damianXXL

Zainseminowana świnia(pierwiastka) problem?

Polecane posty

damianXXL    49

Witam. Dnia 23.08-24.08 została zapłodniona sztucznie świnka z powtórką. Z obliczeń wychodzi 29dni (dziś). Problem jest taki ze pokazuje jakiąś cichą ruje, uszy w górę, niby stoi ale ucieka. Tydzień temu było podobnie. 

Od dnia inseminacji nastepna ruja wypadała 12-13.09 a kolejna 03-04.10. O co w tym chodzi?? Dzwoniłem do weterynarza i pow. ze niektóre pierwiastki takie coś pokazują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak ale to coś dziwne... co tydzień ruja?? przelicz jak możesz....  12-13go nic nie pokazywała wiec była pewność ze zapłodniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak samo mówił wet. ze pierwiastka moze miec takie zaburzenia nawet jak prośna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dziwnie tą ruje pokazywała. Raz ze nie terminowo dwa z przerwami. Czekam na przebieg wydarzeń co za parę dni pokaze. Jak ruje to napewno nie będzie powtórki bo już i tak nie zalapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

u mnie też tak było do samego porodu, co tydzień, nieraz co trzy tygodnie też srom był powiększony głos zmieniony i uszy w górze ale jak chciałem usiąść na niej to uciekała więc to nie ruja. Oprosiła się trzy dni po terminie i dała 11 prosiaków. Wszystkie zdrowe i żywe. Więc jeśli stoi to nie załapała a jak ucieka a są jakieś objawy rujowe to lepiej ją zostaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak ja piszesz, coś jej odbiło i nie zalapala, od połowy sierpnia i nic po niej nie widać, zresztą po próbie zapłodnienia miała jakiś wyciek ropny z broszki. Tak więc już z niej nie będzie maciorki. Mam drugą, lada dzień będzie ruja.
Kiedyś zaplodnilem też pierwiastke, za pierwszym zalapala i dała 14szt. Tak to jest w rolnictwie, raz lepiej raz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj