SebastianBardziski

Karmienie królików zimą

Polecane posty

Witam, jak karmicie króliki zimą??? Czy macie jakąś inną mieszankę na okres zimowy no i jakie macie doświadczenia z ziemniakami? Jeżeli możecie to podzielcie się co dajecie i ile.  Króliki mam w klatkach na zewnątrz i nie podaję żadnego przemysłowego granulatu :) 

Jeszcze jedno małe pytanko, jak dajecie wodę żeby nie zamarzła?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja tam niekiedy dam ziemniaki a do jedzenia to jeszcze dostają siano owies i kolby kukurydzy a i marchew z wodą to naleje królikom i mam na zmiany miski do jednych nalewam wodę i daje królikom a z drugimi miskami do idę do domu aby woda się roztopiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Parujesz ziemniaki czy podajesz surowe?

 

Spokojnie można dawać i takie i takie. Do surowych stopniowo można przyzwyczajać dla pewności ale nie powinny w niczym zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poidła 1l, to daje do nich 200ml gorącej wody, a reszta normalna woda, wtedy jest ciepła i ogrzewa króliki. Zimą daje siano, mieszankę zbożową i buraki pastewne oraz marchewkę, albo kapustę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zimie moje dostają siano, marchew, buraki pastewne, mieszankę (pszenica, kukurydza, granulat, jęczmień i do tej pory tyle, od tej zimy do tego będą dostawać jeszcze owies) i gotowane ziemniaki.

Z wodą nie mam doświadczeń bo nie mam żadnych królików na zewnątrz, wszystkie mam w budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leja    1

ja mam takie pytanie daje ktoś wtaminy ale takie pod postacią naturalną w jedzeniu zimą bo moje króliki teraz dostają tylko siano i jabłka oraz zborze ale widzę że to im nie wystarcza jeśli ktoś daje to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Jak mówisz w postaci naturalnej to możesz dawać im marchew, buraki(czerwone lub pastewne, cukrowe mogą je zabić) i inne warzywa twarde.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliz4    1

Króliki trzeba powoli przyzwyczajać do jedzenia, bo są bardzo delikatne i jak się przegnie w którąś stronę to się można z nimi pożegnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      witam czy moze ktos napisac cos o karmieniu swin lucerną ,jak sie to daje swina ,surowe, pociete I wszystko co wiecie w tym temacie .mi sie cos obilo o uszy ale nic niewiem o tym
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Michal2401
      Witam. Od początku mojej hodowli mam problem z kryciem samic. Nie chcą się one zakacać. Przy kontakcie z samcem kładą się lub uciekają. Wydaje mi się, co też mówi mi wielu hodowców, że moje samice są zbyt tłuste. Jak powinienem je karmić? Proszę o wszelkie wskazówki co do karmienia oraz przygotowania samic do krycia. 
    • Przez leja
      witam wszystkich to czytających mam pytanie na temat hobbystycznej hodowli królików czy macie jakieś dobre rady dla mnie na temat ich hosowania co powinnienem wiedzieć? czego nie powinnienem robić ?  oraz od razu mam takie pytanie czy wie ktoś może co może być powodem tego o to problemu : mam roczne samice i rocznego samca w tym roku po raz pierwszy posiadełme od samic młode w marcu i było wszystko w pożadku i od tamtej pory samice mają ciągle urojone ciąże co może być tego powodem samice czy może samiec ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj