karol

JD 5720, 5820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD6820    0
widzialem juz filmik i rzeczywiscie fajnie sobie jelen radzi z tym plugiem, ale niestety widac raczej ze to konkret piach jest, wzniesien ani glebokosci nie da sie ocenic, wiec to nad czym byla zarliwa debata pare dni temu jest nadal sprawa otwarta

nie mam już siły do ciebie brzozak! zamykam temat. następne filmy nakręce dopiero w sierpniu 2008( podczas orki pod rzepak ). może i jakość filmu kiepska ale piach to u nas w cenie( 20 zł za tone na żwirowni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ten temat jest poświęcony JD 5720 nie innemu trzymajmy się tematu!! ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ile ten john deere moze miec kg obciaznikow na przodzie

700 kg-a dokładniej rzecz biorąc 760 kg ;)-14*50 kg+podstawa obciążników 60 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw16    0

a czy ten jd dal by rade prase z rotorem i agregat uprawowo-siewny 3 metrowy z 700 kg na przodzie czy by mu przud podnosilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na tyle to chyba po 110 kg (może więcej ?) na koło-ceny nie znam-na przód płaciłem po 200 zł/szt

@czesław-pojęcia nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Nie ma prawa przodu podnieść przy uprawowo-siewnym 3 metry, jak będzie miał max na przodzie. Jak polskie "czwórki" (U914, U1014) dają radę to dlaczego ten nie miał by sobie poradzić; co prawda jest troche krótszy, ale ma 700 kg na przodzie. Poznaniak+Ares (tylko nie talerzowy)i nie ma problemu. Jest krótki i będzie bardzo zwrotny na uwrociach. Moc ma piekielną!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

No nie wiem czy by nie przeważało. Kolega ma DF, jakis starszy sprzet ,ale 6 cylindrów 115 km plus ładowacz czołowy naprawde czołg na kołach i ma do tego uprawowo siewny Ares plus poznaniak T i z pełna skrzynia i opuszczonym siewnikiem naprawde czasem przód skacze ,a JD 5720 według tego DF to zabawka (chodzi o wielkosć) . Co do tej piekielnej mocy to nie przesadzajmy bo dużo może jak na 80 km ,ale w porównaniu np. z moja Forterra to dzień ,a noc jesli chodzi o moc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Wiem ,ale stwierdzenie ,,moc ma piekielną,, trochę mnie przeraziło hehe bo bez przesady to tylko/aż 80 km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

z uprawowo-siewnym 3m powinien sobie poradzic. znajomy ciaga taki zestaw proximą 80 konikow wiec i jd powinien dać rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tak ,wiem ,który nawet ;) Ale z bratem ostatnio gadałem (mieszka niedaleko właścicieli tej Proximy) to on jakiś ma lżejszy ten agregat ,a z tego co braciak gadał to przód cześciej jest w górze niż dotyka ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i Wojtek nie poczuje jak się mu zrymuje ;)-co do tego uprawowo-siewnego to mam podobne co Ty Wojtek odczucia -wiem co potrafi z ciągnikiem wyprawiać raptem 1-tonowy pług (co prawda długi cholernie)-a taki agregacik to jak u mnie byłoby agregat 650+siewnik 640+zboże 400 to razem 1,7 tony-a to już nie przelewki.Co mi się w tych 80 koniach w JD podoba to to że są faktycznie mocne (na sterydach :D ?)-no i nie sposób ich zagrzać (sprawdzane organoleptycznie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dokładnie . Taki agregat to ciut ponad mozliwości tego traktorka nie chodzi tu o uciąg bo z tym podejrzewam ,że nie było by problemu ,ale masa agregatu jest za duża do masy tego ciągnika no chyba ,że ładowacz czołowy plus łyżka piachu ,ale wydaje mi się ,że to ,,troche,, katowanie sprzetu . Z tym zagrzaniem silnika zgadzam sie w 100% jest to chyba nie mozliwe bo podczas róznych prac w temp. na zewnątrz około 36 stopni ,włączoną klima ciągnik cały czas ma stałą temp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Ja mysle ze dalby rady z 3 m ale nie lepeij zalozyc 2,7 m? W koncu do 3 m powiedzmy uczciwie jest najlepsza 6 cylindrowka tak okolo 110-120km (mowimy o agregacie biernym). Takze mysle ze lepiej zalozyc 2,7m niz przeciazac ciagnik 3metrami. Moc mocą a ciezar ciagnika nie jest za wielki. Wiem ze ten ,,mały byczek " nie odmowi mocą ani sila uciagu ale gabarytami jest zamaly ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
a ja powiem tak nie wiem ile ma na przodzie,ile ma w skrzyni, ile waży ten agregat cały ale ciaga!!! hehe i 5620 :D

http://pl.youtube.com/watch?v=aQHkKuLco3g

Do uciagniecia takiego agragatu nie potrzeba znowu piekielnych mocy, ale zobaczcie ze przednie kola lubia "odbic" sie od podloza ;) Ciekawe jak wyglada jazda po drodze....moze ma jakis wozek transportowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

hello !!

 

mam takie pytanko bo gubię się juz w statystykach... ;)

ilu jest posiadaczy JD 5720 ? Tzn kto go ma

 

Ja mam 5720 od 2006 roku a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
hello !!

 

mam takie pytanko bo gubię się juz w statystykach... ;)

ilu jest posiadaczy JD 5720 ? Tzn kto go ma

 

Ja mam 5720 od 2006 roku a Wy?

A My :P od 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a jak juz piszecie od kiedy macie to napiszcie po ile mth mają ;) jak możecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
    • Przez Kuba1234444
      Witam mam pytanie dotyczące pracy silnika John Deere 6320 premium common rail
      pytanie dotyczy tego że za każdym razem jak odpalę ciągnik to na początku chodzi normalnie ale po około 10 min silnik nagle zaczyna pracować głośniej i bardziej klekocze
      co może byc tego przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj