Skocz do zawartości
BenQ

Dziwna praca Ursusa C-360 3P

Polecane posty

Dragon36    0

Tak dziwnie chodził trochę tak metaliczne ale mechanik stwierdził że to w wyniku spalania stukowego kopcil jak lokomotywa

Wiadomość z agroFakt.pl

Dragon36    0

U mnie było nie równe ciśnienie wtrysku na2 wtryskiwaczy było 136 na 140 na3 150 i mam teraz pytanie czy niskie ciśnienie mogło spowodować wzrost temperatury spalania i w efekcie wypalenie uszczelki?

Kristoffer    4

Witam panów.Mam problem ze swoim c 360 3p ...silnik dziwnie pracuje ....silnik ma niby 800mth po remoncie ..Ciągnik pracuje nie równo ...aż sąsiad mi się pytał dlaczego on tak "puka" pracuje podobnie do tego:

z taką różnicą że mój po dodaniu gazu dymu na czarno ...i wydaje mi się że ma mniejszą moc :/ Nie jestem tam jakimś super mechanikiem :) z góry dziękuję ;)
Dobrze by było żebyś sprawdził ciśnienie sprężania w cylindrach bo jak w miarę dobre to po co ściągać głowice ,a taka praca może być spowodowana np.leżącym wtryskiem.

Sorry leżącym wtryskiem.

Lejącym.

jahooo    289

Mój silnik ma około 12 tys mth bez remontu i chciałbym, żeby jeszcze tak ładnie zapalał i pracował, jak ten na filmiku. Ale w zimie się go w końcu zrobi.

corrado    243

To pogratulować tylko takiego przebiegu bez remontu.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

BenQ    0

Wymienię uszczelkę i Wtryski :) nie są to jakieś tragiczne koszty a będzie wiadomo że było robione ;)

Kristoffer    4

Ale jak masz możliwość to sprawdź ciśnienia sprężania w cylindrach wtedy będziesz pewny że silnik jest w porządku nawet po wymianie uszczelki.

BenQ    0

Jakie powinno być mniej więcej ciśnienie w cylindra ch ? I jakie ciśnienie na wale powinno być na zimnym Silniku ?

Kristoffer    4

Jak jest około 2,5mpa sprężania w cylindrach to jest dobrze ale najważniejsze to żeby było w miarę takie same na każdym cylindrze.

Rasoir    0

Jesteś pewny tej informacji kolego? Bo sam chcę sprawdzić ciśnienie i szukam od dwóch dni w internecie danych na ten temat i wychodzą cały czas sprzeczne informacje, jedni piszą 26-30 kg/cm2 co wg mnie i danych na tractoor.pl jest ciśnieniem C-360, inny wspomina o przedziale 2,7-3,1 MPa czyli ok. 27,5-31,5 kg/cm2, Ty podajesz 2,5 MPa więc w końcu ile? Jest ktoś w stanie podać wiarygodną informację?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez kraker
      Witam, mf 3080 zaczął ciężko odpalać. Przy mrozie dochodzącym do -20, gdy stał na podwórku, to po kilku dniach stania zapalał po podgrzaniu świecy od sztycha. Lecz ostatnio trzeba długo pokręcić żeby zapalił. Świeca wymieniona i grzeje, przewody od zbiornika do pompki zasilającej szczelne i czyste, zbiornik wyczyszczony, pompka zasilająca wymieniona, filtry paliwowe wymienione, pompa jest ok, sprawdzana u pompiarza, gumki uszczelniające na końcach rurek pozakładane. Niby wszystko powinno być ok, ale trzeba za długo kręcić jak jest zimny. Tak jakby mu brakowało paliwa przed rozruchem. Już nie mamy pojęcia gdzie szukać przyczyny?