Skocz do zawartości
karolPoPracy

MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają

Polecane posty

Cześć wszystkim ! 

Ferdek 255, z którego na co dzień jestem bardzo zadowolony wymyślił sobie, że nie będzie pokazywał na wskaźnikach:

- ilości paliwa 

- temperatury

- ładowania 

i innych na desce rozdzielczej.

Dodatkowo światła przednie przestały działać. 

Działa:

- światła stopu

- pozycyjne na błotnikach

- kontrolka długich świateł (ale światła już nie)

Przejrzałem/Zrobiłem:

- bezpieczniki

- pobieżne oględziny wiązki

Jestem drugim właścicielem ciągnika i od momentu zakupu nic przy nim nie było w temacie elektryki robione (mam go pół roku). Na początku wszystko grało, jakiś miesiąc temu zginęły światła drogowe i kierunki, ale obwiniłem przełącznik kierunków i zaśniedziałe styki przy klapie przedniej (tej ze światłami) - nie było kiedy dobrze zajrzeć, to się tym bardzo nie przejąłem.

Jednak bez wskaźnika temperatury, paliwa, ładowania i kontrolki oleju to tak trochę w ciemno się jeździ.

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę gdzie spojrzeć, które kabelki sprawdzić i podpowiedź gdzie szukać najczęstszych przyczyn wyżej opisanej awarii. Z góry dziękuję za każdy wartościowy komentarz.

Pozdr,

Edytowano przez karolPoPracy

zyzio405    13

rozkrec maske ta za licznikami z kierunkami to bardziej przerywacz z awaryjnymi sie psuje a swiatla to z przodu popatrz tam te styki sprawdz i sprawdz miernikiem lub zarowka czy tam jest prad reszty usterek szukaj po wiazkach rozepnij popsikaj kontakt miernik sprawdz czy jest prad i tyle

ASOGCURSUS    20

Proponuję o zlecenie naprawy elektrykowi a ty zamij swoją pracą którą potrafisz robić a dwie strony będą zadowolone :)

Wiadomość z agroFakt.pl

@ASOGCURSUS: do takiego właśnie wniosku doszedłem :)

--- 

EDIT:

Przyjechał pan, pobawił się w poszukiwania, zweryfikował instalalację, zaizolował co trzeba, poprawił co mogło by się rozpipczyć w najbliższym czasie i skasował 60 pln. Zeszło mu ze 2h. Jak na moje uczciwa cena. 

Pozdr,

K

Edytowano przez karolPoPracy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez Lambo23
      Witam
      Kupiłem ciągnik Fendt 308C z 2000r
    • Przez Marcin007
      witam
      posiadam deutz fahr agrotron 135 mk3. Mój problem polega na tym że w wycieraczce tylnej cały czas jest prąd i gdybym jej nie rozłączył cały czas by chodziła. Wtyki, kostki bezpieczniki sprawdzone. Moim drugim problemem są przednie reflektory a mianowicie nie działają , po wyjęciu przełącznika stwierdziłem że nie dochodzi do niego prąd . Może spotkał się ktoś z was z takim problemem lub wie o co chodzi ? Czego to może być wina ?

Pozdrawiam
    • Przez mateusz-w
      witam. w moim case 5130 1994 r po odpaleniu zimnego ciągnika nie ma żadnych biegów, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu biegi są (odpalam zimny nie ma biegów, zaraz gaszę nawet nie czekam aż się rozgrzeje bo to nic nie pomaga,odpalam i są biegi) ,gdzie szukać przyczyny?
       drugi problem to ciągnik kopci na czarno. w ubiegłym roku była wymiana wtrysków i sprawdzona pompa, (pompa LUCAS typ 1044) sprawdzone ciśnienie w cylindrach-ok. nie bierze oleju - trzyma stan ,dodam że wymiana wszystkich filtrów ,oleju i płynów jest na oryginałach i odbywa sie dwa razy w roku co około 500 a 600 mth.

sporo osób szuka katalogów do case, prosze bardzo   http://partstore.caseih.com/us/index.html
      na podanej stronie wchodzimy w zakładkę PARTS CATALOG . Następnie klikamy w FIND BY MODEL pojawi się okno gdzie wpisujemy nasz model CASE .  katalog w języku angielskim ( najlepiej włączyć sobie google tłumacz). Wszystko jest dokładnie zobrazowane i podane są numery części..
    • Przez mateusz-w

witam. w moim case 5130 1994 r po odpaleniu zimnego ciągnika nie ma żadnych biegów, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu biegi są (odpalam zimny - nie ma biegów, zaraz gaszę nawet nie czekam aż się rozgrzeje bo to nic nie pomaga,odpalam i są biegi) ,gdzie szukać przyczyny?

drugi problem to ciągnik kopci na czarno. w ubiegłym roku była wymiana wtrysków i sprawdzona pompa, (pompa LUCAS typ 1044) sprawdzone ciśnienie w cylindrach-ok. nie bierze oleju - trzyma stan ,dodam że wymiana wszystkich filtrów ,oleju i płynów jest na oryginałach i odbywa sie dwa razy w roku co około 500 a 600 mth.

sporo osób szuka katalogów do case, prosze bardzo   http://partstore.cas...m/us/index.html

na podanej stronie wchodzimy w zakładkę PARTS CATALOG . Następnie klikamy w FIND BY MODEL pojawi się okno gdzie wpisujemy nasz model CASE .  katalog w języku angielskim ( najlepiej włączyć sobie google tłumacz). Wszystko jest dokładnie zobrazowane i podane są numery części..