Skocz do zawartości
karol

JD 5720, 5820

Polecane posty

janusz14    1

twoja historia dała mi do myślenia ale nie chce kupić nowego tylko starszy jak myślicie czy starsze modele jd tez sie bedą psuć czy wybrać jakąś inną marke ?

karol    2

powiem tak starsze modele według mnie są lepsze z tego względu że to nie była produkcja masowa. Firmy które produkują i montują ciągniki stawiają na niskie koszty produkcji by sprostać konkurencji, poprzez wybór dostawców materiałów którzy zaoferują niższą cenę czasem może się zdażyć, że ten materiał nie jest dobrej jakości, a na tym cierpimy MY.

tomb2    0

A to wszystko przez SPO i Sapar, producenci zaczęli robić ciągnik na sztuki a nie na jakość bo popyt jest duży :/

Wiadomość z agroFakt.pl

Pablooo    0

Witam. Mam pytanko do posiadaczy JD 5720.Czy ciągnik ten da rade sobie z agregatem uprawowo-siewnym biernym talerzowym? Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat proszę o pomoc. :P

LowRider    33

Jeśi zapodasz mu chip-tuning aby zwiększyć moc silnika i dorzucisz nieco obciążenia na przód, jakieś 500kg to jakoś będzie chodził :D 

jaro    163

Chyba nie da rady z tym chip-tuningiem bo pompa jest mechaniczna  ;D

jaro    163

Gumowe  ;D-ja mam niebogate 340/85-r24 i 420/85-r34-Goodyear DT 806-ale są o wiele szersze niż wynikałoby z oznaczeń  ;D(na innych oponkach nie wszedłby mi do obory-a na 30 to chyba w polu by wymiękał)

Pavel    10

to słabo myslałem ze żelazne i to w opcji bo tak to pewnie drewnane-w kazdym bądz razie drewnianą elektroda spawane... :-*

jaro    163

@Pavel-to nie było złośliwe-ja już po prostu mam takie poczucie humoru-tak,że się stary nie obrażaj...-normalnie w JD to w standardzie koła trzeba sobie samemu zrobić  ;D

Pavel    10

@jaro-ja tez chociaz z mojej strony wyglądało to an bulwersa chciałem tylko temat gumowych kół podciągnac przeciez Ci tak zadko używaną emotke wyslałem ;D

Pablooo    0

Witam w nowym roku. Jak tam wasze "jelonki",beż awarii? Mój powoli bryka w miare poprawnie.

Jedyne co zauważyłem to ubywa płynu chłodniczego.Rozmawiałem z dealerem i mówi ,że czasami są przecieki w nagrzewnicy,ale nic na razie nie widać i trzeba poczekać aż gdzieś wypłynie.

Zobaczymy.?. :unsure:

jaro    163

Sprawdź pod dachem-tam jest taka klapa na mnóstwo śrubek-mój serwisant mówił ,że czasami jakiś koleś w Mannheim zapominał dokręcić "na fest"-opaski zaciskowe na przewodach idących do nagrzewnicy-ciekawe może już przypakował :unsure:

Winio    1

W JD to nie powinno mieć miejsca ale cóż widocznie nawet najlepszym się zdarza. Oby nic poważniejszego się nie przytrafiało.

karol    2

Witam

moją historię zna chyba każdy kto czytał ten temat w całości. Powiem tak, jelonek naprawiony ale czekałem na naprawę 2 tygodnie... jeszcze coś słychać jak puka przy wyjściu WOM. Teraz tyko obawiam się czy jak skończy mi się gwarancja czy nie będe miał awarii... Najgorsze jest to, że muszę się z nim męczyć 5 lat bo jest wzięty na SPO... <_<

pioter    44

a jak go przywieźli z serwisu i z WOM było nie tak, to jeszcze raz go dałeś??

xsc    54

czyli jendym slowem niejestes zadowowolony z JD a mowia ze to taka dobra firma? Ja tez sie troche zastaniawiam nad JD ale moze bendzie lepsza valtra

karol    2

Po pierwsze oni nie przywieźli tylko trzeba było jechać do nich po odbiór(70km) <_< nie dawałem go po raz drugi bo to aż tak głośno nie puka. teraz jest w miarę dobrze ale to już nie to samo... jak kupowałem go to myślałem że kupuję najlepszy sprzęt... teraz mogę powiedzieć że nie ma najlepszego sprzętu, nawet fendty się psują znam takie przypadki...

Pozdrawiam

xsc    54

to moze lepiej kupic pronara przynajmnije jest tani???

ktos    0

Dlatego tez zetor ma w Polsce duzą popularność, bo psuje się wszystko, a tak na marginesie analizowalem ostatnio parametry Zetora Forterra 11441 oraz JD 6410 SE - na podst. testów DLG. Wychodzi ze Zetor wcale wiele wiecej nie pali stosując obroty ok.1800, ma znacznie mocniejszy podnosnik i hydraulikę, wiekszy uciag i lepiej zestopniowaną skrzynię biegów; wiadomo ze komfort i wykonanie bedzie o wiele gorsze u Zetora ale przy duzej różnicy w cenie to sie nie dziwię wynikom sprzedaży

silver95    1

Ale w tym przypadku czyli Pronara tanie nie oznacza dobry wręcz przeciwnie w większości z nich cos się sypie (bynajmniej te pierwsze „niebieskie” wersje )

piootr    3
Witam

moją historię zna chyba każdy kto czytał ten temat w całości. Powiem tak, jelonek naprawiony ale czekałem na naprawę 2 tygodnie... jeszcze coś słychać jak puka przy wyjściu WOM. Teraz tyko obawiam się czy jak skończy mi się gwarancja czy nie będe miał awarii... Najgorsze jest to, że muszę się z nim męczyć 5 lat bo jest wzięty na SPO... <_<

przedłużyli ci gwarancje o czas co ciągnik stał ???

xsc    54

ale za jd bende mial 2 pronary wiec czy warto ? jednym bym jezdzil a drugiego naprawial :huh:

karol    2

gwarancji nie przedłużyli niestety żadnych papierów o naprawie nie dali... ale nie kupiłbym ani zetora ani pronara już robiłem porównanie i jeden i drugi nie dorównają JD wykonanie i sam silnik jest dużo lepszy spala mi ok 5-7litrów na godzinę tylko z tym WOM coś nawaliło pozatym nie jest źle ale i tak JD nie bardzo ufam...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się