Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Dronningborg
piotrk1992    0

Witam wszystkich!

Koledzy potrzebuję pomocy, od pewnego  czasu jestem posiadaczem kombajnu Dronningborg D7200. W tym roku miałem awarię siłownika elektrycznego od włączania i wyłączania młocarni (numer katalogowy D28752003) i teraz za żadne skarby nie mogę znaleść tej części do kupienia, (poza jedną stroną  na któej kosztuje około 6tyś) tak więc czy znacie jakieś zagraniczne strony z częściami do tego kombajnu, lub inny sposób aby zdobyć tą część?

Za wszelką pokoc będę wdzięczy,

Pozdrawiam!

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo1150    8

wstaw zdjęcie to może od czegoś się da dobrać oni mają ceny z kosmosu że 6 tys tak samo jak do ursusa 4512 pompa do podnośnika kosztuję 1800 zł a do mf 575 chcą po 4 tys a to ta sama pompa

kamhup    0

Mógłbyś podać parametry twojego siłownika? Ile podnosi kg, jak szybko itd.

Kuzyn u siebie  w siewniku ma  coś takiego:
http://www.elektrobim.pl/sklep/szybki-silownik-elektryczny-sl-230-mms/
Wybrałem model 100mm/s i do 180N (do 18 kg podnosi). 
Sam myślę o takim rozwiązaniu. Zastanawiałem się nad hydrauliką siłową, a później pneumatyką, ale koszty są 10x wyższe.
W końcu tak często się tego nie używa, a elektrycznie sterowane spokojnie powinno trochę popracować (zobaczymy tylko na jak długo). 

Lukasz789    2

Witam

Ktoś się orientuje jak jest z cenami i dostępnością części do starych MF u Korbanka?

Mam Dronningborga który jest odpowiednikiem MF i w zwykłych sklepach i internetowych często trzeba długo czekać na części a w żniwa liczy się każdy dzień.

Właśnie chciałem się zapytać co z dostępnością części do Dronninborga 8900 ? Bo zamierzam kupić używanego z 1994r. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam :)  :)

volvo1150    8

niedaleko mnie jest sklep i coś mają do dronninborga bo jak stałem w kolejce to komuś tam szukał wałków pasów i nożyków to jest mf to nie ma problemu z częściami tak mi się wydaje znajomy ma d 3000 to mu się tak nie psuję ale coś tam wymieniał i nie mówił że części nie ma ogólnie to są najnowsze kombajny z tamtych lat najlepiej wyposażone i dobre rozwiązania mają

waldi76    5

Witam, do sprzedania posiadam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się