hondacbrf3

Wybór pomiędzy-John Deere 6115M, New Holland T5.115, Claas Arion 440/ 430

Polecane posty

hondacbrf3    0

Witam Jestem na etapie możliwości zakupu ciągnika. Mam małe doświadczenie w nowych maszynach więc licze na wasze opinie i sugestie.

Mianowicie sprawa wygląda tak, posiadam 20ha i chciałbym zakupić ciągnik główny w gospodarstwie coś do około 230 tys netto i około 115KM. Sam troche zorientowałem się i interesowały by mnie John Deere 6115M, New Holland T5.115, Claas Arion 440 lu 430. Co sądzicie o samej marce o modelu a może jakieś inne polecacie ? Tych dilerów mam w pobliżu i tam byłem na rozmowach. New Holland jest w przystępnej cenie bo zaproponowali mi od 180 tys netto a john deere od 205 tys netto więc różnica jest tylko jak to się przekłada na jakość i prace. Wiem że z pewnością jest juz podobny temat ale nie mogłem nic znaleźć co by mnie zainteresowało i pomogło mi więc licze na waszą pomoc. Pozdrawiam Bartek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

wybrałbym między NH, a JD. dużo pozytywnych komentarzy jest na jedną jak i druga markę, mają plusy i minusy obaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

 no właśnie claasa patrzyłem ale tak na prawde nie biore pod uwage :) Na początku myślałem tylko o JD ale pojechałem do NH i dał mi do myślenia ponieważ jest  tańszy prawie o 30tys. Z tego co wiem nh miały dawniej suche sprzęgło a teraz już wszystkie podobno są w kąpieli olejowej a w cenie 30 tys można już pomyśleć o oryginalnym turze NH dodatkowo :) słyszałem również że w NH  skrzynie lecą ale to głównie od osób niewiarygodnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do Claasa to nie ma sensu nawet o nim myśleć. Na twoim miejscu zdecydował bym się jednak na NH. Mniejsze spalanie, sporo tańszy, nie słyszałem o tej marce za bardzo złych opinii, komfort nie powinien być gorszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

co do classa to jest najdroższy i dodatkowo posiada katalizator adblue co jest minusem, czytałem że o wiele leszy jest zwykły filtr cząstek stałych który się wypala po określonej ilości motogodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja bym bral nh bo jd jest dobr ale takiego nie potrzebujes jd jest to twardy traktor typowy do pgr-ow nh w zupelnosci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Janusza :) Jak już kupować to lepiej przeznaczyć trochę więcej kasy, bardzo solidny ciągnik, komfort bez porównania z NH, no i w końcu jeleń to jeleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

A może ktoś z was jakąś inną markę poleca w podobnych funduszach ? Chciałbym kupić traktor jak najlepszej jakości tak by posłużył mi wiele lat :) mam aktualnie ursusa 1014 i już sporo w niego zainwestowałem a cały czas wynikają nowe usterki. A co sądzicie o Zetorach ? podobno prężnie przebijają się do czołówki swoimi nowościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Na początku myślałem tylko o JD ale pojechałem do NH i dał mi do myślenia ponieważ jest  tańszy prawie o 30tys.

Musisz się zdecydować czy chcesz ciągnik tańszy czy lepszy. Bo nie ma tanich i dobrych.

Jeśli głównym wyznacznikiem jest fundusz który cię ogranicza bierz farmtraka /ursusa czy jakiś inny składak traktoropodobny. Choć ja w takiej sytuacji zdecydował bym się na używany zagraniczny.

 

Jeśli chcesz ciągnik nowy i dobry patrz na marki JD, fendt, MF, valtra i DF z clasem ewentualnie.

Choć na twoje areały to i NH lub case też jakiś czas wystarczy bo i tak nie będziesz miał możliwości go przesilać.

 

Kolejna kwestia po co ci ciągnik 115 KM na tak mały areał?

 

Co do zetora, to musisz wiedzieć że są dwie czołówki i zetor może się przebija do czołówki ale tej drugiej kategorii gdzie konkuruje z MTZ, ursusem, farmtrakiem i innymi wynalazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

Właśnie o to chodzi że chcę około 115KM ponieważ planuję powiększenie gospodarstwa mam już umówione 5ha dzierżawy a gdyby się wszystko udało to nawet pomyślał bym o zakupie ziemi. Jestem młody dostałem gospodarstwo od ojca i coś próbuję działać mianowicie złożyłem wniosek na młodego rolnika teraz planuje złożyć na modernizację i chciałbym troche to wszystko rozwinąć dlatego według mnie podstawą jest ciągnik by wystarczył mi w przyszłości. A wiecie może coś o modernizacji parku maszyn ? Właśnie rozmawiając z przedstawicielami mówili mi o możliwości wpisania ciągnika w biznesplan ale że mogą tylko dopłacić 100tys. w momencie gdyby spłacili mi 100tys kredytu to by był wielki plus :) ale dzięki i o taką mi opinię chodziło chyba zostane przy JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

przyjacielu a co produkujesz iz stac ciebie na 25 ha na taki ciagnik ? Prow w przyszłym roku rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Jezdzllem dwa lata JD6125R bardzo fajna maszyna nie za duzy nie maly jak trzeba to i targal 16 tonowa przyczepe na tandemie.Jesli nie jest przeciazany spalanie jest na przyzwoitym poziomie Jesli chodzi o filtr DPFco jakies 100 mth wlancza sie wypalanie silnik chodzi na wyzszych obr max.30min.i nie wolno go w tym czasie gasic.Do 900mth chodzilo wszystko pieknie zero problemow wracalem z pola i zaczelo cos stukac silnik zgasl nie odpalil juz okazalo sie ze urwal sie zawor .Silnik zostal wymieniony na nowy. Byc moze bylo cos wadliwe byc moze przyczyna byl olej poniewaz wymiana oleju bylo przekroczona o 400mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wszystko ładnie pięknie tylko ten NH tu nie pasuje, jak chcesz porównać go do jd czy tego claasa to raczej t6.140 należy brać pod uwagę tyle że on ma SCR ( sam nie wiem dlaczego wolisz DPF od SCR, mając maxxuma 110 od ponad 3 lat na scr nie zamieniłbym sie na DPF nigdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak tak patrzę co ludzie kupują na takie areały to po prostu nie wiem skąd tyle pieniędzy maja. Czy po prostu nie są świadomi ile będą to spłacać. Co do tego ciągnika będziesz miał do podczepienia? Bo rozumiem że sprzęt masz, tak?  Wracając do tematu jeśli cena odgrywa tu rolę i koniecznie musi być coś z tych które wybrałeś to NH będzie najrozsądniejszym wyborem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

och mają ludzie mają i to dużo dlatego kupują drogie zabawki ,a co mają z tym robić tu 200 tam 200n to myślę że nie na kredyt tylko za gotówkę myślę że przy 20h to ciężko taki kredyt dostać co powie że zi ...ła choduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

ogólnie to sprawa wygląda tak że ojciec ma firme transportową troche oszczędności troche kredytu i myślałem o tej modernizacji na arimr dodali że Wnioski o przyznanie pomocy będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 19 października do 17 listopada 2015 r. i tam jak piszą w dodatkowych informacją jest opcja .....związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu,...... i mówiono mi że poprawę jakości produkcji można uzasadnić tak by można było napisać ciągnik:) Pisałem o NH T5 bo taki został mi polecony u dilera NH tak jak i JD M6 i class :) tak jak pisałem chciałbym taki około 100KM do 115KM mam ursusa 1014 i mam agregat pług brone talerzową już właśnie do ciągnika takiego 100 konnego. Jak uważacie że jakieś inne modele by były lepsze to piszcie :) właśnie pisze tu by poznać zdanie doświadczonych osób  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ja przy takim areae w ogóle nie brałbym pod uwagę tak drogich ciągników tylko wybrałbym coś z Ursusa albo Farmtracka.

Silniki Perkinsa,układ napędowy Carraro albo ZF więc wszystkie najważniejsze podzespoły są sprawdzoncyh producentów a do tego przy 20 ha ciągnik nie będzie musiał zasówać nie wiadomo ile.

Spokojnie wyrobisz się w 200 tyś brutto a zaoszczędzone pieniądze lepiej wydać na maszyny do ciągnika albo dokupić ziemi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

NH polecam bo za niższą cene masz taką jakość jak w jd a nawet nie wiem czy nie lepszą.

 

..no nie rozśmieszaj mnie z tą jakością NH bo wiele wiem o tym

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

..no nie rozśmieszaj mnie z tą jakością NH bo wiele wiem o tym

 

 

to napisz co wiesz na temat tych ciągników :)

 

a co do ciągników to wiem że można coś tańszego kupić z mniejszą mocą wystarczającą do tylu areałów ale ja po prostu myślę przyszłościowo rolnictwo w ostatnich kilku latach zmieniło się radykalnie a ja postanowiłem zająć się tym na poważnie pracuje od dziecka w gospodarstwie i poświęcę mu cały mój czas. Ale mimo wszystko dzięki za opinię :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Myślałeś nad massey'em? Ja bym wybrał używany ze względu na maly areał i polowe niższą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

na razie patrzę nowe ponieważ gdyby udało się tak jak oni mi mówili na modernizację to do nowego dopłacają 100 tys. W mojej miejscowości wielu ma gospodarstwa nie dużo większe od mojego a mają same nowe sprzęty :D jeden ma 60ha a ma trzy ciągniki więc uważam że jak się postaram jest szansa by zmodernizować troche gospodarstwo. Lecz dużo czytam rozmawiam by nie wtopić się z inwestycjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Jeździłeś w ogóle tym NH? Tzn nie wiem jaką chcesz skrzynię ale bliski znajomy mówi ze go szlag trafia bodajże z electrocommandem, wyje tak nie miłosiernie ze po paru godzinach w pługu głowa boli, patrzyłeś na DF 5110, 5120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że prawie wszystkie nowe to bardzo drogie nie tak do kupna jak do utrzymania i takich maszyn jak do 2000roku już nie będą produkować nowe to tylko ładne i tyle z zalet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj