grześ77

Zetor 11441 Pękające szyby!

Polecane posty

ferdynand    0

Dokładnie te szyby to nie za bardzo wygladają,strasznie delikatne,Mi sie prawa(drzwi) rozsypała po 2 latach w garazu,bez niczego,rozumiem jak by gdzies uderzyła czy cos,normalnie przy zamykaniu rozsypała sie w drobny mak, Ja zapłaciłem pamietam 350zł, Ale to i tak nie to co Deutz-Fahr,sąsiad miał walniety siłowniczek chcial pozamiatac,podłozyc klucz pod szybe, zapomniał o nim i zamknal :D, i po drzwiach :)

Ale drzwi do deutza 1500 zl ! :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Z tego co mówił serwisant Vinety to Zetor znalazł sobie jakąś taniochę i wstawiał take szyby jakie wstawiał które zaczeł pękać większości użytkownikom a już za drugim razem dali mi oryginalną zetorowską szybe :D:):)

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

@darek1972 własnie bo tam nawet przy tylnich szybach czy bocznich jak są łapane śrubkami to nie ma zadnej gumy pod to dane tylko p[lastik albo metal i dlatego pękają bo nie wytrzymują uderzenia a jak jest guma to amortyzuje troche uderzenie i jest inaczej. Pamiętak jak zakładałem szybe tylno do 9540 jak go kupiłem bo poprzedni własciciel wybił ją i wstawil plekse ale jak się siało czy coś innego w polu robiło to nie wyło nic widac przez nia i zmieniłem ją na normalną to jak zakjładałem z ojcem to przy mocowaniu były takie 2 plastiki z obu stron i się dziwiliśmy jak ta szyba może nie pęknąć przy zamykaniu jak nie ma żadnej gumy danej ale jak zkładałem dorobiłem takie gumy żeby w razie czego znowu 140 zł nie wywalać :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledze tez drzwi pękały... raz ciągnik stał pozamykany i drzwi same się posypały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

wpadkę z pękającymi szybami Zetor zaliczył nawet w zeszłym roku w Bednarach, ni z gruchy ni z pietruchy walneła w mak szyba drzwi w Forterra 125. Ale był popłoch nikt nie chciał być posądzony o jakiekolwiek majstrowanie przy tych drzwiach, akcja trwała max.10min. wystawcy perfekcyjnie wyzbierali kawałeczki hartowanego szkła tak aby nikt się nie zorientował o małej wpadce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

mojemu kumplowi tez 2 razy poszła jadac wyrwała mu sie z tłoczka i mak...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

jeśli chodzi o moją szybę to pęka mi ta mała szyba naprzeciwko pedału gazu z prawej strony, bez niczego zachodzę sobie w niedziele do stodoły patrze a tu szyba w mak a jak wjeżdżałem to była jeszcze cała :D:)

 

marne to pocieszenie, ale miałem tak samo w swojej powerce 95. Miałem ją tydzień jak po umyciu po godzinie czasu zachodzę a tu mała nad pedałem gazu w maczku :) . Mam nadzieję, że to była jedyna wpadka w tym egzemplarzu i reszta szyb trochę posłuży B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Teraz mi dali orginalną szybę Zetora polskiej firmy glaspol czy coś takiego ma byc mocniejsza podobno.

U mnie już dwie szyby poszło. :)

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

mi pękła sama ta mala szyba z przodu z prawej strony. i koła w bruździe nie widze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

bardzo dobre są szyby saloglas mam 7341 już 6 lat i nic się nie dzieje. gdy go braliśmy ojciec mówił że te drzwi długo nie wytrzymają a ta szyba jest elastyczna można jeździć nawet z otwartymi. pękła mi w drobny mak tylko ta tylna duza ale to od kamienia gdy rozrzucałem obornik nowa kosztowała coś koło 300zł. teraz zrobiłem ramke zabezpieczającą i mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Witam ja w 12441 w ciagu roku wymienilem i lewe i prawe drzwi bo pękły na postoju. Gwarancja na szyby jest ale tylko przez pierwsze 100 mtg. Widać ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

sobie zetor reklame zrobił.... pojechał po całosci


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

u mnie też dzrzwi pękły, dodam że wtedy temp. była dodatnia żadnych naprężeń raczej nie było

od tak rozsypała sie w drobny mak.


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

u znajomego tez pekla w 125 tylko on otwozyl ja i w wierzeje przychaczyl to z jego winy ale ubezpieczenie zwrocilo mu ale te dzwi kosztuja 1600 zl bez paru groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

1600?

Ja niedawno płaciłem 450 zł i zrobiłem błąd, bo trzeba było wziąć rachunek na 500 - AC zwraca koszta przy naprawie przekraczającej 500 zł.

 

A uszkodziłem ją z własnej głupoty, nie zamknąłem drzwi i zahaczyłem. Posypała się w mak. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

ja z przyczyn mechanicznych wymieniłem lewe i prawe ale płaciłem po 250 zł. brutto za sztukę w TECH ROL-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Koło nas w świniarni mają takiego zetorka i też w lewych drzwiach co chwilę pękało.

Teraz jeżdżą bez drzwi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

U mnie w Proximie 8441 w czasie kultywatorowania prawe drzwi się rozsypały w drobny mak. Rozmawiałem z przedstawicielem to mówił jeżeli na gwarancji to Zetor wstawia bo uznali to za wadę fabryczną. U mnie niestety już po gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też tej zimy drzwi prawe pękły jak stał w garażu na postoju a lewe już 2 razy wymieniane.Te prawe kosztowały chyba 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj