grzes_farmer

Dopłaty OSM

Polecane posty

grzes_farmer    18

Dowiedziałem się od znajomego że jest coś takiego jak dopłaty OSN.Chodzi o ilość produkowanego mleka i obornika przez bydło.Czy ktoś mógłby rozwinąć temat i opisać o co w tym chodzi.

Edytowano przez grzes_farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chyba osn (obszar szczególnie narażony) chodzi o dawki nawozów, szczególnie azotu na terenach gdzie może on dostawać się do wód, więcej da się znaleźć w internecie (dyrektywa azotanowa) lub w odr- mają książeczki opisujące wszystko o OSN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

jeżeli moje gospodarstwo jest objęte terenami osn a ja nie skorzystam z programu dofinansowania to co może mi grozić .może ktoś odpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Spełniasz wszystkie wymagania dotyczące OSN? Jeżeli nie to finansowanie jest po to żeby Ci "pomóc" je spełnić, na własną rękę też możesz sobie płyty i szamba budować. Nikt nikogo nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka    0

no właśnie. Szukam kogoś  z terenu OSN, żeby mi powiedział, jak ocenia nowy program ARiMR o pomocy na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN. Jakie są rzeczywiste potrzeby i kłopoty przy gospodarowaniu na tych terenach. Czy pomoc do budowy płyt obornikowych, przechowywania pasz i nawozów naturalnych to jest to, na co czekacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to jest jedynie okazja na zrobienie płyty obornikowej lub szamba sporo taniej, ewentualnie w przypadku młodych rolników silosu na "pasze soczyste" czyli właściwie silosu na kiszonkę z qq. czy rolnicy na to czekali? pewnie tak bo przy okazji można kupić beczkowóz (z trefnym aplikatorem-koszt około 5000 zł, żeby tylko był a faktycznie to nie nadaje się on do niczego, chyba że wodę rozlewać bo do gnojowicy to i tak on się nie nadaje, czyli krótko mówiąc aby spełnić zachciankę agencji bo i tak większość nigdy go nie użyje), potencjalnie rozrzutnik obornika. minus jest taki że aby kupić jakąś maszynę to trzeba to połączyć z wcześniej wspomnianą budową (źródło ODR, rozporządzenie tylko po łebkach czytałem). krótko mówiąc TAK rolnicy na to czekali bo można sobie jakiś sprzęcik dokupić sporo taniej- więcej plusów ja osobiście nie widzę, minusy to oczywiście połączenie maszyny plus budowa bo wolał bym sobie kupić więcej sprzętu ale nie wybrzydzajmy- jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka    0

Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym ją wykorzystać w tekście na AgroFakt.pl - jak Pana podpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tyle że każdy prawdziwy rolnik zrobił sobie płytę gnojową już dawno, bo kazali, później im się odwidziało. Silosu na kiszonkę nie dofinansują bo to tylko dla młodych, na maszyny też nie dadzą jak nie masz płyty i silosu bo to priorytet - cwane zagranie aby mało kto dostał a ładnie w mediach wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym ją wykorzystać w tekście na AgroFakt.pl - jak Pana podpisać?

Niestety jest to wyłącznie moja opinia dla użytkowników forum i nie wyrażam zgody na jej publikowanie w jakichkolwiek środkach masowego przekazu. Przypominam, że jawny sprzeciw oznacza całkowity zakaz publikacji całości jak i części wypowiedzi, a opublikowanie wbrew woli wiąże się z konsekwencjami prawnymi (rzecz jasna również finansowymi). Następnym razem proponuję uprzedzić, że wypowiedź może być w jakikolwiek sposób wykorzystana, gdyż nie każdy sobie życzy, jak i jest to pewnego rodzaju "tajemnica zawodowa" do której mają dostęp tylko "ludzie z branży". Notka dla prasy rolniczej była by inaczej sformuowana, a sposób wypowiedzi nie byłby w stanie wpłynąć w przyszłości na kształt rozporządzenia w w/w sprawie, co mogło by mieć miejsce w przypadku publikacji mojego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka    0

dobrze Panie daremw, od 20 lat jestem dziennikarką i nie trzeba mi takich wywodów,, pan ma prawo odmówić, a ja mam obowiązek zapytać i - jak widać - obowiązku dopełniłam, :)


Tyle że każdy prawdziwy rolnik zrobił sobie płytę gnojową już dawno, bo kazali, później im się odwidziało. Silosu na kiszonkę nie dofinansują bo to tylko dla młodych, na maszyny też nie dadzą jak nie masz płyty i silosu bo to priorytet - cwane zagranie aby mało kto dostał a ładnie w mediach wyglądało

 

A może Pan zgodzi się, by zacytować Pana wypowiedź na AgroFakt.pl. Jeśli tak, będę wdzięczna za podpowiedź, jak Pana podpisac, wystarczy tylko imię. Będę wdzięczna za zgodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dobrze Panie daremw, od 20 lat jestem dziennikarką i nie trzeba mi takich wywodów,, pan ma prawo odmówić, a ja mam obowiązek zapytać i - jak widać - obowiązku dopełniłam, :)

No niestety, ale muszę rozczarować bo ja nigdzie nie zauważyłem pytania, jedynie: "chciałabym..." a dalej z całą dozą pewności pytanie jak mnie podpisać. Są to uchybienia które budzą spore wątpliwości co do etyki i wypełniania obowiązków dziennikarza. Na moje oko to bardziej bazowanie na niewiedzy innych ludzi i postępowanie na zasadzie: nie zabronił więc traktuję to jak pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj