Skocz do zawartości
Andrzej40

Problem z przednim napędem Massey Ferguson 3060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzej40    0

Nie obraca się główny wał wychodzący ze skrzyni, sprawdziłem elektrozawór i wszystko jest w porządku, w przedniej osi tez wszystko jest dobrze. Jaka może być tego przyczyna?

Wiadomość z agroFakt.pl

Wał powinien się zawsze kręcić. Ponieś przednie jedno koło do góry na zgaszonym ciągniku jeśli możesz nim obracać, winy szukaj w przednim moście.

Andrzej40    0

Chodzi o to, że główny wał przy jeździe z rozpiętą tuleją przedniego mostu można zatrzymać bez problemu ręką. 

Andrzej40    0

Kiedy ruszam ciągnikiem z WŁĄCZONYM  napędem i rozpiętą tuleją przedniego mostu druga osoba bez problemów zatrzymuje wał ręką, więc chciałbym się dowiedzieć jak wymienić tarcze i czy jest z tym duży problem. 

konrad82    46

wyjmujesz segier ,wyciągasz wałek ,odkrecasz dekielek i koszyk sam wypada.Ściskasz koszyk wyjmujesz segier i wyjmujesz tarczki.

konrad82    46

Ja zmieniałem wałek bo ciśnienie gubił to za cały komplet -wałek, pierścionki ,tulejka i łożyska 600zł oczywiście używka .

W tysiącu  powinieneś sie zmieśći.

Andrzej40    0

Chciałem jeszcze z ciekawości zapytać jakie parametry ma olej do skrzyni biegów do Masseya i jakie oleje można mieszać.

Dziękuję za propozycje co do kupna tarczek, mam już zamówione. 

akmaly    185

Powinien być olej hydrauliczno-przekładniowy typu UTTO. Choć np. z Orlenu polecam jednak STOU 10w40 do tego typu przekładni. Oleje tego typu są raczej mieszalne ze sobą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Riko
      Witam Mam problem z hamulcem ręcznym.
      Napiszę na wstępie, że się zaciąga linka działa dobrze, nie wiesza się.
      Po ściągnięciu dekla za lewym kołem znalazłem część, którą wysyłam w załączniku.

Przypuszczam że jest to element z mechanizmu hamowania ręcznym i dlatego nie działa.
      Czy to jest od hamulca czy od czegoś innego?
      Znalazłem również 2 trybki, a stuka mi II bieg. Czy możliwe że ,mogły się one tam pod dekiel dostać z tych zębatek od 2 biegu?

• Przez Mirek17
      Mam propozycję kupna oleju do skrzyni GL4. Co o tym oleju sądzicie???
    • Przez kinga1111
      kupiłem massey ferguson 294s na 3 biegu jest zbyt wolny może jest 4 bieg? prosiłbym o schemat biegów
    • Przez Paweł9042
      Jak wymontować lewą półoś?
    • Przez czapla112
      Witam. Czy ktoś mi powie który z tych ciągników jest "lepszy", na co zwrócić uwagę oglądając go u sprzedającego?

MF 3060 - Używany, Rok prod 1995, Moc 86km, Silnik 4 cyl Półbiegi Rewers mechaniczny.
      I w sumie nie ma więcej informacji w ogłoszeniu. Po zdjęciach nie wiele widać bo czysty jak nowy.

MF 1004 - Rok produkcji 1985, 6600 Motogodzin, silnik 4 Perkins bez turba, 3 biegi, 1 pół bieg mechaniczny, reduktor, skrzynia całkowicie mechaniczna, posiada tura, tuza, kabina ogrzewana, pneumatyka do przyczep, opony tył 80% przód 50%,stan bardzo dobry, świeżo sprowadzony z Niemiec