Sobolek

Ursus 5714 - wałek wom 1000 obr/min

Polecane posty

corrado    401

Przełączasz z 540obr. na 1000obr nic trudnego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

haha tylko jak, jak nie ma takiej dźwigienki... A w danych technicznych i książce są dwa prędkości wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wymieniasz wałek. Odbezpieczasz seger, wyciągasz wałek i zakładasz ten od 1000 obr. Jeśli nie dostałeś tego drugiego wałka z ciągnikiem, to musisz kupić, najlepiej używany. Wygląda on tak: http://img24.staticclassifieds.com/images_tablicapl/203280343_1_644x461_walek-wom-1000-obr-min-ursus-4514-mf-y-hrubieszow.jpg

Do tego musisz postawić ciągnik przodem w dół lub spuścić olej ze skrzyni, bo się wyleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dopiero w modelu 7524 była możliwość zmiany obrotów 540 - 1000 z kabiny. W 5714 nie można mieć 1000 obr na wałku od 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Osobiście nigdy nie wymieniałem, bo nie było potrzeby. Wymienia się cały wałek (dł. ok. 80 cm). Wałek 1000 obr. ma inną zębatkę i napędzany jest z innego koła, niż wałek 540 obr. Stąd uzyskana inna prędkość obrotowa obu wałków.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj