Rolnik70

agregat uprawowo-siewny do mf 255

Polecane posty

Rolnik70    127

Witam !!

 

zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego do mojego mf"a

agregatu bez przedniego wałka tylko nie wiem jaką szerokość tego agregatu wybrać 2,5 czy 2,7 m i czy wybrać wersje z hydropakiem czy bez

Edytowano przez Rolnik70
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

kupuj  3  m  z  hydropakiem  co sie  będziesz  rozdrabniał .... :D  :lol:

 

powiem ci że chętnie tylko daj mi ciągnik do tego zestawu :P  i wtedy bez problemu mogę kupić :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

ja się zastanawiam nad Dziekan Jaguar lux bo jako jedyny ma hydropak. Ja bym obstawial 2.5m. Taki będę zakładał do mojego Agroluxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mf 255 agregat 2.5m to już jest chyba maksimum :D

Ja do Zetora 7011 mam 2,5m i mogę powiedzieć że jest akurat bo pod górki mocy mu nie brakuje :)

Więc bardziej doradzałbym 2,1m

 

(Oczywiście mowa o agregatach uprawowych :D)

 

Bo mf do agregatu uprawowosiewnego jest jakby to ująć ciut za mały :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do MF 255 to agregat 2m z hydropakiem i do tego siewnik 2m. Wtedy to ma sens.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

chwilowo ma 1.8 m do siewnika konnego dorobiony i ma jeszcze duży zapas mocy więc dlatego się zastanawiam nad większym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli chwilowo masz 1.8 z agregatem ta? I siewnikiem konnym? Natomiast większy agregat i do tego siewnik ciągnikowy z jego zasypem to sporo więcej wagi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I jak ten siewnik za agregatem miał by być zapięty? Na plecaku czy na hydropaku? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

o sterowność też nie ma co się martwić bo jest założone bodajże 200 kg na przód  a jeśli chodzi o sposób zapięcia to wolałbym bez hydropaku ponieważ nie mam dodatkowej pompy hydraulicznej ale czasami przydał by się np przy transporcie i ciasnych nawrotach

* bo przy transporcie przy 20-25 km/h ta sterowność może być dużo słabsza i nawet to obciążenie na przodzie może mało dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

ten zestaw jest trochę zbyt ciężki dla mfa ale myślę ze 2,5 powinno być lżejsze sam agregat z tego co czytałem bywa do 30-40 kg lżejszy od 2,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak dla mnie to takie zestawy są na granicy wytrzymałości takich ciągników to nie jest na dłuższą metę. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

ja obsiewam 7-8 ha rocznie więc  w tym około 1.5 bez agregatu (kamień) więc nie bd tak bardzo obciążony

Edytowano przez Rolnik70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Zapomnij o czymś większym jak 2m. Posiadam 7211 na dużych i szerokich kołach ze wszystkimi obciążnikami plus dodatkowo150kg z przodu. Agregat agro -lift 2,5m bez hydropaka z poznaniakiem i bronami. Teraz była ziemia dość wilgotna i pod większe górki ledwo wciągał.|

 

A tak wygląda siew, zobaczcie sami

 

 

Edytowano przez darus2

TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rolnik70 a nie myślałeś o nadbudowanym ,buduje agregaty siewne ,i na moje to 2,2-2,5m byłby w sam raz ,cięzar blisko ciągnika i przede wszystkim nie trzeba odchudzać agregatu ,bo wagowo "ferdek" da rade nawet z podwójnym wałkiem  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

ciekawy pomysł :D  tylko musiał bym zobaczyć takie coś w akcji lub chociaż dokładne zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdi    0

Dradzciemi cos takiego zeby zrobic to do wladymirca,do konnego siewnika 15 ,kultywator tez maly ,jak sadzicie da rade ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Najprostszy sposób to kultywator najlepiej z wałkiem z tyłu ,trochę odwagi aby rozebrać siewnik na części ,kastę  zamontować na kultywatorze ,za wałkiem zamontować profil do którego bedą zamocowane skrócone redliczki  ,trzeba je połączyć za pomocą węży harmonijkowych i na boku zamocować koło na wzór oryginału (średnica) lub zmniejszyć koło lecz to wymaga redukcji obrotów za pomocą zębatek,musi być zamocowane niezależnie a napęd najlepiej na łancuch,  szerokość i ciężar musisz sam wyliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdi    0

praktycznie jestem pewien że mój władek da radę,trochę zabawy na wszystko trzeba,a jak by usunąć z kultywatora trzeci rząd pazurów, tam wstawić wałek a do tego dorobić uchwyt pod siewnik, oczywiście od kultywatora, ciekawe jak by to działało,oczywiście też chodzi o długość agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj