karol

JD 5720, 5820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3
Witam czy ciągnik JD 5720 poradził by sobie z takim 4 skibowy obracanym z http://sukov.cz/products/juniorroto.aspx taki pług waży 720 kilo to chyba mało jak na obrotowy tak dla porównania zagonowy z tej firmy waży 400 pare kilo ;)

 

Pozdrawiam Johny

 

5720 mają 85km ? jak waży tyle to powinien dać rade


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

5720 ma podobno 86 KM ;) i to mnie właśnie denerwuje bo każdy piszę że do 4 obrotowej to przynajmniej 120 KM ale ta 4 to też waży pewno z 1,5 T a tu z tym to mi się właśnie wydaje że z tym powinien dać rade ponieważ jest na na obrotowy nawet lekki ;) ;)

 

POzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Da rade bez problemu, może nawet łatwiej niż z moim kvernelandem. Nie wygląda to na masywny pług. A ma on dokładnie 83 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Da rade bez problemu, może nawet łatwiej niż z moim kvernelandem. Nie wygląda to na masywny pług. A ma on dokładnie 83 km.

 

My mówimy o 4 a ty chyba masz 3? ile waży twoja ;]?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Da rade bez problemu, może nawet łatwiej niż z moim kvernelandem. Nie wygląda to na masywny pług. A ma on dokładnie 83 km.

On ma 83 KM przy wyjściu a max ma 86 KM czy jakoś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

5720 powinien sobie z tym pługiem poradzić. Zależy tylko jaką szerokość bierze ten pług. Tak dla przykładu podam że nasz MF 101KM daje rade z V&N 4 x 44cm a waży ok 1300kg (obowiązkowe obciążenie z przodu ciągnika jak do każdego pługa obracanego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
wydaje mi sie ze to troszke mało mocy

 

No ale zobacz ile ten pług waży założy pare obciążników i będzie latał bez problemów ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie chodzi z Unią Grudziądz na resorze-pług waży 960 kg i ma 4 metry długości-więc z pługiem o masie 720 kg myślę że no problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
U mnie chodzi z Unią Grudziądz na resorze-pług waży 960 kg i ma 4 metry długości-więc z pługiem o masie 720 kg myślę że no problem

 

Ale 4 obrotówka czy 3? ile ma udzwigu 5720?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
waga pługa ma niewiele do orki potrzebna jest moc aby orka szła jak nalezy

tak jak ty myslisz to mi sie wydaje źle ponieważ np masz 4 obrotowo która bierze 160cm i waży 1500kg i 4 zagonowe które zbierają też 160cm ważą 400 kg to według mnie obrotowa ma większe zapotrzebowanie na moc ponieważ jest o 1100kg cięższy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Ale 4 obrotówka czy 3? ile ma udzwigu 5720?

4 zagonowa-a udźwig wg.instrukcji to 3700 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
4 zagonowa-a udźwig wg.instrukcji to 3700 kg

 

Czym sie różnią zagronowe od obrotówek? lepiej sie robi zagr. czy obr.?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mi sie wydaje ,że jest to w największej mierze kwestia ziemi . Dla przykładu podam ,że jak wykonywałem pod Zetorem i JD to różnica 20 km była bardzo widoczna i jakoś nie widziała mi się by nim orka zimowa z 4 skibowym pługiem (na cięższych i srednich glebach oczywiście). Może to przyzwyczajenie do pracy z pługiem mocniejszym i cięższym ciągnikiem sam nie wiem ,ale napewno kwestia czy pociągnie ten pług zależy na jakiej ziemi bedziesz nim pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert4    0

a jak myslicie jakie zapotrzebowanie mocy ma pług 4-rka obrotowa z wałem doprawiajacym orka na glebach srednich szerokosc powiedzmy 180 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Mi sie wydaje ,że jest to w największej mierze kwestia ziemi . Dla przykładu podam ,że jak wykonywałem pod Zetorem i JD to różnica 20 km była bardzo widoczna i jakoś nie widziała mi się by nim orka zimowa z 4 skibowym pługiem (na cięższych i srednich glebach oczywiście). Może to przyzwyczajenie do pracy z pługiem mocniejszym i cięższym ciągnikiem sam nie wiem ,ale napewno kwestia czy pociągnie ten pług zależy na jakiej ziemi bedziesz nim pracował.

no u mnie ziemie to większość IV trafia sie sporo i III ale jednak to tak od III średnio ciężkiej do VI

 

@robert4 ciągnik moim zdaniem starczył by 140 KM zreszto na AF są zdjęcia jak ciągnie DF agrotronem 140 z chipem pług 5 skibowy obracany z wałem ;)

 

jony6830 poradzi sobie czy nie jego moc to 140km i co uwarzacie o 6830 czy to dobra seria

 

w ostatnim RPT jest opisany JD 6830 i pisze że ciąga pług 4 obrotowo z Wałem i daje rade :) ( jest tam opisane jak się sprawuje opisuje to właścicel :) a jak tam seria to nie wiem trzeba się przekonać na własnej skórze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Nom te 140 km powinny dawac radę ,ale ja bym bral 6930 wtedy miałbys zapas mocy przez co praca byłaby wydajniejsza i przyjemniejsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Jeżeli masz pieniądze na 6930 to kup tego a jak nie to kup 6830 i ten i ten sobie poradzi ale 6930 bedzie miał większy zapas mocy ;)

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

A ja mam inne zdanie bo mam 6820(135KM) i ciągam nim 5-cio skibowy Vogel&Noot rosztawiony na 2,4 m z wałem campbella 2 m na ziemiach ciężkich gliniastych i na wilgotnych kawałkach(zwłaszca pod góre) traktor poprostu się ślizga. Uważam że traktor ma za dużo mocy w stosunku do wagi. Ktoś mi napisze że trzeba dociążyć przód ale ja na przednim TUZ-ie mam już 1000 kg. Podczas orki jeżdże 9-10 km/h. Kolega ma podobny zestaw ale 4 skiby i orze niewiele wolniej( chodzi mi o ha/h ) ale może orać nawet podczas deszczu a ja natomiast jak tylko lekko popada musze jechać do domu ze względu na duży poślizg, traktor nie spada z obrotów tylko się ślizga. Dlatego uważam że zakup 6930 to strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tak 135 km +5 skibowy pług + wał sora ,ale nie chce mi sie wierzyć . Brzozak2 ma ciężkie ziemie bez górek(tak mi sie wydaje) i 5 skibowy pług ciąga ,,troche,, wiekszym ciągnikiem i to bez wału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj