pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

matas22    0

Ja zastanawiam sie nad t5060 ale ciężko wybrać. Myśle jeszcze o proximie plus 110. Na nh cena 147tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezio    0

Podepne sie do tematu. Jak myslicie co bd lepszym wyborem NH T5.95 czy Forterra 95? Pytam bo za niedlugo bd brac dwa ciagniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja tam bym radzil brac NH t5:). Juz pisalem wczesniej dlaczego


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezio    0

No i taki chyba bd moj wybor, bo slyszalem ze zetorki duzo pala. Co do cen to nikt sie nie orienuje czy cokolwiek stanieja i czy w ogole stanieja?

 

Na pol-agrze przedstawiciel new hollanda mowil ze cena wystawianaj t5 powinn sie szacowac gdzies w granicach 145 000 netto, ale z tego co tu czytam to troche malo i za bardzo w to nie wierze.

 

dodam ze o t4.65 powiedzial ze ceny powinny szacowac sie od 90 000 netto co tez wydawalo mi sie zbyt malo jak na dzisiejcze ceny dilerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Dodam że za zetora PROXIMA POWER FULL WYPAS 110 cena 184 tyś brutto w cenie przedni tuz i wom ZUUDBERG.Co do komfortu to bym polemizował druga rzecz w zetorze 2 razy pod obciąrzeniem w NH raz a spalanie porównywalne przykład na 100 km 40 litrów wypił NH zetor też nie zostaje w tyle ,orka 18 litrów na 1 ha NH Zetor to samo (płóg AB 100 kverneland).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezio    0

Ale jakiej orki i na jakiej ziemi? Moj wujek ma proxime i strasznie narzeka na spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@b0gdan skąd masz info dotyczące strat mocy na skrzyni przekładniowej??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

właściwie to ciężko powiedzieć,który ciągnik lepszy.

ktoś mnie pytał o zdanie o FORTERRE.

Byłem wczoraj u dealera,obejrzałem i powiem tak.

Forterra robi wrażenie na pierwszy rzut oka.ciągnik potężny,38calowe koła dodają "masywności",kabina lux ma fajne wyposażenie.

Zupełnie nie wiem nic o właściwościach jezdnych,ekonomice silników,wyciszeniu i komforcie kabiny,a to dość ważne.

Dla mnie Forterra ma jeden potężny minus...mechaniczny rewers.

Jeśli to dla kogoś nieistotne,to warto rozmawiać z dealerem,bo można wynegocjować korzystną cenę w pełnym wyposażeniu.

Dealer,u którego byłem wczoraj miał cenę kosmiczną,ale Ci którzy żyją ze sprzedaży(popatrz na allegro) potrafią i chcą ceną kusić.

porównanie Forterry z t5.właściwie niektórzy się dąsają,ze powinno się porównywać z t6.polemizowałbym,bo paramerty mówią co innego.

moje subiektywne odczucia?

t5 wzbudza emocje .wygląd,sylwetka,dopracowane szczegóły,jak na tę klasę i kasę,a

Forterra?nie powala.zetor to zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Klasa ziemi to 4 więc nie było tak strasznie no może trochę wilgotno.Ma pytanie czy to prawda że NH T 5060 MA NA tylnym WOM 86km.Zapomiałem dodać że zetor ma jeszcze jednego plusa za gwarancję na 3,5 roku ale nikt o tym nie informuje a wystarczy 1 zł dopłacić do faktury i jest.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Na pewno NH nie spali 18litrow na hektar orki... Cos zle informacje masz... Ogolnie wiekszosc uzytkownikow zetora nazeka na jego spalanie... Wiem bo sam slyszalem... No ale to juz wybor nalezy do klijenta. Wiadomo wiekszosc uzytkownikow bedzie chwalic swoje ciagniki ze malo pala i wgl. No ale nie oszukujmy sie kazdy wie ze zetor wciagnie troche.

 

Tam ktos sie pytal czy stanieja ciagniki. Powiem tak na razie na pewno nie stanieja. Teraz kazda marka ciagnika poszla w gore z cenami poniewaz bardzo duzo rolnikow bierze teraz na MGR sprzet.

 

A i przepraszam za bledy ale nie mam znakow miekkich w telefonie:).


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Wiem że zetor wciągnie bo sam mam podczas orki wciągał i ponad 20 ale to były warunki nie typowe więc 18litrów w nh mnie jakoś nie odsrasza uważam że nawet dobry wynik nie tak może dobry jak w DEUTZ -u13 Litrów,ale to już nie chodzi o spalanie tu chodzi o to aby być zadowolonym z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@b0gdan skąd masz info dotyczące strat mocy na skrzyni przekładniowej??

z testów w TOP TECHNIKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezio    0

przy dzisiejszych cenach paliw nie powiedzial bym ze spalanie nie wchodzi w role no chyba ze ktos ma troche kasiorki i sie tym zbytnio nie przejmuje, na ogol rozmawiajac ludzmi to jednak wiekszos zwraca na to uwage przynajmniej w moich terenach gdzie nie ma za wielkich gospodarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja mam nh T6020 i w orce mi wciagnie 14litrow w ciezkawych warunkach. W 4 obrotowej kuhn. 4x45


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

No i właśnie to spalanie w zetorze mnie troche odstrasza i też mnie ciekawi ile km na wałku ma t5060. A może ktoś podsunie mi pomysł nad jakim ciągnikiem sie jeszcze warto zastanowić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Vario 17 KM, DC 24KM, a Valtra tylko 11KM

Valtra 36/36 w N 92, ale NP w N 121 strata jest 18KM. Elecro Command w T6040 ma 24KM straty, Fendt 412 21 KM a Claaas w Hexashift tylko 11KM, ale np MF w tej samej skrzyni 14KM

A możesz to przeliczy w %. Bo strata 14 KM w ciągniku o mocy 80km a 120 km to dwie różne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na pewno NH nie spali 18litrow na hektar orki

 

 

Nie spali tyle bo...???

 

Ja mam nh T6020 i w orce mi wciagnie 14litrow w ciezkawych warunkach. W 4 obrotowej kuhn. 4x45

 

Na godzinę? Jakiś słaby ten NH. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No bo nie ma takiej opcji żeby tyle wciągnoł. Testowaliśmy NH u mnie w bardzo ciężkich warunkach ciągnik szedł praktycznie na dwóch kołach. Po to by zobaczyc ile wciągnie. I na hektar wciągnoł 16 litrów!! Więc nie wciskajcie mi kitów że wciągnie więcej niż zetor !! Myślcie trochę.

 

 

 

Bobek_Farmer@ nie na godzinę tylko na hektar


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Perkins jest oszczędny a NH na drugim miejscu a JD gorszy smok od zetora, któremu brakuje baku na dzień-oczywiście zetorowi


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy ....."-tak masz napisane w profilu-a nie wygląda na to abyś się stosował do własnych zaleceń :D .Zapraszam do tematu "Ile pali John Deere ?"-każdy ekspert mile widziany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wysiadam... ;) 16 litrów na hektar to normalne warunki... ale ja tam się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Skoro się nie znasz to nie gadaj głupot... Mam Nh t6020, t6050 i kupuje teraz nowego nh t6.175 to chyba wiem ile może wciągnąc paliwa.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To, że kupujesz wcale nie oznacza że wiesz ile pali :P

A z ciekawości zapytam: w jaki sposób mierzysz spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj