michalkowalski115

Ursus C-360 świeci się kontrolka oleju po wymianie pompy

Polecane posty

Witam. Wczoraj zauważyłem że podczas pracy zapala się kontrolka od oleju więc dziś postanowiłem wymienić pompę oleju. Po wymianie odpaliłem ciągnik i po jakimś czasie to samo-zapala się kontrolka. na postoju pali się ciagle, na mocnym gazie też się świeci tyle że trochę słabiej. Dolałem mu oleju (Superol CC-30), wymieniłem czujnik, uszczelkę pod miskę olejową. Co może być nie tak? Czy w śrubie od przewodu tłoczącego powinna znajdować się jakaś nakładka (uszczelka) , zaznaczyłem na zdjęciu.

post-35961-0-94787700-1443275479.jpg

a1fe26c2    36

Sprawdź ciśnienie w układzie smarowania manometrem, to wykluczysz wady czujnika. Objawy opisane przez Ciebie zwiastują najczęściej remont silnika.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Sprawdź ciśnienie w układzie smarowania manometrem, to wykluczysz wady czujnika. Objawy opisane przez Ciebie zwiastują najczęściej remont silnika.

Ok sprawdzę ciśnienie, a czy tam w tym miejscu powinna być jakaś nakładka ? może bez tej nakładki gdzieś olej ucieka i to może być przyczyną?

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

Nie mam pojęcia, a katalogu też nie mam... :(

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

corrado    359

Sprawdź ciśnienie manometrem. Tam nic nie ma przecież to jest stożek dociskasz i jest uszczelnione. wszędzie tak jest . 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Tomasz78    798

to na rysunku jest grzybek który po dobrym skręceniu nie puści ani grama oleju prędzej puści ten lut wyżej ale to mało prawdopodobne szukaj bo tak jak koledzy pisza o remoncie to może sie tak skończyć ,ale bez stresu kontrolka nie zapala sie z dnia na dzień .

a1fe26c2    36

Zaświeci z nagła jeśli coś pęknie, albo zatka się. Na jakiej podstawie mechanik stwierdził, że pompa oleju jest do wymiany?

Edytowano przez a1fe26c2

Adi96    1231

Wpierw zalej normalny olej a nie olejopodobny superol CC30 jak ten olej nawet paruje... Zalej z dobrej marki 15W40 i sprawdź manometrem ciśnienie jeżeli będzie niskie lub wcale na wolnych obrotach to szlif wału

U mnie bylo tak ze po wymianie calej gory w silniku zaczelo swiecic ponizej 800 obr. byla wymieniona pompa olejowa okazalo sie ze nowy olej powyczyszczal kanaly i zrobilo nagaru i nie bylo cisnienia itrza bylo robic szlif walu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrycjaFrelek
      Witam. 
      Spada mi ciśnienie w ciągniku ursus 914 z 4 na 2.8 przy 1600 obrotach 
      Czy ktoś miał podobnie ? Co może być przyczyną ?
      Z góry dziękuję 😉
    • Przez szmal1819
      Witam. Ciagnik uległ awari a minowicie ukrecił sie wałek pompy wtryskowej zaraz przy kole zembatym. Pompa rozebrana i nie swierdzono zadnych przyczyn by sie to stalo przez jej głowice. Co moze byc przyczyna? Wada fabryczna czy rozrzad?
    • Przez Halex
      Podczas Orki przy przełączeniu dźwigni na pozycję żółw ciągnik staje i wydaje takie "miauczenie" ze skrzyni, ponadto przedni napęd bardzo słabo działa tylko jak ma lekko. Spotkał się ktoś z tym? Przyczyna może być mikropompka w skrzyni pośredniej ? 
    • Przez grzechu_master
      Witam,
      Od jakiegoś czasu walczę w problemem w moim Urusie 1934 (2007r). Mianowicie pod dużym obciążeniem podnośnika pojawiają się problemy z rozdzielaczem EHR Bosch. Po przełączeniu w skrajne położenie ( podnoszenie lub opuszczanie) potrafi się zaciąć. Objawia się to tym, że nie ma płynnej regulacji wysokości (na maksa podnosi i nie chce opuścić lub opuści i nie chce podnieść). Wymieniłem czujnik wysokości podnośnika ale też nie mam pewności czy on działa jak trzeba. Zachowuje się czasami jakby nie odczytywał odpowiedniego napięcia i nie przekazywał do sterownika. Dodatkowo jak już
      rozdzielacz się zatnie to jedynym rozwiązaniem jest ręczne przesunięcie suwaka w rozdzielaczu ( na cewkach są odpowiednie popychacze).
      Może ktoś z Was miał taki problem. Jeśli jest to możliwe może ktoś ma taki ciągnik i jest w stanie przesłać mi zdjęcia całej instalacji hydraulicznej przy rozdzielaczu. Proszę o pomoc.
    • Przez sznajdik
      Zaczyna mi ciec pompa od wody wymieniał ktoś uszczelnienia czy od razu szuka nowej?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.