News
PawlomekZ-et

Żyto - Visello, Tur, Amber . Plon i agrotechnika

Polecane posty

Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie :D

rolkam72    4

Ja miałem dankowskie amber z danko.Ladnie dosc sypało bo około 6t z h na ziemi nie najlepszej.Nawoziłem standardowo pod siew i na wiosne 2 razy .Nawozy jakie siałem to jedynie polifoska saletra i saletrzak . Ogólnie ładne ziarno na tą susze .Mogę polecic

krzysiek1979    62

Mialem Visello w tym roku siane drugi rok po centrali .Wiem ze to hybryda i nie powinno sie tak robic nawet niektorzy twierdza ze nic nie urosnie ale to nie prawda. Siane bylo 5 wrzesnia (lubelskie) jakies 140 kg na hektar po poplonie (gorczyca) Pod korzen nic nie dawalem bo stanowisko bylo dobre a siane na bardzo slabej ziemi miejscami jak sie orze wylazi zolty piasek wiec szkoda sypac .Ladnie powschodzilo i sie rokrzewilo.Na wiosne saletra 150 kg od dwulisciennych jeden zabieg i tyle.Na kawalku niecale 1.5 ha 4 tonowa z zakladkami przyczepa.Jak na ten piach to i tak super.Teraz nie sialem bo zyto zostaje (gdzes troche)w kombajnie i potem rosnie w pszenicy.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzięki wszystkim za pochwalenie się swoją wiedzą :D ja miałem rok temu Visello i też jestem zadowolony na piachu v i VI klasy dało przy nawożeniu 150 kg saletrzaku i stanowisko po seradeli  4,5 tony / ha zero oprysków i tego typu historii :D w tym roku zasiałem dla porównania 1 ha Tur na IV klasie , 2,5 ha visello na IV klasie i jescze prawie 2 ha danko amber na V iVI  :D pod korzeń 100 kg polifoski 4, mam zamiar to prysnąć na jesieni glean od chwastów :Di jeszcze nie wiem ile dać azotu na wiosne tak żeby mi  nie wyległo, jaka waszym zadniem dawka  jest bezpieczna  ?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześć ma do was pytanie zarazem prośbę o pomoc :)

W tym roku na powierzchni 1.15h posiałem żyto ozime populacyjne odmiana Dańkowskie Diament i niestety pojawił się problem.

Mianowicie żyto bardzo ładnie wzeszło siane było 19 września natomiast 30 września zostało opryskane środkiem Boxer 800ec w dawce 2,5l/h i przedplonem było pszenżyto ozime a przedsiewnie pod żyto została zastosowana Polifoska 6 w ilości 200kg/h I niestety po intensywnych opadach z początku października na plantacji pojawiły się żółte przebarwienia/plamy  nie jest to na całym polu ale na znacznej jego powierzchni i stąd moje pytanie co może być przyczyną tego problemu  co trzeba zastosować wiosną żeby łan zrobił się znowu ładny i zielony czy to już są efekty nieodwracalne ? Poprosił bym o poradę z zakresu nawozu doglebowego dowolnej firmy a także o zastosowanie dokarmienia dolistnego oraz podanie dawek danych produktów
    • Przez Hardy67
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez agnieszkaer
      Kupię zboża konsumpcyjne i paszowe na terenie calego kraju.
      Odbiór własnym transportem, płatność w dniu załadunku, min 20 ton.
      Agnieszka
      504082118
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.