Skocz do zawartości
karol

JD 5720, 5820

Polecane posty

johny    2
to jest pewne????

Jutro ci napiszę na 100 % czy to jest pewno ale raczej tak zresztą nawet na stronie JD masz pakiet promocyjny :P Jutro jeszczę będe u dilera i napiszę czy to na 100 tak jest :P

EDIT -

kurde ale to i mądre jak rozmawialiśmy z przedstawicielem JD to powiedział że taka promocja jest na wszystkie ciągniki B) ale skubany zapomniał dodać że na każde ciągniczki seri 5020 i 6030 TYLE ŻE W WERSJI PREMIUM to taki 5720 kosztował by wtedy ponad 165 tyś netto .

Adik_ziel    3
Wracajac do tematu...to sa za***iste ciagniki..maja fajny wyglad i komfort pracy jest na wysokim poziomie B)

dobry wybor!! goscio u mnie tez kupil rok temu jd 5720 tylko ze z turem... smiga po polu tylko kurz :P

narazie maszyna sprawuje sie bardzo dobrze, nie mial z nia zadnych problemow. Sam bym sobie takiego fundnal B)

Kultura na forum ubowiązuje ;]

bartus16 i Karol5211 wyluzujcie(Karol nie cytuje sie poprzedniego postu :P)

Wiadomość z agroFakt.pl

johny    2
JD 5720 PREMIUM 41tyś netto Euro kosztuje

no ja napisałem dla przykładu on u dilera w wersji Premium kosztuje 156 tyś netto a te 165 tyś netto to cena z całym kompletnym ładowaczem czołowym :P

Karol5211    0

a jak jest jd 5620 basic co kosztuje 111tys netto to z turem ile?? tez promocja czy tylko na te droższe

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi ostatnio z powodu złego ustawienia w fabryce dzwigni ręcznego urwała się linka od ręcznego... 400 zeta chcieli, ojciec podziekował i zrobil sam :D

janusz14    1

posiadam od niedawna jelonka 5720......potrzebuję do niego bronę talerzową.....myslałem o unii....jaką szerokość waszym zdaniem będzie najodpowiedniejsza i ile taka brona będzie mniej więcej kosztować???? pozdrawiam....

johny    2

ja do tego ciągniczka to bym sie zastanawiał nad L 2,8x560 L 3,2x510 A w cenie to coś tak koło 15 tyś netto ( może więcej może mniej ) ale zapewne trochę więcej :D

Ferdek07    62
posiadam od niedawna jelonka 5720......potrzebuję do niego bronę talerzową.....myslałem o unii....jaką szerokość waszym zdaniem będzie najodpowiedniejsza i ile taka brona będzie mniej więcej kosztować???? pozdrawiam....

może 2,8m cat l 510 talerz za 9,5 tyś pln?

ps. jak myślicei czy taki jelonek bez obciążników przenich radził by sobie z taką broną czy niebardzo zwłaszcza w transporcie, czy bardzo by przód skakał? (bronaważy 800kg)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja robiłem swoim z 3m kultywatorem ścierniskowym (12 łap), to dociążałem go 100 kg bo bez tego to przód w gore leciał, agregat waży coś koło 960 kilo(sam), tyle ze mam załozoną włokę własnej roboty co daje jeszcze min 100 kilo wysuniete do tyłu o 80 cm. Sądze że powinien dac sobie rade w 2,8, 3,2 może być juz za cięzka.

Co do wcześniejszych postów to w JD strasznie szybko lecą mth, zastanawialismy sie z ojcem czy ot nie godzinowy przebieg jest. Wozilismy ziemie z podwórka to ciągnik na wolnych obrotach chodzil a strasznie szybko one leciały :/

robertbara    57

W Jelonku nie ma mtg, tylko godziny, czy będziesz jeździł na 1000 obr czy 2000 to masz 1 mtg (czy godzinę roboczą) w ciagu 1 godziny. :D

karol    2

Robert, jeśli jest tak jak mówisz to teraz wiem dlaczego jelonki wytrzymują po 10000 godzin pracy... bez remontu...

czyli żadnego obiektywizmu tu nie ma :D

robertbara    57

Inne zachodnie marki też chyba tak mają ale które dokładnie to nie wiem. No tak 10000 tys w ciązkiej robocie w polu a tyle samo w ładowaczu czołowym to robi różnice :D

janusz14    1

no ja akurat wytargowałem sobie 600kg obciążników....to chyba raczej będę myslał nad 2.8m....kupił ktoś z was taką bronę????ile kosztuje??????? ile za wał rurowy i ząb środkowy ??????pozdrawiam

Pablooo    0
może 2,8m cat l 510 talerz za 9,5 tyś pln?

ps. jak myślicei czy taki jelonek bez obciążników przenich radził by sobie z taką broną czy niebardzo zwłaszcza w transporcie, czy bardzo by przód skakał? (bronaważy 800kg)

Ja mam Aresa TL 3m (talerzowy z wałem packera) waga ok. 1200kg.

JD 5720 bez obciążników z przodu,bo mam ładowacz, radzi sobie bez problemu.

Zarówno z ładowaczem jak i bez. ;)

janusz14    1

kto z was ma zamontowany sprzęt audio w 5720???? bo ja właśnie radyjko wsadziłem tylko że głóśniczki nie wiem gdzie umieścić....dzwoniłem do mojego dealera i mówi że montują 13" dziurach po dwóch nawiewach które usuwają????? jak wy macie ten problem rozwiązany????

jaro    163

Jak odkręcisz tą konsolę radia to tam nieco wyżej (w głębi i trochę do tyłu) znajduje się taka blacha mocowana na cztery wkręty (odkręcasz je -z drugiej strony jest taka gąbka wycięta w kształt głośników)-resztę już chyba sobie sam dośpiewasz ;)

jaro    163

Aha-z drugiej strony też tak jest-bo sobie mono zrobisz nie wiedząc o istnieniu lewego kanału ;)

jaro    163

Wyjmij blachę-jedź do sklepu-kompletnie nie znam się na tym-wiem że są owalne i takie dosyć standardowe ;)

jd6220    1

a co myślycie o serii JD 6030 6130 czy sądobre czy nie od JD 5720

johny    2
a co myślycie o serii JD 6030 6130 czy sądobre czy nie od JD 5720

nie wiem jak was ale mnie to trochę ten koleś wkurza a z reszto jak on to napisał ' czy sądobre czy nie od JD 5720 ' jak dla mnie to to powinno brzmieć czy jest 6130 czy jest on lepszy od JD 5720 . aha i dla ciebie pytanie do czego ci ten ciągnik będzie potrzebny bo jak do cięższych prac do 6130 będzie na pewno lepszy niż 5720 a jeśli do lekkich prac do 5720 będzie lepszy bo jest mniejszy i zwinniejszy niż jego większy brat :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maniek11001
      Koledzy w Johnie przestal dzialac predkosciomierz elektryczny i wskazowkowy. Obroty i motogodziny dzialaja. Co moze byc przyczyna ?
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. 
      Mam zamiar kupić JD 6420 premium
      Trochę nim dziś pracowałem i mam pytanie dotyczące działania przedniego napędu.
      Po włączeniu przedniego napędu i pracy z turem zauważyłem, że jak nabieram pełną łyżkę piasku to tylne koła się kręcą, ale przednie stoją w miejscu i słychać jakby lekkie jęczenie pompy. Czy to przez obciążenie tura? Czy gdybym jechał do przodu i np ciągnął pług to przedni napęd działałby prawidłowo? Gdy załączam przedni napęd w starym MF-ie to działa non stop i mógłbym zadusić ciągnik a i tak wszystkie koła będą się kręcić. Jak jest w JD? Trochę mnie to niepokoi. Proszę o sugestie
    • Przez grzesik65
      Witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika John deere 6220 skrzynia 4 polbiegi przełączanie dźwignią plus 4 zakresy a.b.c.d rewers obok kierownicy hydrauliczny mechaniczny na ewno nie elektro hydrauliczny. Ciągnik z 2006 roku. Otóż mam taki problem ruszając do przodu że sprzęgła czy też z samego rewers bez użycia sprzęgła ciągnik rusza pięknie wręcz książkowo bez żadnych szarpniec sprzęgło bierze i puszcza w połowie długości tak jak powinno być natomiast gdy chcemy jechać do tyłu i tu zaczyna się problem ciągnik jak by nie miał sprzęgła padał do samej podłogi i puszczając nawet delikatnie on już jedzie wręcz zrywa i na rewersie jest tak samo jak rewersem się wrzuci do tyłu to też zrywa wręcz od razu jedzie bardzo mnie to denerwuje wiem że tak nie powinno być raczej kalibracja tu nie pomoże bo tu nie ma żadnej elektryki czyżby to coś w skrzyni ?
    • Przez dexterek
      witam! mam problem z grzejacym sie olejem hydraulicznym, tak przynajmniej informuje komputer. orzemy naszym 6920S wyposażonym w skrzynie AutoPowr z 5-korpusowym obracanym rabe-werkiem, po 2-3 godzinach pracy wyswietla sie komunikat, iz olej jest za goracy i nalezy sie bezwzglednie zatrzymac, sprawdzic poziom oleju oraz filtr. filtry wymienilismy, olej rowniez. problem pozostal. jednak mnie zastanawie jedna rzecz: z tylu nad tuzem znajduje rozdzielacz, oto link: http://patrz.pl/zdjecia/id/1079804 . nie moge go zlokalizowac w instrukcji obslugi, wiec nie jestem pewien jego dzialania. wie ktos moze co to za rozdzielacz? jakie sa jego funkcje? na jakich ustawieniach nalezy pracowac z tylnym TUZem? jesli te ustawienia sa bledne moze to powodowac rozne obciazenia pompy hydraulicznej i grzanie sie oleju. oczywiscie moglbym zmienic te ustawienia ale koles z serwisu, ktorego wezwalem w innej sprawie jakis czas temu powiedzial ze "jest chyba dobrze i zeby lepiej nie grzebac".
    • Przez marcin80wlkp
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie kodu 301143 31BIF. Po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się taki kod. Wiem, ze oznacza pre-heating Time remaining, czyli pozostały czas wstępnego podgrzewania. Co to jednak oznacza gdy ten kod się wyświetla? Że ciągnik nie podgrzewa? To motor z common rail i faktycznie czasami musi kilka razy okręcić zanim zapali. Czy zamiast tego powinny wyświetlać się jakieś sekundy? Proszę o pomoc