Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luker    1

Witam,

 

Jak w temacie. Szukam ciągnika do zestawienia z taką fajną kosiarką bijakową Amazone GH 150, rewelacyjnie tnie (przynajmniej na materiałach marketingowych), ma zbiornik co jest dla mnie bardzo istotne i ogólnie podoba mi się. Podaję link do specyfikacji tej maszynki:

http://www.amazone.pl/amazone_plk/1596.asp

Ponadto nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, żeby w przyszłości można było podpiąć pod niego taki fajny rekultywator, również do trawników. Coś w tym stylu: http://www.amazone.pl/amazone_plk/1593_1877.asp

Ponieważ dopiero rozwijam działalność nie ukrywam, że zależy mi na używanej i w miarę niezawodnej maszynce. Rozważam propozycje między 20-25 tys. zł, dlatego biorę pod uwagę następujące ciągniki: C 360, MF 255, albo Zetora 5211. Napiszcie proszę, który z nich daje się najlepiej zaadoptować do takich czynności. Chodzi mi o niezawodność tych maszyn, o możliwości dołączania dodatkowych urządzeń napędzanych hydraulicznie, jak zamiatarka, frez do śniegu, o pługu do śniegu nie zapominając no i jakaś piaskarka. Co w tym przedziale cenowym można polecić ? A może znacie coś lepszego ? Jakąś maszynkę, która dokładnie kosi, ale w sytuacji kiedy trawa ma ponad 50 cm wysokości też sobie poradzi.

 

Kolejna sprawa. Jako, że te ciągniki mają swoją zasłużoną masę rozważam również zamontowanie szerszych opon, aby zminimalizować nacisk na powierzchnię. Nie wiem, czy na te ciągniki można założyć coś w tym stylu:

http://www.michelinag.com/agx/en-US/produc...s/CargoXbib.jsp

http://www.michelinag.com/agx/en-US/produc...ges/Axiobib.jsp

http://www.michelinag.com/agx/en-US/produc..._pages/XZSL.jsp

Takie szersze oponki, żeby na 100% nie zostawiać kolein i zminimalizować ugniatanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał Zetora 5211...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

No a jakieś rozwinięcie decyzji ? Nie znam się tak szczegółowo na budowie tych modeli, po prostu znajomy podał mi takie propozycje. Jak na razie najbardziej przychylnie patrzę na MF 255, bo niby jest najlżejszy. A jak wygląda sprawa z hydrauliką ? Gdzie są wyjścia, co mogę jeszcze do nich podpiąć ?

Pozdrawiam i czekam na więcej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W mf 255 mysisz przesunąć wajchę pod siedzeniem żęby kożystać z podnośnika lub wyjśc hydraulicznych. Ja bym brał 5211 bo jest dużo lepszy komfort a co do masy to zdejmiesz obciążnniki i będzie dużo lżejszy. I spali tylko ok 1litr więcej od mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

To znaczy, że jak będę chciał maszynę na TUZ podnieść to muszę tą wajchę przesuwać ? Wytłumacz mi to bo nie rozumiem na czym polega problem wajchy pod fotelem. Masa MF 255 gotowa (info z Wiki) to 2800, a jaka jest masa 5211 ? I jak on poradzi sobie w zestawieniu z tą kosiarka ?

 

No i ponawiam pytanie, czy można do tych ciągników założyć szersze opony? Takie typowo do koszenia trawy, zmniejszające ugniatanie gleby.

 

Jak na razie 2:0 dla Zetora 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Wiesz tego modelu Zetora nie miałem, od użytkowników i po tym co widzę to są nie do zmordowania wytrzymałe traktorki z tego co też tylko słyszałem palą więcej niż MF 255 ale i więcej potrafią zrobić sa wygodniejsze i mają większe możliwości, ciągnik MF 255 posiadam już ponad 21 lat ma przepracowane niecałe 15500mth nio i powiem że marzeniem moim jest kupić kiedyś traktor lub maszynę o takiej wytrzymałości i funkjonalności jak ten model MF pisałem już gdzieś u mnie robi często prace przeznaczone na min. 70KM np przyczepa zbierająco kosząca Stalmech z kosiarką Samasz 1,85m dwa bębny ciężar pustej maszyny ok2t ładowność 3,5t i nic nie siada w fergu a kosi nawet 4 dziennie przyczepy do tego 30ha łąk obecnie ŹTR 165 ma wady np. to z tym podnoszeniem że jak chcesz użyć hydrauliki to trzeba faktycznie tą gałke pod siedzeniem przełączyć a podnośnik wtedy nie chodzi i odwrotnie nie chcę szukać ale waga jest gotowego do pracy mniejsza zdecydowanie od 2800kg max 2300kg sprawdze później, na wytrzymałość to jest lux i spalanie też naprawde małe u mnie tylko silnik był w remącie na troche ponad 12tys mth reszta jest orginalna no szyby wymieniam co rok z 5, i opony w podnośniku biegach i reszcie nic a nic nie robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Porównaj sobie te masy i już będziesz widział różnice,

3512

5211

Moim zdaniem hydraulika w 5211 jest dużo lepsza większy udźwig i większy wydatek pompy niż w mf255 i nie przeba nic przełączać można jednocześnie korzystać z tylnego TUZ i wyjść hydrauliki nie tak jak w mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do tych prac mf 255 będzie najlepszy

+ najlżejszy ze wszystkich

+ zwrotny, z hamulcem zawraca prawie że w miejscu

+ w lekkich pracach spali najmniej z wymienionych

 

-zbyt wygodny to on nie jest

-nieszczęsny zawór od hydrauliki zewnętrznej, jeśli maszyna napędzana jest hydraulicznie to niestety ten ciągnik odpada

 

Zetor jest wygodniejszy ale jego kabina jest bardzo duża i może przeszkadzać w pracach w mieście, na ograniczonej przestrzeni, no i nie jest tak zwrotny jak mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

z ta zwrotnoscia to sie nie zgodze :) bardzo skretne sa te zetory.

 

po za tym do odsniezania sniegu to chyba jednak potrzebny jest ciezszy ciagnik :) wiecej "popchnie".

 

tylko ze faktycznie w zetorze moga przeszkadzac te gabaryty ;) bo jednak do malych to on nie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

5211 ma o 0,6m mniejszą średnicę zawracania niż mf 255. A te gabaryty może nie będą przeszkadzać no i zetorem można spokojnie pracować w zimie jak jest mróz a mf 255 z nieszczelną i nie ogrzewaną kabiną to już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF- 6,6 m

Zetor- 7,1 m, niedużo ale jednak ;) .

Średnice zawracania zawsze można zmniejszy za pomocą szlifierki kątowej :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak ale 3512 ma już średnicę zawracania 7,7m nie wiem skąd taka rożnica jak to te same ciągniki.

 

300-post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Inżynierowie z Ursusa go poprawili ;), może to przez wspomaganie? c 360 też ma 7,7 czyli nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

300 kg różnicy nie robi pod warunkiem, że uda się założyć szerokie oponki. Ciągnik nie ma być przeznaczony do orania, czy typowych prac uprawowych. Ma jedynie służyć w połączeniu z tą kosiarką bijakową (napęd z WOMu), no i rzeczywiście reszta ma już chyba napęd na hydraulikę. MF ma nawet na pierwszy rzut oka mniejsze gabaryty, ale za to Zetor wygląda masywniej i ciut pewniej. Nie chcę, żeby ten temat był kolejnym porównaniem, a jedynie popartą faktami próbą wybrania najlepszego ciągnika do tego typu prac. Pewnie i zdecydowałbym się na 5211, gdybym był pewien, że mogę założyć papeć o całorocznym bieżniku, dosyć szeroki, żebym nawet na podmokłych trawnikach nie zostawiał kolein bo to jest chyba dla mnie w tej chwili najistotniejsze. Jeżeli ma zostawiać koleiny to wolę jak najlżejszy, nawet bez kabiny, byle efekt koszenia był the best.

 

Znalazłem ciekawe gumki, właśnie trawnikowe. Napiszcie mi proszę jaki jest rozmiar kół przy tych ciągnikach i ew pod jaką felgę szukać opony. Może ktoś ma takie gumki albo chociaż orientacyjnie wie jaki jest ich koszt ?

http://www.agrokola.pl/trawnikowe.php

jakby ktoś potrzebował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zetor ma ogromne blotniki to możesz zalożyć inne koła jak na felgę nie wejdą to kuisz inną felgę i będziesz śmigał na szerokoch. A i bez przeróbek możesz założć 16.9 r28 lub jakieś niskoprofilówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urban1996    0

witam potrzebuje traktora komunalnego to znaczy ma pracować w pługu śnieżnym zamiatarce i kosiarce bijakowej czasami będzie musiał ciagnąć przyczepa z węglem i dorywcze prace w polu czyli orka i agregat pług 3 lub 4 obracana jaki ciągnik tani polecacie używany żeby bylo latwo dostępne części i w miarę mało palił cena do 45 tys fajnie jak by mial przedni tuz i wom ale jak nie bedzie mial to zamontuje tuza głownie bede odśnieżał parkingi przy sklepach stacje bezynowe itp ziemie glownie 3,4,5 klasa jaki ciagnik wedlug mocy polecacie do tej roboty i marki ja osobicie myslalem nad MF renault zetor dziekuje i czekam na wasze odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj