Skocz do zawartości
News
SalaKrzysztof

Agregat Vento 3.0 i siewnik poznaniak 3.0 nie sprzęgają się...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. mam taki problem. Otóż kupiłem agregat Vento 3001 z Grano system z wałem packera do uprawy przedsiewnej i posiadałem siewnik poznaniak 3.0 który użytkuje od 5 lat. Co się okazuje przy próbie podpięcia poznaniaka do agregatu jest to niemożliwe. dlaczego? otóż agregat ma zbyt szeroki rozstaw tylnych ramion hydropaku na których sprzęgamy siewnik.... ktoś miał podobny problem? co z tym zrobić?

AlaCapone    5003

Niemożliwe.

Profesjonalni producenci projektują i wykonują agregaty tak, aby podłączyć do niego wszystkie standardowe siewniki. Dodatkowo wyposażają swój produkt w możliwość dopasowania każdego "nietypowego" siewnika poprzez zestaw otworów i śrub regulacyjnych oraz możliwość dowolnego przestawiania, zamieniania ze sobą ramion hydropaku. Możliwości podłączenia jest naprawdę mnóstwo.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

Jeśli faktycznie nie pasuje trzeba w siewniku zrobić belkę i po problemie, chyba najszybszy  i najprostszy sposób.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

IGL    32

Odkręć te ramiona od agregatu i zamień miejscami, do tego możesz przykręcić po wewnętrznej albo zewnętrznej stronie, musi pasować.

corrado    359

Popieram kolegę wyżej tak będzie najprościej i najszybciej.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

toof    5

Witam

Jak patrzę na Twoje zdjęcia to chyba faktycznie jest jeszcze opcja zamiany tych czarnych końcówek ramion z prawego z lewym. Tam jest cztery ustawienia szerokości i wiem że z Poznaniakiem tym z lat 80 2,7 m nie ma problemu.  Jak to nie pomoże to skontaktuj się z producentem - na pewno pomogą.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kolba12
      witam zastanawiam się który agregat wybrać oba z UG ares sprężynowy czy talerzowy i z jakim wałem na 4 klase ziemi.
    • Przez karol
      wiecie może ile może kosztować używany agregat np: Rabewerk albo inny z hydropakiem??
    • Przez TomaszN
      Witam od pewnego czasu przymierzam się do kupna agregaty talerzowego. I mam pytania . czy lepiej wybrać 1.8m czy 2m ? jakiej firmy wybrać . Bo ja przeglądałem tolmwy i euro masza Ma służyć do uprawy scierniska i pod siew . pozdrawiam
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.