Skocz do zawartości
kamil22798

Dopłaty bez umomy dzierżawy i własności gruntu .

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

kamil22798    0

Witam mam takie pytanie Ziemia stoi na moja bacie ktora juz nie zyje 8lat i od tamtej pory dzierżawi ja moja mama i ta ziemia nie jest na nia przepisana, I teraz zdrowie mojej mamy nie pozwala na sprzatanie ziemi i ja bym chcial wziac to w dzierzawe moge teraz z nia napisac umowe ?? i sttarac sie o doplaty ?? teej ziemi jest 5h

romek6340    203

Żadnego podziału nie było? Żadnej sprawy spadkowej ani nic?

Na upartego skoro uprawiasz to i bez umowy możesz składać wniosek o dopłaty... Jednak takie rzeczy jak sprawy spadkowe to się reguluje i radził bym Ci się upewnić kto jest właścicielem tej ziemi.

Edytowano przez romek6340

Weź się za to puki mama żyje, i jesli możliwe przepisz ziemię na siebie. Czym dłużej będziesz zwlekał tym gożej robi się coraz więkrzy klan do podziału.

Edytowano przez SZYMANOX
Ortografia

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    1994

Wszystkiego dowiesz się w ARiMR .Wcześniej kto składał ?

Edytowano przez zetorki12

Tomasz78    321

Aby dostać dopłatę na siebie musisz mieć umowę dzierżawy z mamą ,czyli poprzednim dzierżawcą  do tego wypis z rejestru gruntów na dane działki i tyle o mapki czy własciciela nikt nie będzie pytał, ważne aby nikt inny na te działki nie składał wniosku tylko Ty .Ale koledzy dobrze radzą zawczasu puki Mama zyje ureguluj spadek bo później tylko będzie gorzej .

Tomasz78    321

To że mama nie korzysta z dopłat  to dodatkowy kłopot ale spokojnie ,idz do urzędu gminy i na działki które uprawiasz wez wypis z rejestru gruntów i na podstawie jego staraj się o dopłaty ,w ARiMR złuz wniosek i czekaj na odp ,jeśli sie dopatrzą to będziesz musiał napisać pismo ze jestes spadkobiercą i na tej podstawie dostaniesz dopłaty ,warunek jest jeden że na te działki nikt inny nie składa wniosku ,agęcje nie interesuje to kto jest właścicielem tylko kto uprawia  i tej osobie nalezą sie dopłaty .

zetorki12    1994

Od kiedy to żeby dostać dopłatę jest potrzebna jakaś umowa czy też inny akt własności ? Ważne tylko aby dwa gospodarstwa nie składały wniosku na tą samą działkę . Nie wiem tylko jak jest teraz z mapkami , wcześniej składało się na daną działkę wniosek , a w następnym roku przysyłali mapkę .

asharot    176

Nie musisz też mieć umowy dzierżawy ani nie musisz być właścicielem działki na którą będziesz brać dopłatę.Jedyne co musisz znać to nr.działki i w jakiej miejscowości się znajduje.

Idziesz do ARiMR i tam mówisz że chcesz dopłatę bezpośrednią do nr.działki X w  miejscowości X.Za pierwszym razem dostaniesz nadany nr. ewidencyjny.Mapki też tam dostaniesz,albo przyjdą pocztą.

Wniosek wypełniasz na korytarzu i oddajesz do okienka.

A swoją drogą to śpiesz się z przepisanie gospodarstwa.Kłopot może być jeśli mama ma jakieś rodzeństwo a oni się nie z zrzekną gospodarstwa.

Edytowano przez asharot

darek3    159

Po mapkę musisz iść do ARiMR i oni Ci tam wydadzą tylko musisz podać że to Ty wnioskujesz o mapki i na poczekaniu Ci wydadzą, bez mapki nie złożysz wniosku, tak już było w tym roku. Tylko nie teraz tylko po 15 marca, przynajmniej w tym roku tak było.

to widocznie u ciebie tak jest ja podaje o dopłaty wielu sąsiadów i bez żadnej umowy idzie albo specjalnie tak robią dla ciebie ,a może u ciebie to inna polska

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.