masa24

talerzówka na ciężka ziemie

Polecane posty

masa24    2344

witam, nie znam sie zbytnio na sprzeci stad moje pytanie

moje gleby to pol na pol gleba srednia i ciezka

mysle nad zakupem agregatu talerzowego 3 m z walem croskil , poniewaz na jednym polu jest pelno duzych bryl

i teraz powiedzcie mi czy talerzowka zawieszana nie bedzie za lekka?   

moze lepszym wyborem na ciezka ziemie bedzie talerzowka ciagana?   ale tu z kolei nie wiem czy przy wiekszej masie poradzi sobie moj ciagnik 100 km

 

osobiscie wybralbym zawieszana bo cena o wiele mniejsza, ale czy to spelni swoje zadanie/ nie bedzie wchodzila za plytko?

czy masa takich agregatow nie ma tu znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Masa jest najwazniejsza w talerzowce im ciezsza tym lepiej oczywiscie trzeba miec czym ciagac jesli uprawiamy po zniwach.Mam akpila 2.7m.na 4 waly i kiedys mialem ja ustawiona na 'x' szla w ziemie jak w maslo po same osie ale miala na sobie 5 workow z piachem .Fajnie to robilo ale na lzejszej ziemi po bokach usypywala kopce ziemi i pole nie wygladalo rowno.Teraz zmienilem ustawienie walow na 'v'i dodalem ciezki duzy wal rurowy ale powiem Ci ze jesli chodzi o wielkie bryly to trzeba min. robic dwa przejazdy zeby bylo ok.kolejna sprawa talerzowka tnie te bryly a znowu skrajne talerze wyrywaja swieze bryly i tak do konca nie bardzo sie to nadaje.Mysle ze lepiej bylo by zainwestowac w ciezkie brony 20 na hydraulice trzeba min 90KM i jeszcze doczepic do nich jakies 14 i takim zestawem wjechac na nast. dzien po orce.Widzialem efekty po takim zestawie i naprawde super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

bronowalem ciezka brona i mialem jeszcze ztylu drugi rzad brony lekkiej  i tylko skakalo to po brylach, nic nie dalo. inna sprawa ze moze moj blad ze bronowalem tydzien po orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc może zastanów się nad broną aktywną wirnikową.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jeszcze powiedz jaki masz plug bo ja tez mam ciezkie ziemie i kiedys oralem polskim i tez byly bryly .A majac plug na azurowych odkladnicach i dlugich nie bedzie takich 'baniakow' jak po np. starej UG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

może wał pierscieniowy do pluga ja mam talerzowke ciagana 3m i ciagam ja 105KM i daje radę. a widziałem że ze Skandynawii sprowadzają takie specjalne wały do rozbijania brył i pecyn agregat aktywny to do takiej mocy 100KM to myślę ze 2.5m szeroki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

z Tolmetu są ciężkie talerzówki, 3 m z wałem strunowym waży koło 1500kg, więc jakbyś dołożył inny wał to musi i być traktor konkretny żeby to podnieść poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Najlepiej bryły rozbija talerzówka ale na prostych talerzach wtedy talerzówka nie zrywa ziemi tylko tnie. Może to nie porównanie ale u mnie mtz chodzi  z polską 3,2 ciągana 8 obciążników ma na sobie i mam praktycznie same góry,więc twoje 100 km spokojnie będzie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam, nie znam sie zbytnio na sprzeci stad moje pytanie

moje gleby to pol na pol gleba srednia i ciezka

mysle nad zakupem agregatu talerzowego 3 m z walem croskil , poniewaz na jednym polu jest pelno duzych bryl

i teraz powiedzcie mi czy talerzowka zawieszana nie bedzie za lekka?   

moze lepszym wyborem na ciezka ziemie bedzie talerzowka ciagana?   ale tu z kolei nie wiem czy przy wiekszej masie poradzi sobie moj ciagnik 100 km

 

osobiscie wybralbym zawieszana bo cena o wiele mniejsza, ale czy to spelni swoje zadanie/ nie bedzie wchodzila za plytko?

czy masa takich agregatow nie ma tu znaczenia?

 

zawieszana z hydropakiem na siewnik zalewasz obciąznik z betonu o odpowiedniej masie aby ciągnik unosil i nie tracił kontaktu przednia osia z ziemia i jazda nie ma bata że sie nie w gryzie. u mnie wystarcza zablokowac packera w górnym polożeniu i robi robote tak wiec agregat talerzowy z packerem na hydropaku jedna uwaga packer oblepia sie jeżeli gleba jest zbytnio wilgotna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wlasnie mam plug polski z unii ,dosc leciwy. to jaki plug polecasz?

jaka wage ma np 3 m talerzowka zawieszana z walem croskil?   nie wiem czym moj 1224 to udzwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na ciezkie ziemie najlepsze sa odkladnice azurowe (sklada sie ona z kilku takich listew). i ziemia w czasie odwracania na takiej odkladnicy jest juz bardziej pokruszona ale ma tez i znaczenie predkosc jak w kazdej orce .Sam mam kilka hektarow takiej gliny ze nie chce sie zmywac z odkladnicy a co mowic dopiero o szybszej jezdzie 110KM ma co robic w 4x40.A jaki plug to musisz sobie poczytac na forum jest tego duzo poogladac na olx jak co wyglada i dobrze by bylo jeszcze zalozyc jakas kolczatke czy brone do takiego pluga czasem mozna juz cos takiego trafic gotowego z uzywek.Z nowych zestawow to takie zestawy np Kv.plus packomat na ramieniu jest to ciagniety  za plugiem wal z pierscieni plus dluta ale to juz duze pieniadze...Kiedys tez oralem starym plugiem z Puchaczowa i na glinie to tylko w pionie postawilo te skiby teraz mam polski inny wynalazek ale jest juz inna odkladnica i inaczej wyglada taka orka jest lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a czy w tych talerzowkach ten wal dodawany z tylu robi dobra robote? czy lepiej wybierac sama talerzowke bez walu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja mam rurowy dosc ciezki robila mi go firma co zajmuje sie takimi rzeczami ale na grody to nie specjalnie sie to nadaje.Ma duza srednice wiec nie ma takiej predkosci jak chocby walki strunowe w agregatach W uprawie pozniwnej aby zagescic ziemie przed utrata wilgoci to fajnie robi.Na bryly to trzeba cos innego i zeby sie nie zalepialo na wilgotnej ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj