich cielaki to one będą doić  krowy ,ale to ma wpływ na ruje  ,czyli kolejne "potomstwo"

 

 

Czyli to dobrze jak będą doiły czy źle ?? Rozumiem że jak będą doiły to wtedy krowa będzie miej produkowała cielaków w przyszłości ??

A jeśli zabiore cielaki zaraz po ocieleniu od krowy to czym je trzeba karmić ?? One będą umiały jeść od razu trawę lub siano ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

co do teorii teścia to aby byc rolnikiem wystarczy 1ha i przepisać na Ciebie to żaden problem bo pozostają mu 3 ,co do dopłat jeśli bierze w dopłatach nw to fakt chyba po przepisie musi zwrócić płatność ale to ok.200zł i tylko za ostatni rok (niech mnie ktoś poprawi jeśli źle tłumaczę ) .Cielaki powinny zostac przy krowie na czas odchowania ,potem odsadzasz ,krowa dostaje ruje i ja zapładniasz musisz tak chować aby przynajmniej raz w roku była cielna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj