News
PawlomekZ-et

Żyto - Visello, Tur, Amber . Plon i agrotechnika

Polecane posty

Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie :D

rolkam72    9

Ja miałem dankowskie amber z danko.Ladnie dosc sypało bo około 6t z h na ziemi nie najlepszej.Nawoziłem standardowo pod siew i na wiosne 2 razy .Nawozy jakie siałem to jedynie polifoska saletra i saletrzak . Ogólnie ładne ziarno na tą susze .Mogę polecic

krzysiek1979    87

Mialem Visello w tym roku siane drugi rok po centrali .Wiem ze to hybryda i nie powinno sie tak robic nawet niektorzy twierdza ze nic nie urosnie ale to nie prawda. Siane bylo 5 wrzesnia (lubelskie) jakies 140 kg na hektar po poplonie (gorczyca) Pod korzen nic nie dawalem bo stanowisko bylo dobre a siane na bardzo slabej ziemi miejscami jak sie orze wylazi zolty piasek wiec szkoda sypac .Ladnie powschodzilo i sie rokrzewilo.Na wiosne saletra 150 kg od dwulisciennych jeden zabieg i tyle.Na kawalku niecale 1.5 ha 4 tonowa z zakladkami przyczepa.Jak na ten piach to i tak super.Teraz nie sialem bo zyto zostaje (gdzes troche)w kombajnie i potem rosnie w pszenicy.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzięki wszystkim za pochwalenie się swoją wiedzą :D ja miałem rok temu Visello i też jestem zadowolony na piachu v i VI klasy dało przy nawożeniu 150 kg saletrzaku i stanowisko po seradeli  4,5 tony / ha zero oprysków i tego typu historii :D w tym roku zasiałem dla porównania 1 ha Tur na IV klasie , 2,5 ha visello na IV klasie i jescze prawie 2 ha danko amber na V iVI  :D pod korzeń 100 kg polifoski 4, mam zamiar to prysnąć na jesieni glean od chwastów :Di jeszcze nie wiem ile dać azotu na wiosne tak żeby mi  nie wyległo, jaka waszym zadniem dawka  jest bezpieczna  ?  

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez just_girl22
      Zasiałem w tym roku żyto dankowskie rubin zimowe. Słyszałem, że po zbiorach ziarno nie nadaje się do ponownego siewu - czy to prawda?
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.