pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

adikpl1    257

Jeszcze taka mała zaleta konkurencji NH T5, nie wiem czy ktoś wspominał, że nie spełniają tych najnowszych pseudonorm :P i jest jeszcze oferowana bez filtra cząsteczek stałych, więc nie trzeba się martwić, że będzie to w przyszłości sprawiać jakieś problemy albo dodatkowe koszta :)

Jeśli chodzi o moce to przedstawiają się następująco

Modele T5.95 T5.105 T5.115

 

Moc znam.(2200 obr/min) KM 88 98 105

 

Mocmax(1900 obr/min) KM 99 107 115

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

kolego JARO!

nie wiem,czy mi się udało.

po prostu...znając politykę z lat minionych i zawsze podwyżki od 1stycznia...zmawiałem w grudniu,bo widziałem jak to się skończy,ale przyznaję podwyżka szokująca i takich pieniędzy też bym nie zapłacił. za około 210brutto w grudniu mozna było powybierać z kilku ciekawych i wypasionych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to cene to może i warty jest ale to się tobie udało bo teraz chcą 221 tyś brutto tyle mi dealer zaspiewał za T5.105 wyposarzenie 502 .A dla mnie to on nie jest wart tych pieniędzy.

 

Kolego z skąd ty taką cene dorwałeś 221 tys no chyba ze z przednim tuzem, i sprężarką.

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jakby na to nie patrzeć,to różnica cenowa jest znaczna,chyba że 20-30tys.zł to dla kogoś nic nie znaczy.

Przy porównaniu należy wziąć pod uwagę wyposażenie,a wiadomo każda marka ma inne drobiazgi,które czasami potrafią przeważyć na korzyść,dlatego zapytałem wcześniej jaki modek jakiej marki można porównać z NH T5.115,biorąc pod uwagę to że ma w wyposażeniu skrzynię 24x24 z HI-LO,podnośnik o dużym udźwigu,rewers elektohydrauliczny,podnośnik EDC,klmatyzację,ociążniki,szerokie opony,Grammer i różne drobiazgi,za które u konkurencji "wrzuć monetę".

Dyskusyjna pozostaje nowa jednostka napędowa,ale zbyt wcześnie by wyrokować,że silnik 3,5litra zdechnie w pracach polowych.

Jak widać postęp jest nieunikniony i nowinki w postaci filtra cząstek stałych,common rail,czy adBlue na stałe zagoszczą w ciągnikach rolniczych również.

A jeśli chodzi o jakość materiałów wykończeniowych New Hollanda,może nie powala,ale na pewno zetorowi daleko jeszcze do nawet tych ekonomicznych kabin NH,a już na pewno wystarczy wsiąć do kabiny,rozejrzeć się i odpowiedź jest jednoznaczna.chyba,że ktoś lubi dźwignie i zegary z epoki poloneza z FSO.

a podsumowując po raz kolejny postawię pytanie,jeśli nie NH T5.115 z pakietem 502 za około 150000(cena z końca grunia 2011r),to co innego???ja nie widzę alternatywy!pomijam Bielarus,Pronar,Ursus,Pol-mot,Farmtrac i innemniej znane dziwolągi,bo gdyby można coś znaleźć w tych pieniążkach,to na pewno bym wziął pod uwagę,a tak pozostaje czekać na odbiór zamówionego modelu,a potem życie pokaże,czy wybór był prawidłowy

jeśli komuś nie zależy na porządnej i wygodnej przekładni o małych stratach, to NH T5 jak najbardziej się nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Bez tuza ale z pneumatyką . Co do ceny to przed nowym rokiem miałem go za 193 tyś ale się nie zdecydowałem ze względu na fakt braku podpisania umowy z ARiMR ale zdecydowałem się na prasę NH BR6090 crop cater i już od wczoraj jest u mnie cena 87 a od nowego roku 5% w górę.Po nowym roku nie wytrzymałem i zamówiłem właśnie t 5060 bo cena za t5 mnie zszokował a co najlepsze to t 5060 kosztuje już 190 tyś brutto .Co do ciągnika to też nie jestem do niego jakoś przekonany ale cena owszem ale dopuki nie podpisze umowy to go nie odbiorę bo niewiem czy mi taka moc przdzielą na 20 ha własnych .CO DO CENY POWINNO BYĆ TAM 211 A NIE 221 TYŚ pomyłka przepraszam.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jest nowa strona newholland.com i nowe modele -seria T5 to normalnie porażka ciągnik o mocy 115 km na silniku 3400cm śmiech na sali, zdechnie w pierwszej lepszej robocie, co oni wyprawiają? w jakim kierunku to wszystko idzie? chyba tylko w większe zużycie paliwa i mniejsza moc

 

Nie krytykowałbym dopóki ktoś go nie przetestuje albo chociaż nie pokażą wykresów mocy i momentu. Z danych technicznych wynika, że moment ma sporo wyższy od konkurencji tylko ciekawe w jakim przedziale obrotów. Silnik mimo małej pojemności ale dobrze dobraną turbiną i programem sterującym może mieć dobre osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

b0gdan ta skrzynia 24x24 z hi lo jak na taką moc ciagnika jest w zupełności bardzo dobra. Nie bardzo wiem co wolałbys widzieć w tak bogato wyposażonym już ciagniku o tak niedużej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

a widzisz(kolego Jaro),ja też nie miałem podpisanej umowy z ARIMR i nie mam nadal,ale doszedłem do wniosku,ze lepiej wcześniej zamówić(bo wycofać się zawsze można) i zyskać ładne kilka grosików,niż nie zamówić i żałować,tym bardziej że na T5 trzeba czekać do maja/czerwca,chociaż w Poznaniu szefostwo CNH z Płocka podało,że pierwsze egzemplarze przyjadą do Polski na przełomie kwartałów.

T5060EDC,którego chciałem zamówić,był już niedostępny w systemie w najlepiej wyposażonym pakietem .

Można było tylko zamówić t5040 i T5060MDC,a to akurat mnie nie interesowało

i jeszcze jedno!pomyślałem,ze jeśli nie zdecyduje się na odbiór zamówionego T5.115,to na pewno w póżniejszym okresie znajdą się sztuki T5060EDC,bo inni nabywcy będą właśnie chcieli zrezygnować na korzyść nowego modelu T5 i z tego co się zorientowałem,tak właśnie już się dzieje...

w grudniu t5.115(502)bez pneumatyki,bo nie była oferowana kosztował około150netto,a T5060EDC z pneumatyką 148!,a teraz to już widać,jakie są cenki...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

b0gdan ta skrzynia 24x24 z hi lo jak na taką moc ciagnika jest w zupełności bardzo dobra. Nie bardzo wiem co wolałbys widzieć w tak bogato wyposażonym już ciagniku o tak niedużej mocy?

chociażby taka skrzynię jak w JD, czy MF, poz tym juz pisałem że straty mocy na taj skrzyni są masakryczne, większe nawet niż na Vario u Fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie odnoszę dane mocy uciągu do mocy na WOM, bo ta w przypadku wszystkich testowanych ciągników była na podobnym poziomie strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczar42    0

z tego co ja wiem, ale nie na 100% to t5050 można kupic ale tylko to co zostało na placach. a nastepca jest t5 105. ja zamówiłem i w dobrej opcji 163 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczar42    0

biegi 24/24 , klima, radio, edc standard, pneumatyka, 6 gniazd z tyłu, szerokie ogumienie (dokładnych wymiarów nie pamietam) obciażniki. i bedzie z nim współpracował tur metal-fach t 229.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

a całkiem niedawno można było kupić T5060EDC za około 146000zł....

ceny idą...jak burza

to ile teraz T5 kosztuje po negocjacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczar42    0

mi z tym wyposażeniem t5 105 zaspiewał 163 tys netto. taka cena juz pewna bo podpisałem umowe i dałem zadatek. a ciagnik za jakies 5 mies:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wczoraj jak bylem u dilera NH to cos tam pod nosem powiedzial ze T5 115 w opcji 502 170 netto, cena wyjsciowa, nie pytalem sie ile zejdzie poniewaz odszedlem od T5 na rzecz T6020 ELITE. Ciagnik sporo drozszy jak by nie patrzec ale chyba bedzie warto dolozyc.

Sam diler byl sceptycznie nastawiony w dalszym ciagu do nowej serii T5. Mowil ze poki nie bedzie maial przykladowego, testowego ciagnika na placu to nie bedzie go zamawial. Nie chce kupowac kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie tylko że bez sprężarki wynegocjowałem za T5.105 157 tys netto. Znalazłem koło Leszna za 154 ale jak diler dowiedział się że nie jestem z jego regionu to zaczoł coś bredzić o doliczeni 5% do tej sumy bo mają jakąś regionalizacje czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

prawda jest prosta i oczywista.jeśli dealerzy mają tak duże zainteresowanie,że ciągniki są rozchwytywane,nawet te których na oczy nie widzielismy(T5 czy Case Farmall),to o czym tu mowa jesli chodzi o negocjacje cen.

pozostaje płacić i płakać i łudzić się często tym,że dostaniemy dofinansowanie ze środków unijnych.

zauważcie tylko jedno,poprzez przesunięcie czasowe w realizacj programów i niekończące się podwyżki,ile dopłacamy do tego biznesu?

i kto tak naprawdę na tym zyska najbardziej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

ja w grudniu 29 bojac sie podwyzek od nowego roku zamowilem T5060EDC za 150 tys netto:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj