jan_cole

Licznik mth Fendt 312 1995r

Polecane posty

jan_cole    0

Panowie, rozważam zakup ciagnika i zastanawia mnie ilosć wskazwanych mth. Poniżej zdjecie licznika Fendt 312 1995r. Prosze pomóżcie mi rozszyfrować jego wskazania.

Pozdrawiam

 

 

post-164219-0-25283000-1443558503_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

jesli to ten mały Multi-display pod kontrolkami

to uu góry wkazuje godzinę  21;31

u dołu motogodziny - ale tam powinno być w sumie 5 cyfr

tak samo w godzinie jest separator czyli dwukropek pomiedzy godziną a minutami - chyba że pulsuje i nie został uchwycony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan_cole    0

Dlatego to zwróciło moją uwagę...
Z lewej strony, jesli zauważyłeś, jest jakas kreska. Czy ktoś wie co oznacza? bede bardzo wdzięczny za podpowiedz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

nie ma nigdzie wytłumaczenia tej kreski

może licznik sie przekręcił i liczy drugi raz (trzeci?) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wypowiadają sie ludzie, którzy fendta nie mają... ta jedynka znaczy ze jest 10 tysięcy no i potem 876 i 9/10 godziny czyli 10876,9h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

też stawiałem że licznik kręci drugi raz, ale skąd wiadomoże ta kreska to 1 tysiac a nie dwa tysiące??

masz jakiś wiarygodny opis działania tego licznika po przekroczeniu limitu 9999.9 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak jedna kreska może znaczyć 2 tysiące :wacko: Liczniki są różne ja mam rok 94 i tam nie ma liczenia po przecinku akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Jest albo 10896, a może 19896 :) Z liczbami na liczniku można robić wszystko. Jednym mała liczba na liczniku daje komfort psychiczny inni mają podejrzenia że oszustwo.

Dlatego patrz na ciągnik i wsłuchaj się w jego pracę a tam odszukasz prawdziwy stan licznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś uszkodzone .albo kręci coś ponad 20 000tys mtg bo do 20 000 to kręci normalnie a więcej nie wiem ale jak wszystko chodzi normalnie to 20000to nie tak wiele przy normalnym użytkowaniu fendt bardzo szybko liczy godziny dzisiaj to nie to samo co 30lat temu kiedyś na taki przebieg to trzeba było dużo jezdzić dzis to bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

kto to naopowiadał??

 

znasz przelicznik mtg pracy w maszynach ciagnikach??

nie ma to związku z producentem maszyny, ale z parametrami silnika i stopniem jego obciążenia, czyli z obrotami z jakimi pracuje.

 

Na początku warto się jednak upewnić, że czy licznik nie pokazuje wyłącznie czasu pracy maszyny. Takie sytuacje się zdarzają i wtedy motogodzina jest po prostu jednostką czasu pracy maszyny i równa się godzinie zegarowej. Takie liczniki stosuje się np. w celu łatwiejszej dokumentacji czasu pracy, wyceny usług itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego piszę to na swojej obserwacji bo mam fendty stare czyli roczniki 76r  81r  03r i te dwa starsze według mnie biją wolno a ten nowszy jak szalony nie studiuję tylko pracuję i widzę w tym nowym duuużo szybciej bije i to wszystko chyba że mam cos uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

więc

masz ustawione na godziny zegarowe, albo silnik pracuje na wyższych obrotach ( masz MWM czy Deutz) , no albo jest żle skalibrowany od początku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

jak napisałem wczesniej

z parametrami silnika i stopniem jego obciążenia, czyli z obrotami z jakimi pracuje

nie znam jak w Deutz ale w WMW nie zauwazyłem aby licznik nabijał szybciej

widac taka specyfika tego motoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj