SylwiaGodawska

oszustwo po wbc SOKOLOW!!!

Polecane posty

Witam wszystkich. Na prosbe mojego znajomego ktory zostal bestialsko okradziony przez Sokolow, szukam osob ktore mialy zle doswiadczenia z Ta Firma. Otoz, znajomy zakupil u Nich dwa kamiony odsadkow i teraz byla pora aby je sprzedac, niestety nie mogl sprzedac do innej firmy poniewaz kierownik sokolowa straszyl go kara 50.000pln. J. Musial oddac tej firmie byki do uboju, jak sie okazalo byki rasy Limousine i Charolaise wybily sie w sokolowie na 50%, fakture dostal i jest na minusie ponad 100.000pln. Telewizja wziela sie za ta sprawe i beda walczyc w imieniu wszystkich rolnikow tak oszukanych przez ta firme. Jesli ktokolwiek cos wie o takich ludziach badz sam mial tez takie historie z Sokolowem bardzo prosze dzwonic pod numer 504-445-482. To numer do znajomego ktory zostal oszukany i tak samo poszukuje innych podobnych przypadkow. Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak jest jak się nie czyta umowy a wierzy się w to co mówią ludzie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie pierwsza ich praktyka i było już słychać że nie jeden przez nich upadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos cos wie prosze do mnie naposac wiadomosc z numerem telefonu ja oddzwonie i porozmawiamy. Jaworowicz w czwartek chce krecic material do programu, wizerunek ukryja wazne by ktos potwierdzil jak oszukuja. Umowe podpisal ze kupuje byczki od nich ale sam za nie placil ze swojej kieszeni. Mial kupca dawal na zywa 9,50netto to byl moj klient z zagranicy, ale ze sokolow go straszyl 50.000pln kara im odsprzedal i wyszedl na minusie ponad 100.000 a gdyby sprzedal mojemu klientowi zaplacilby ta kare to i tak bylby do przodu.

Nie pierwsza ich praktyka i było już słychać że nie jeden przez nich upadł


Prosze podac swoj numer tel na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

to jak jest w plecy 1000kpln a kary 50kpln to jaki sens było oddawać do sokolowa? Wklej umowę jaka podpisales i będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

skoro brał byczki z Sokołowa to chyba naturalne jest,że oni chcą te byczki jak już podrosną i to o określonej cenie,przynajmniej ja tak to rozumiem,trzeba by przejrzeć dobrze umowę, i jak jest stratny 100 tysięcy na hodowli,tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co z tego że cene miał zagwarantowana jak orżneli go na wyboru czyli zamiast byki wyjść na poziomie 60 procent zrobili 50 % i wedle umowy jest ok. Trochę czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Ta sprawa jeszcze bardziej mnie umacnia w tym że w polsce te całe zakłady mięsne czy to skupujące świnie czy bydło to jedna wielka banda złodzieji i wyzyskiwaczy i do nich powinna wkroczyć o 6 rano cba z kajdanami bo jak można tak oszukać ludzi i potraktować jak  śmieci i głupów. Byki po 700 800 kg na zdjęciach typowo mięsne a oni kłamią w żywe oczy ze słabej budowy. No ale fakt duńczycy nie po to kupili sokołów by tu Polskie rolnictwo wspierać tylko zlikwidować. Świnie za darmo a w sklepie po 25/35 zł szynki kiełbasy a wołowina tu biorą ze im dopłacić a w sklepie pewnie z 60 zł kg. Mam nadzieje że za rządów pisu skończy sie ten wyzysk i wezmą sie za weterynarie czy sanepid i zaczną sprawdzać co zachodnie zakłady mięsne ściągają do nas w kraju za mięso czy nie jest stare czy nie jest sama chemia i antybiotyk jak jest to won z tym bo nie wierze że za pół darmo polaczka wipszowine wysyłają., A co do tej sprawy to nie może być tak ktoś tu powinien siedzieć za to i sokołów przeklety odszkodowanie powinien im wypłacić i jeszcze w lokalnej gazecie przeprosiny zamieścic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co do sanepidu to w polsce ma gooowno do powiedzenia, największy mandat jaki moga nałozyc to 500 zł a i tak zakłady mięsne, ba nawet półki w sklepie z miesem należą pod weterynarie ;) i sanepid nawet zbliżyc sie nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

zrobił porządek PIS,PSL,PO i inne cudaki z wiejskiej,wszyscy siebie warci,akurat w tej sprawie to piszecie wszyscy tak,że nie rozumiem o co Wam chodzi,kwestia czytania umów,a często spotykam się z tym,że rolnicy podpisują takie absurdalne umowy,że az można się za głowę łapać a potem lament i : "panie ratuj" może akurat w tej sprawie jest jakiś głupszy przekręt ale nie zdziwiłbym się jakby wszystko było zgodnie z umową " bo jak pierwsza strona zgadzała się z ustaleniami to reszta też się zgadzać musi !" a z takimi tłumaczeniami też się spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co ty pie... o umowie. Jak jest firma normalna i szanuje rolnika to pisze  uczciwe umowy. A po za tym na pewno nie było w umowie że płacą za połowę mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

zrobił porządek PIS,PSL,PO i inne cudaki z wiejskiej,wszyscy siebie warci,akurat w tej sprawie to piszecie wszyscy tak,że nie rozumiem o co Wam chodzi,kwestia czytania umów,a często spotykam się z tym,że rolnicy podpisują takie absurdalne umowy,że az można się za głowę łapać a potem lament i : "panie ratuj" może akurat w tej sprawie jest jakiś głupszy przekręt ale nie zdziwiłbym się jakby wszystko było zgodnie z umową " bo jak pierwsza strona zgadzała się z ustaleniami to reszta też się zgadzać musi !" a z takimi tłumaczeniami też się spotkałem

 

Też podejrzewam, że wszystko zgodnie z umową co wcale nie oznacza, że nie oszukali, ponieważ rolnik nie uczestniczy w klasyfikacji półtusz więc robią co chcą, a z tego co można było zrozumieć to mniej wyszło za byki niż płacili za odsadki, więc jeśli przeciętnie byki ważyły licząc tylko 700 kg * 50%= 350 kg, czyli zapłacili im poniżej 10 zł za kg mięsa z typowo mięsnego byka, to chyba za krowy tyle płacą WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Sokołow nie oszukał tylko zgodnie z umowa ORŻNĄŁ tego rolnika bo rozliczył  jak za stare bydło Najlepsza cena jest u nich do 24 mies.Ale jak ktos kupuje odsadki płacac około11 zł lub wiecej za wage żywa (bez skitki)I mysli ze na tym zarobi to chyba cale życie studiował ekonomie i widzial byka tylko w TV albo jest kompletnym idioto!! A ze przy takiej ilosci ustala sie warunki inwidualnie i takie sprawy jak wiek byka powinni byc podctawowa kwestio A tu rolnik nie zadal sobie nawet tyle trudu aby zwazyc samochod z bydlem aby wiedziec ile faktycznie kilogramow sprzedal Zdawalem na sokolow i wiem ze rąbią  jesli wyczuja ze mogą Ale mowiac szczerze to w 2010 roku mogłem byc przy uboju ! 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Sokołow nie oszukał tylko zgodnie z umowa ORŻNĄŁ tego rolnika bo rozliczył  jak za stare bydło Najlepsza cena jest u nich do 24 mies.Ale jak ktos kupuje odsadki płacac około11 zł lub wiecej za wage żywa (bez skitki)I mysli ze na tym zarobi to chyba cale życie studiował ekonomie i widzial byka tylko w TV albo jest kompletnym idioto!! A ze przy takiej ilosci ustala sie warunki inwidualnie i takie sprawy jak wiek byka powinni byc podctawowa kwestio A tu rolnik nie zadal sobie nawet tyle trudu aby zwazyc samochod z bydlem aby wiedziec ile faktycznie kilogramow sprzedal Zdawalem na sokolow i wiem ze rąbią  jesli wyczuja ze mogą Ale mowiac szczerze to w 2010 roku mogłem byc przy uboju ! 

 

Jest na agrofoto przynajmniej jeden użytkownik, który kupuje odsadki w tej cenie i jakoś nie narzeka. Napisz w takim razie jakie cielaki najlepiej kupować, takie 50-60 kg za 1200-1400 zł, takie 110-120 kg za 1700- 1800 zł, czy właśnie odsadki za 3000 zł, bo takie właśnie ceny są u mnie jeśli chodzi o mięsne byczki, a może warto trzymać krowy mięsne i mieć własne cielaki. Moim zdaniem zupełnie nieopłacalny jest wariant nr 1, ale chętnie bym poznał opinie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Tylko że jak takie odsadki bieżesz z firmy to nie dość że liczą za odsadka to jeszcze procent liczą przez cały okres jaki zwierzę jest u gospodarza ,to gdzie ma być na tym interes dla rolnika.Ktoś się po prostu napala bo ładne sztuki a i pokaże przy okazji jaki z niego gospodarz sąsiadom a póżniej lament że go oszukali a wystarczyło umowę przeczytać ze zrozumieniem i wszystko skalkulować i nie było by niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

jam mam we wiosce kawalera ma tam 24ha i dawno dawno temu powiedział '' on na złodzieji niebedzie robił'' i przestał chować świnki.co 3 lata kupuje sobie nowy samochód.


a propo ja sprzedaje do sokołowa przez pośrednika i dostaje za hf miedzy 5-6tyś za szt.wiec niejest tragicznie.Niepodpisuje rzadnych umów bo miałem tak ze zbożem......rzadnych umów.......Po okolicy podsłyszałem jak brali takie byczki no to dołozyli do hodowli!ten pan sam sobie jest winien nikt mu noza nieprzystawił. Tylko firmy z tymi umowami same sobie robią reklamę -dziki kapitalizm nastał oj dziki!!!!!po trupach aby kase zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Marijusz i reszta speców od umów,czemu twierdzicie że nie czytał umowy i skąd wiecie co w niej było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jest na agrofoto przynajmniej jeden użytkownik, który kupuje odsadki w tej cenie i jakoś nie narzeka. Napisz w takim razie jakie cielaki najlepiej kupować, takie 50-60 kg za 1200-1400 zł, takie 110-120 kg za 1700- 1800 zł, czy właśnie odsadki za 3000 zł, bo takie właśnie ceny są u mnie jeśli chodzi o mięsne byczki, a może warto trzymać krowy mięsne i mieć własne cielaki. Moim zdaniem zupełnie nieopłacalny jest wariant nr 1, ale chętnie bym poznał opinie innych.

 

Ja chowam w wariancie nr.1 nie jest  tak tragicznie bo nie dokładam ,tylko mam swoje krowy a więc cześć cieląt swoich i mleko do kupnych cielaków,wolę małe bo wiadomo że młode ,a kupując takiego ponad 100kg nie wiadomo ile on ma miesięcy bo wiadomo jak to jest  z tymi paszportami ,więc jeśli ten pan kupił 300kg a były to jakieś wybirki nie rosłe dlatego trzymał je ponad 24miesjące .Dla mnie jest dziwnym postępowaniem nie zważenie sobie chociaż kilku sztuk lub zmierzenie  tak dla siebie żeby mieć jakiś argument w walce z tą masarnią .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj