ozi22

Agrofarm, Forterra, P5

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ozi22    0

Jaki ciagnik wybrac DF agrofarm100, zetor forterra11441 czy pronar P5 5135.

Ktory z nich bedzie najlepszy na ok 50ha? Ich ceny sa chyba zblizone. Ciagnik ma pracowac z ladowaczem, plugiem, agregatem upr-siew 3m prasa sipma farma2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Jest milion podobnych tematów. Skorzystaj tylko z opcji "SZUKAJ"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jaki ciagnik wybrac DF agrofarm100, zetor forterra11441 czy pronar P5 5135.

Ktory z nich bedzie najlepszy na ok 50ha? Ich ceny sa chyba zblizone. Ciagnik ma pracowac z ladowaczem, plugiem, agregatem upr-siew 3m prasa sipma farma2

 

Jak masz wybierać między tymi to Polecam pierwsze 2 (DF i Zetora) osobiście wybrałbym Zetora ze względu na prostą budowe, dostępność części i naprawy możesz wykonać sam, DF oferuje większy komfort jednak jest bardziej skomplikowany. Pronara nie polecam.

Wybór należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Pronarek to odpada teraz trudny wybor miedzy Agrofarmem a Zetorem. Chyba lepiej brac zetora do pluga jest ciezszy i masywniejszy a i tur jest oryginalny. W agrofarmie masz strasznie malutko kabine i jest leciutki ( jesli bys bral w wersji GS to bylby lepszy do TURa) wiec trudny wybor

 

Ale w sumie to Zetor 110 koni bedzie chyba lepiej chodzil niz Agrofarm z 93 koniami a na te 50 ha no to chyba najlepsza bedzie forterra no bo i najwiecej oferuje w swojej cenie.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych co podałeś jeśli miał bym wybierac to wziołbym zetora . w okolicy jest pare takich i dobrze sie sprawują, nawet sam jeździłem takim. Dobre maszyny. i Cenowo chyba nie sa takie złe chociaz ostatnio chyba podrożały.


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

agrofarm bylby dobry do ladowacza rewers natomiast do prac ciezkich juz nie za lekki moim zdaniem pronar jest fajny ale jeszcze nie tak sprawdzony jak zetor a zetor moze nie malo pali ale do tura jokos by byl no ale zato ciezki i do ciezkich robut w sam raz no ja bym bral zetora


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Zetor oferuje najwiecej za swoja cene i chyba Zetor bedzie najodpowiedniejszy


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Pronar będzie lepszym wyborem

silnik od zetorowskiego oszczędniejszy (chyba że ktoś na opale będzie jechał to wtedy lepsze coś z rzędową pompą)

a przekładnia ZF to i w deutzach montowana

więc jeśli Pronar to możliwie poskładał to ciekawa propozycja

a w standardzie to chyba ma najwięcej do zaoferowania, poza tym 50ha na taki ciągnik to nie jest za wiele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Zetor oferuje najwiecej za swoja cene i chyba Zetor bedzie najodpowiedniejszy

No właśnie Zetor oferuje najmniej bo do wszystkiego trzeba dopłacać i na koniec okaże się, że jest najdroższy, mój typ to DF potem Pronar i Zetor na końcu ze względu na przestarzały silnik z lat 70 którego troche podrasowali pod kątem emisji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja jestem za Zetorem sprawdzony traktor, ciężki , można nim ciągnąć naprawde konkretne maszyny no i robota w polu szybciej ci zleci, i nie pali tak dużo jak to niektórzy piszą chyba że jeżdzisz z gazem w podłodze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

panowie wytłumaczcie mi pewien komflikt W p[ronarach jest przekładnia ZF i chydraulika Boscha a w deytza też jest to samo Różnica miedzy tym jest taka że pronar cieknie i zgrzyta ,a deutz chodzi idealnie jaka to rużnica ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Pronary z serii P5 maja silniki iveco, podobnie jak seria P7 wiec powinny byc spoko. Z tego co widzialem to najubozsze wyposazenie w standardzie ma własnie zetor, trzeba doplacac chociazby za siedzenie dla pasazera. Pronar powinien byc niezły, bo nie wiele ma wspólnego z modelami SA czy TSA, mozna o nim poczytac na stronie pronara, w dziale download gdzie sa kwartalniki do pobrania. W jednym z nich czytalem opinie rolnika ktory ma takiego wlasnie pronara. Z tego co pamietal chwalil go sobie tylko cos wspominal ze po kilku mth pracy zaczal siec rozdzielacz czy cos podobnego, ale ponoc serwis "szybko usunał usterke"


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozi22    0
Pronarek to odpada teraz trudny wybor miedzy Agrofarmem a Zetorem. Chyba lepiej brac zetora do pluga jest ciezszy i masywniejszy a i tur jest oryginalny. W agrofarmie masz strasznie malutko kabine i jest leciutki ( jesli bys bral w wersji GS to bylby lepszy do TURa) wiec trudny wybor

 

Ale w sumie to Zetor 110 koni bedzie chyba lepiej chodzil niz Agrofarm z 93 koniami a na te 50 ha no to chyba najlepsza bedzie forterra no bo i najwiecej oferuje w swojej cenie.

a jakie ma wyposarzenie ta wersja GS i ile kosztuje?Jesli dobrze pamietam to agrofarm ma 96koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

moim zdaniem P5 albo DF są dobre, w zetoże płacisz za wszystko- teraz nawet z chalogeny i wycieraczke z tyłu, obciążniki z przodu i tyłu, siedzenie pasażera, dolny zaczep transportowy- cena po dodaniu tego wszystkiego przerośnie i P5 i DF.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozi22    0

wiec wiekrzosc jest za df albo za zetorem, ja tez nie mam przekonania do pronara.Znajomy byl w fabryce i rozmawial z pracownikiem i sam pracownik powiedzial ze pronar to bubel marne materialydaja na nie ale p5 jest tylko u nich skladany z podzespolow innych firm.Ale i przy montazu moga cos sknocic :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wszyscy nażekaja na pronary bo kotś coś im powiedzial że są do du.... i się psują ale to chodzi jak już o 82tsa itp. P5 to nie jest zły ciągnik ma niezła ceną i wyposażenie Jakbym mial kase to bym go kupil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
panowie wytłumaczcie mi pewien komflikt W p[ronarach jest przekładnia ZF i chydraulika Boscha a w deytza też jest to samo Różnica miedzy tym jest taka że pronar cieknie i zgrzyta ,a deutz chodzi idealnie jaka to rużnica ???????

A kto ci powiedział że te z serji p5 ciekną, pierwsze słysze. Te starsze modele oparte na podzespołach Belarusa i owszem ciekły ale te to zupełnie inna konstrukcja i jak widze ty je opiniujesz po tym że gdzieś tam słyszałeś o przeciekach ale się załoze że to chodziło o 82a lub tsa, niestety te modele wyrobiły złą marke Pronarowi i jak widze trudno im będzie to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
silnik od zetorowskiego oszczędniejszy (chyba że ktoś na opale będzie jechał to wtedy lepsze coś z rzędową pompą)

ziomek zts oszczedniejszy od perkinsa oszalales ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
ziomek zts oszczedniejszy od perkinsa oszalales ????

Jemu chodziło o to że Pronar jest oszczędniejszy od Zetora, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0
a jakie ma wyposarzenie ta wersja GS i ile kosztuje?Jesli dobrze pamietam to agrofarm ma 96koni.

Wersja GS to rewers elektro-hydrauliczny, 40 biegow przod i tyl, polbiegi, klima a z tymi koniami w DF to taka nuie wyjasniona sprawa jeden diler mi mowil ze 96 a drugi mowi ze w nich to jest homologacja na 93 koni.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja jestem za Zetorem sprawdzony traktor, ciężki , można nim ciągnąć naprawde konkretne maszyny no i robota w polu szybciej ci zleci, i nie pali tak dużo jak to niektórzy piszą chyba że jeżdzisz z gazem w podłodze .

Z kompletem obciążników Zetor waży tylko 200 kg więcej od Pronara, za to bez obciążników tylko 4300 kg.

Ja bym się poważnie zastanowił nad Pronarem, masz silnik do wyboru, dosyć dobre wyposażenie, jednak jest to ciągnik o numer mniejszy od Zetora. Wszystko zależy od prac jakie ma wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak to jest w końcu z tą wagą Forterry-widzę tu zawsze mnóstwo tekstów że Zetor jest dobry w polu bo taki ciężki-z kolei Mariusz pisze że waży 4300 (tyle to i seria JD 5020 potrafi ważyć z troszkę większymi kółkami )-a uchodzi za lekki ciągnik.Może ktoś w końcu konkretnie napisze ile dajmy na to Forterra 11441 waży ?(bez obciążników)-tyle ile podał Mariusz ?Znaczyłoby to że ma niedowagę :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już podaję:

Bez/ z max obciążeniem

8641 4312/4758

9641 4330/4758

10641 4330/5085

11411 4330/5085

Forterra nie jest szczególnie ciężka, dopiero z max obciążeniem ma rozsądną masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja na czeskiej stronie Zetora znalazłem "Hmotnost 5700 kg" http://zetor.com/cz/index.php?obsah=forter...mp;dir=produkty tylko nie mam pojęcia co dokładnie oznacza hmotnost... :huh:

 

w/g raportu DLG Forterra 11441 waży 4765 kg o ile słowo "gesamt" to znaczy masa... ;)

 

forterre mozna ładnie dociązyć- 700kg z przodu i pewnie koło 200kg z tylu, przynajmniej znajomy tak ma :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj