pawiu16

dotacje do klaczy ras rodzimych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawiu16    1

Mam pytanie czy są jeszcze dopłaty do koni i ile one wynoszą? A oczywiście mi chodzi o dopłaty takie dla zachowania rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ile wynoszą nie pamiętam. Trzeba posiadać minimum chyba 3 klacze. Aby załapać się na dopłaty. Coś chyba około 1000 zł na sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

z tego co mi wiadomo to 1,5 tys płąca i wystarczy jeden kon ale musza byc urzytki zielone kon musi miec paszport i trza sie wpisac do zwiazku chodowli koni czy jkoś tak my wlasnie swojego wpisujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wątpie czy jeden wystarczy. Pozatym musi to byc koń rasowy. Pochodzenie musi być udokumentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Z zimnokrwistych to tylko sztumskie się kwalifikują a rasa musi być udokumentowana to oczywiste. Byle jaki koń do dopłaty nie pójdzie. Tak samo z kryciem. Musi ogier mieć papierach że jest w iluś procentach rasowy bo w 100% to takich nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14
Napisano (edytowany)

jak to bedzie załatwione to ja nie wiem wiem ze na dopłaty trafi :)

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Najlepiej dowiedzieć się u źródła. Bo możemy jedynie błądzić w domysłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja za tydz moze dwa bede wiedzial czy sie dostałczy nie na dopłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

Program ochrony zasobów genetycznych bo tak sie nazywa dotyczy to tylko koni hodowlanych . Muszą być min. 2 kalacze, kryte ogierami lej samej rasy lub typu w przypadku koni zimnokrwistych(sztumskie, sokólskie)kwota płatnosci wynosi 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

ras koni kwalifikujących się do dopłat jest kilka; śląska, małopolska, wielkopolska, konik polski, huculska i zimnokrwiste w typie sztumskim i sokólskim, muszą mieć praktycznie pełne udokumentowane pochodzenie, badanie genetyczne, muszą być kryte ogierami tej samej rasy które dodatkowo są zakwalifikowane do krycia klaczy objętych programem, przed zakupem klaczy na dopłaty radzę wziąć wszelkie dane z paszportu i zadzwonić do związku hodowców koni i oni wstępnie podkreślam tylko wstępnie stwierdzą czy dana klacz się kwalifikuje ponieważ ostateczna decyzja podejmowana jest w centrali. Przepisy zmieniają się dość często szczególnie jeśli chodzi o udokumentowane pochodzenie, wiele klaczy też odpada po badaniach genetycznych krwi wynika to np. z nieuczciwości niektórych hodowców którzy kryli klacz danym ogierem a świadectwo krycia pochodziło od innego ogiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

ras koni kwalifikujących się do dopłat jest kilka; śląska, małopolska, wielkopolska, konik polski, huculska i zimnokrwiste w typie sztumskim i sokólskim, muszą mieć praktycznie pełne udokumentowane pochodzenie, badanie genetyczne, muszą być kryte ogierami tej samej rasy które dodatkowo są zakwalifikowane do krycia klaczy objętych programem, przed zakupem klaczy na dopłaty radzę wziąć wszelkie dane z paszportu i zadzwonić do związku hodowców koni i oni wstępnie podkreślam tylko wstępnie stwierdzą czy dana klacz się kwalifikuje ponieważ ostateczna decyzja podejmowana jest w centrali. Przepisy zmieniają się dość często szczególnie jeśli chodzi o udokumentowane pochodzenie, wiele klaczy też odpada po badaniach genetycznych krwi wynika to np. z nieuczciwości niektórych hodowców którzy kryli klacz danym ogierem a świadectwo krycia pochodziło od innego ogiera

 

Jeśli ktoś jest normalnym hodowcą to udokumentowane pochodzenie nie stanowi problemu tak samo rodowód danego konia, wystarczy spojrzec w paszport i widomo.Wymogi w programowe nie są aż tak rygorystyczne jak wiekszości się zadaje.

Edytowano przez MrxKris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A jeśli już mam dwie klacze i jetem w programie to co roku muszę mieć dwa źrebaki czy jak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

kolego to co napisałeś jest sprawdzone? bo ja słyszałem ze jesli sie ma dwie kobyły to muszą one co roku odchować źrebię, a jesli są trzy kobyły to juz jest możliwość ze jedna z nich bedzie jałowić..myle się?

masz do swoich dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Bo raz na dwa lata a co roku to całkowicie zmienia postać rzeczy... Ja również słyszałem że należy mieć dwa źrebaki do roku a z dwóch klaczy jest to niemal nie osiągalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

klacz w pierwszych dwóch latach "programu" musi dać źrebaka, a następnego w trzech ostatnich latach,

Programy są 5-letnie.

Dopłata wynosi 1500 zł do klaczy. Niestety nie ma już możliwości zrobienia programu na ten rok, ze względu na przepisy ( do końca roku należy zgłosić " chęć" uczestniczenia w programie wraz z wykazem klaczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7
Napisano (edytowany)

klacz w pierwszych dwóch latach "programu" musi dać źrebaka, a następnego w trzech ostatnich latach,

Programy są 5-letnie.

Dopłata wynosi 1500 zł do klaczy. Niestety nie ma już możliwości zrobienia programu na ten rok, ze względu na przepisy ( do końca roku należy zgłosić " chęć" uczestniczenia w programie wraz z wykazem klaczy).

Nie musi w pierwszycgh 2 latach dac zrebaka, wystarczy jak da w w ciagu 2 lat jednego lub w ciagu 3 lat 2 źrebaki. Kto nie przystapił jeszcze to musi poczekać do jesieni by składać na przyszły roku, a kontynujący mają czas do końca lutego aby otrzymać płatność za ten rok.

Edytowano przez MrxKris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj