maniakos

John Deere 8820 vs Don 1500A

Polecane posty

maniakos    0

Witam.

Chcę kupić jeden z tych dwóch kombajnów, ale nie wiem którego wybrać.

O Donie 1500A znalazłem dużo informacji, ale za to o JD 8820 jest ich mało, albo nie umiem szukać.

Czy możecie zrobić dla mnie porównanie tych dwóch kombajnów typu wygoda, parametry, dane techniczne, spalanie itp.

Cenową są podobne tylko że Dona ciężko dostać w Polsce, trzeba by było go sprowadzić z Rosji.

Może ktoś ma instrukcje do JD lub Dona, bo przydały by się.

Proszę o Pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Coś sie upar na takie wynalazki? Ten jd to model amerykański w europie nie dostepny... a don to też egzotyk u nas, po co tak kombinujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jaa a potem wysyp tematów na forum, ze sie popsuło a nic do tego nie ma... brak rozsądku... Jest tyle modeli popularnych maszyn a ludzie na siłe problemów szukają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Powiedz kolego ile Ty chcesz na nie PLN-ów przeznaczyć? Fakt to nie złe wynalazki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniakos    0

No właśnie tak do tych 60tyś.

Don mi się bardzo podoba, głownie chciałbym tego 1500A, wiem że koło Piotrków Trybunalskich taki chodzi, był nawet artykuł. Właściciel chwali go sobie, chyba go wybiorę , bo john do mnie nie przemawia.

Nie chcę mieć bizona, czy innych widocznych na kolach, a za 60tyś tak wydajnego Claas'a nie kupię.

Posiada ktoś instrukcję lub katalog do Dona najlepiej 1500A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Skoro ten JD jest w wersji na amerykę to na pewno będą u nas kłopoty żeby kupić części poza serwisem,serwis na pewno sprowadzi wszystkie tylko że będzie bardzo drogo a i czekać pewnie będzie trzeba długo aż przyjdą.

Ten Don jeśli jest marki Rostselmash to części pewnie dostaniesz w sewisie Rostselmasha i będą dużo tańsze niż te do JD a i czas oczekiwania powinien być krótszy.

Ja myślę że jeśli chcesz w tych pieniądzach kupić duży i wydajny kombajn to powinieneś jeszcze zainteresować się Bizonem BS110 czy Z110 czy jak on tam się nazywa.

Dona to będziesz musiał sprowadzić z rosji albo białorusi bo u nas raczej nie możliwe jest żeby znaleźć jakiegoś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj