Dubne

Rozsada czy siew do gruntu

Polecane posty

Dubne    0

Witam serdecznie wszystkich. To mój pierwszy post więc piszę go z dużą nieśmiałością.  Czy ktoś z forumowiczów mógłby się podzielić swoją opinią na temat produkcji rozsad (kwiaty) w multiplatach ale nie w tunelu tylko na polu pod agrowłókniną. Wysiew nasion do palet na wiosnę kwiecień (siewnikiem do multiplatów) a gotowych rozsad w czerwcu (sadzarka). Pielenie ręczne przy normalnym siewie do gruntu doprowadzi mnie do szaleństwa a jako że prowadzę gospodarstwo ekologiczne razem z pasieką towarową opryski nie wchodzą w gre. Przy samej zaś rozsadzie przynajmniej międzyrzędzia mógłbym opielić mechanicznie bo przynajmniej bym widzial gdzie jechać pielnikiem, a poza tym wzrost roślin byłby szybszy jak wzrost chwastów, tak że teoretycznie zagłuszone by zostały w dużym stopniu również chwasty w rzędach

Edytowano przez Dubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Kolego jakie kwiaty? Prowadzę małe gospodarstwo z produkcją kwiatów ozdobnych w tunelach kwiatowych ogrzewanych. Jak coś mogę pomoc, tylko napisz co Cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dubne    0

Nagietek lekarski.pod uprawa 3 hektary i zawsze ten sam problem wschody chwastow szybsze niż nagietka. W miedzyrzedzia nie ma jak wjechać pielnikiem bo zakryte i ich nie widać a rzędami nagietka tez nie ma sie jak kierować bo rownież sa zakryte. Trzeba przepielic ręcznie i to na kolanach bo chwast wielki a nagietek ledwo ledwo a pomimo pielenia chwast rośnie i rośnie dojdziesz do końca pola a początek już zarośnięty. Niewyrabiam na ludzi. Tak sobie wymyslilelem ze spróbuje z rozsada. Jestem w czasie do przodu bo sadze rozsade na czystej ziemi a nawet jak zaczną sie wschody chwastów to widzę jak mam prowadzić pielnikiem. Problem jest z samym nagietkiem bo jest kruchy i nie lubi przesadzenia. Na próbę moge zaryzykować inwestując w sadzarkę ale tunele plus infrastruktura na potrzebna ilośc sadzonki to już duży koszt. Dlatego tak sobie wymyśliłem żeby wysiąść do palet w terminie jak do gruntu palety ułożyć bezpośrednio na polu wysłanym agrowloknina czarna i okryć ogrowlokniana biała. Jak pomysł nie wyjdzie to przynajmniej nie pójdę w koszty i nie zostanę z tunelami bez pomysłu na ich wykorzystanie. Teoretycznie wydaje mi sie ze ma to sens ale to tylko teoria. Potrzebuje opini praktyków i ich zdania co myślą na temat tego pomysłu zwłaszcza ze nie wiem czy wogole jest sens myślec o rozsadzie nagietka wiedząc ze wbrew pozorom jest to dość delikatna roślina. Narazie spotkałem sie głownie z głosami na nie ale problem polega na tym ze jest to nie z gatunku nie bo nie bez podania stojących za takim podejściem argumentów poza klasycznym ze to sie nie uda.

Edytowano przez Dubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez RolnikMateusz1
      Witajcie..
      Mam problem a mianowicie czy znacie jakieś tanie opryski na chwasty ??
       
      Oczywiście mi sie rozchodzi o pszenicę ozimą
      Możecie tez dawac aukje co sa na allegro:)
      Bo chciałbym kupic tylko nie zabardzo wiem jaki..
       
       
      Pozdrawiam.
      I czekam na odpowiedzi.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj