Skocz do zawartości
oli007

Skaczące cisnienie oleju.

Polecane posty

oli007    0

witam mam pewien problem z fendtem 312. Otóż podczas jazdy zdarzało sie ze mignęła mi dosłownie na sekunde kontrolka oleju raz na jakiś czas. Podłączyłem manometr żeby sprawdzić ciśnienie oleju i dawał 3 atm na ciepłym. Dziś jednak jak go włączyłem manometr głupiał ciśnienie skakało od 0.5 atm do nawet 4 co to może być?? Dodam że potem znów ciśnienie sie uspokoiło i było 3,5 Oleju jest dosyć ciagnik dobrze zapala i moc ma jak trzeba. Jeszcze mam pytanie jaki olej dolać do tego zbiornika pod maską ( zdaje sie że od zewnętrznego obwodu hydraulicznego) i jaki do podnośnika (wlew z tyłu pod szybą)??

Sadek    446

Skoki ciśnienia mogą być spowodowane że zaworek od ciśnienia się przycina i przy zimnym silniku jest większe ciśnienie i zaworek się zacina, a jak się rozgrzeje to jest OK. Miałem coś takiego w kombajnie tylko miałem odwrotnie że w moim przypadku dobrze się nie domykał i ciśnienie cały czas było mniejsze niż powinno, po oczyszczeniu zaworka problem znikł.

krzych2007    0

Ja tez zgadzam się z kolegą "Sadek" problem na 99% tkwi w zaworze cisnieniowym pompy olejowej (najlepiej wymienić na nowy, albo wyczyścić)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi tez tak sie dzialo i musialem tylko zmienic czujnik od tej kontrolki:)Sprobuj tez w taki sposob:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się