Skocz do zawartości
Supplisek

Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Supplisek    2

Witam wszystkich!

Jestem w takiej sytuacji, że w ramach niestety podziału gospodarstwa będę posiadaczem półwyspu na którym znajdują się budynki:

Dom mieszkalny o powierzchni użytkowej około 250m2

Obora z nowymi 4 boxami dla koni o powierzchni całkowitej 300+m2

Stodoła 300m2

Garaż na 4 pojazdy wolnostojacy szeregowo

Gospodarstwo znajduje się bardzo blisko jeziora ze strefą ciszy od domu jest raptem 50m z każdej strony, okolica cicha i spokojna

dodatkowo mam 5 ha ziemi, łąki.

Pytanie do was, jakie pomysły na rozwój tego czy można się utrzymać? bo skoro za 1200zł ludzie potrafią to myślę że i z tego się da :)

Moje pomysły są takie:

- prowadzenie agroturystyki, wynajem pokoi na piętrze (4 pokoje) (jest tam aneks kuchennny, wc i prysznic)

- wypożyczanie kajaków, łódek

- jedna lub dwie kobyły do jazdy dla gości ale też i zawsze ten źrebaczek z czasem się pojawi

- uprawa.... to trudne... czego tak naprawdę można się podjąć z zyskiem jakimś? mieszkam na mazurach, ziemia to V i VI klasa torfowisko takie

- mam maszyny typu Ursus c360-3p z turem, pług 3 skibowy, brony, kultywator, rozrzutnik obornika, przyczepa, wóz asenizacyjny, prasa kostkująca, kosiarka rotacyjna, zgrabiarka.

- Hodowla kaczek i gęsi, kur niosek (znajomy sprzedaje kaczki z ubiciem, oskubaniem i wypatroszeniem po 100zł/szt ale to nie w mojej okolicy tylko 100km dalej)

- mam na oku za 400zł sanie konne takie stylowe jak za dawnych lat do remontu ( na zimę jak znalazł)

Jestem po liceum ogólnokształcącym i kończę zaocznie bezpieczeństwo wewnętrzne na uniwersytecie i czy w szkole policealnej wybór kierunku technik rolnik będzie uwzględnione podczas składania wniosku na młodego rolnika w przyszłym roku? te 100tyś czy ile tam to był by potężny zastrzyk gotówki dla mnie na podniesienie klasy maszyn.

janczar810    245

"Moje pomysły są takie:

- prowadzenie agroturystyki, wynajem pokoi na piętrze (4 pokoje) (jest tam aneks kuchennny, wc i prysznic)

- wypożyczanie kajaków, łódek

- jedna lub dwie kobyły do jazdy dla gości ale też i zawsze ten źrebaczek z czasem się pojawi

- mam na oku za 400zł sanie konne takie stylowe jak za dawnych lat do remontu ( na zimę jak znalazł)"

Do tego pare kaczek i kurek aby "turyści"  mieli na co dodatkowo popatrzeć.

daruj sobie uprawe itd. Agroturystyka u Ciebie bedzie idealna warunki wymarzone a tak poza tematem jakbyś TY albo rodzice chcieli to sprzedać jaka CENA :D

Supplisek    2

Sprzedaż odpada pradziadek wybudował dom, dziadek oborę i sotodołę a tata rozbudował dom i garaże :)

A powiedzmy uprawa jakichś źiół i warzyw, dla gości i na sprzedaż na giełdzie czy coś :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zyzio405    13

skup sie na turystach tak jak pisali oprucz koni jeszcze jakas lame owce kozy jakis qady paintball takie rzeczy nie pchaj sie w produkcje czy to drobiu czy czegos tam jedna czy dwie krowy na mleko ogrodek z wazywami jakies przetwory ogórki kapusta takie tam pierdoly wszystko ekologiczne w dodatku cisza spokuj mozna na koniu pojezdzic krowe wydoic na kajaku poplywac poprostu odpoczac

ukaszPrzyby    20

Jakby dobrze pokombinować to tym kawałkiem pola mógłby wykarmic te parę zwierzątek bez większego odkładania, wtedy na wyrobach coś by dorobił a z turystów prawie całą kasę mógłby brać do kieszeni.

songo    871

bierz się za agroturystykę ;) a na 5ha ziemi zrób 3-4ha łaki i 1-2ha zbórza. uchodujesz na tym jakieś 8 byków

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się